Adwords Ajans

Adwords ajans seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Adwords ile ilgili önemli ve dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir bakalım. Ayrıca Google Arama Ağında hedeflenen anahtar kelimeleri aradığınızda, ilgili reklamlar arama sonuçları sayfanızda görünecektir.

Google AdWords’ü Daha Etkili Hale Getirmek İçin Ne Yapabilirsiniz?

Adwords ajans sistemi, reklamınızın kaç kez görüntülendiği, tıklandığı ve gerçekleştiği gibi bilgiler sağlar. Bu şekilde, reklamınızın kaç kez görüntülendiğini ve kaç kişinin sitenizi YTL eşdeğeri reklam maliyetleri karşılığında ziyaret ettiğini görebilirsiniz. Bu, şeffaflığı büyük ölçüde geliştirir.

Ayrıca, Google Analytics gibi ücretsiz bir istatistik sistemi kurarsanız ve bunu AdWords ile entegre ederseniz, reklamı tıklayıp siteyi ziyaret eden kullanıcıların ziyaret etmek istediği hedef sayfa (reklam dönüşüm hızı). Bunun dışında en uygun fiyatı belirlemeniz, her kelime için farklı reklamlar oluşturmanız ve en iyi sonuçları önceki cevapta bahsedilen alternatif reklamlarla test etmeniz gerekir.

Arama motoru kullanıcıları, aradıkları ürün veya hizmetle ilgili bir reklama tıklama olasılıkları çok yüksektir. Google Adwords ajans, kullanıcıların doğru sonuçlara yanlış sonuçlardan daha kolay ulaşabilmesi için arama sonuçlarıyla alakalı reklamları ödüllendirir.

Hedefleme

Online pazarlamanın hedefleme yetenekleri sayesinde, sattığınız ürün ve hizmetlerle ilgilenen kişilere doğrudan reklam gösterebilirsiniz. Reklamlarınızı ne kadar iyi hedeflerseniz, dönüşüm oranınız o kadar yüksek olur. Adwords uzmanı ile başka bir şekilde hedefleyebilirsiniz.

Anahtar Kelime Hedefleme:

AdWords, temelde anahtar kelime hedeflemeyle çalışan bir reklamcılık modelidir. Hangi reklamların hangi anahtar kelimelere verileceğine karar vererek reklamlarınızı yönetebilirsiniz.

Demografik Hedefleme: Müşterilerinizi yaş, yer ve dil seçenekleriyle hedefleyebilirsiniz.

Zamanlama Hedefleme: Gün ve saate göre hedefleyerek reklamlarınızın ne sıklıkla görüneceğini ayarlayabilirsiniz.

 

Cihaz hedefleme: Reklamlarınızın görünümünü cihaz türünüze (mobil, masaüstü, tablet) göre ayarlayabilirsiniz.

Bütçe yönetimi

Google Adwords ajans için bütçe sınırı yoktur. Bütçeniz ne olursa olsun Google’a reklam verebilirsiniz. adwords iletişim ile günlük veya aylık bir bütçe üzerinden reklamlarınızı yönetebilir ve performanslarını izleyebilirsiniz.

Ölçüm

Ölçüm, dijital pazarlamayı geleneksel pazarlamadan ayıran en önemli özelliklerden biridir. Birisi reklamınızı değiştirirse, o kişinin alışveriş süreci hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu nedenle, reklam yatırımınızın getirisini ayrıntılı olarak analiz edebilir ve daha iyi reklamlar sunmak için hesabınızı optimize edebilirsiniz.

Google Ads’de Anahtar Kelimeler Nasıl Belirlenir?

Anahtar kelimeler, reklam verenlerin Google Ads’e teklif vererek web sitenize ziyaret çekmek için kullandıkları ifadelerdir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’nın yardımıyla, kampanyanızla ilgili yüksek kaliteli anahtar kelimeler bulabilirsiniz.

Anahtar kelimeler, Google Reklam kampanyanızın temelini oluşturur. Doğru anahtar kelimeleri seçmezseniz, tüm çabalarınız boşa gidebilir.

Negatif Anahtar Kelimeler Nasıl Kullanılır?

Adwords ajans ile negatif anahtar kelimeleri, belirli kelimelerde veya kelime öbeklerinde görünmelerini önlemek için kullanabilirsiniz. Örneğin, negatif anahtar kelimelerinize “ücretsiz” gibi bir kelime eklerseniz, reklamların “ücretsiz” kelimesini içeren aramalarda görünmesini engellemeniz gerekir. Kampanyanız için yeni negatif anahtar kelimeler bulmak için Arama Terimi Raporunu kullanabilirsiniz.

Yeniden Pazarlama Nedir?

Yeniden pazarlama, reklam verenlerin reklamlarını web sitelerini ziyaret eden ancak dönüşüm sağlamayan kullanıcılara göstermesinin hedeflenen bir yoludur. Kullanıcı, satın alma döngüsünün herhangi bir aşamasında olabilir.

Google Ads, hem arama hem de görüntülü reklamlar için yeniden pazarlama kampanyalarını kullanabilir. Adwords ajans ile yeniden pazarlama tıklama oranları nispeten yüksektir ve kullanıcılarla diğer tüm hedefleme yöntemi reklamlarından daha fazla bağlantı kurar.

AdWords Reklamları Nedir?

Google Adwords, yeni adı Google Ads; Bu, metin tabanlı bir adwords reklam verme modelidir. Google AdWords’te görünen reklamlar, “ilginç başlıklar”, “açıklama satırları” ve “site alan adları” gibi belirli kısıtlamalar dahilinde yaygın olarak kullanılan satırlardan oluşur.

Google AdWords, bir reklamı gören biri tarafından tıklandığında ödeme yapar, bir reklam veren tarafından görüntülendiğinde değil.

Google AdWords reklam modelinde bu fiyat, reklamınızda gördüğünüz anahtar kelimelerin çekişmesine bağlıdır. Kendinizi rakiplerinizden farklı kılmak ve onları ön sıraya taşımak için Google Adwords ajansreklamlarına fazladan ödeme yapmanız gerekecek. Kısacası, bir tür müzayede sistemi gibi.

AdWords Nasıl Çalışır?

Seçili kelime veya kelime öbeği aranan anahtar kelimeyle tanımlanırsa, Google AdWords reklamları görme olasılığınız daha yüksektir. Bir ziyaretçi Google’da orijinal bir yedek parça veya benzer bir terim girdiğinde, arama sonuçlarının yanında bir reklam görünebilir. Ek olarak, orijinal yedek parça satan Google ile ilgili tüm kanallarda ve web sitelerinde reklamlar görünebilir.

Aynı Anahtar Kelime İçin Birden Fazla Reklam Veren Varsa, Hangi Reklam Sunulacaktır?

Google AdWords’ü başlatırken, reklam verenlerin anahtar kelimelerini, bu anahtar kelime gruplarını ve bu kelimeler için minimum ve maksimum ödemeleri belirlemesi gerekir. Adwords ajans reklam sıralaması; Bu reklamın sayfada görüneceği yer ve reklamın görünüp görünmeyeceğini belirlemek için kullanılan değerdir.

Bu sıralama sürecinde Google, aranan kelimeyle en alakalı kelimeleri reklam verenin belirlediği anahtar kelimelerden seçer. Google, sıralama sürecine girdikten sonra, iki ana faktöre göre reklamları gösterip göstermeyeceğine ve gösterilecekse karar verir.

Maksimum teklif:

Bir anahtar kelime için ödenen maksimum tutar.

Kalite Puanı:

TO, alaka düzeyi ve yönlendiren web sayfasına göre belirlenir. Kalite Puanı, reklamınızın arama kelimelerinize ne kadar yakın olduğunu ve reklamınızın kullanıcılar için ne kadar yararlı olduğunu belirlemek için kullanılan bir ölçüm sistemidir. Bu nedenle, Kalite Puanınız ne kadar yüksekse, reklam görüntüleme oranınız o kadar yüksek olur.

Bu iki faktörü çarptıktan sonra, puanınız rakiplerinize göre ne kadar yüksekse, reklamınız o kadar çok görünecek, görünüp görünmeyeceği ve hangi sırayla görünecektir. Google, her tıklama için ne kadar ödeyeceğini belirlemek için aşağıdaki formülü kullanır.

TBM = (Puan Sıralamasının Yanında Reklam verenin Puanı / Kalite Puanı) + 0,01 ABD doları

Bunlara ek olarak, reklam görüntüleme seçenekleri de önemlidir. Reklam görüntüleme seçenekleri; reklamlarınızla birlikte adresler, telefon numaraları, mağaza puanları ve diğer web sayfalarına bağlantılar gibi ek iş bilgilerini görüntüleme yeteneğidir.

Google Adwords ajans çalışma sistemini anlamak, reklamcılık ağınızdan elde ettiğiniz geliri artıracaktır. Reklamınız için hazırladığınız metnin anahtar kelimelerinizle tamamen alakalı olduğundan emin olun. Reklamlarınız aramayla ne kadar alakalı olursa, o kadar çok trafik alırsınız. Ayrıca, Google arama sonuçlarıyla alakalı reklamları ödüllendirir ve reklam bütçenizi azaltmak için reklamları artırırız.

Bu, reklam kalitesinin sonuçlarla alaka düzeyini artırmak için uygulanan bir yöntemdir. Bu şekilde sunulan tekliflere ek olarak, performans da görünürlüğü etkiler. Google’ın para kazanma özelliği, yüksek performanslı, yüksek kaliteli, alakalı reklamlar üzerindeki tıklama sayısını artırarak bu özelliklerle reklamların görünürlüğünü artıran reklam tıklamalarıyla ilgilidir.