Adwords Reklamları

Adwords reklamları Anahtar Kelime Planlayıcı, AdWords arayüzüne yerleştirilmiş, en popüler Google Ads araçlarından ikisi olan Google Anahtar Kelime Aracı ve AdWords Trafik Tahmincisini birleştiren bir sistemdir. Bu sistem kullanıcıların anahtar kelimelerine göre istedikleri reklamları tamamiyle vermelerini sağlar.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı’ya Başlarken

Bu makalede, Google adwords anahtar kelime planlayıcı konusunda bulunan tüm özelliklerin eksiksiz bir özetini ve Adwords giriş ayrıca SEO, PPC ve Adwords reklamları için kendi anahtar kelime araştırmanız için Anahtar Kelime Planlayıcı’yı nasıl kullanacağınızla ilgili ipuçlarını bulacaksınız. Ayrıca Adwords nedir sorusunun cevaplarını da vereceğiz.

Ayrıca Google Adwords reklamları çeşitli özelliklere ek olarak sihirbaz benzeri bir özellik ekleyen, inanılmaz derecede yararlı ve güçlü bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Yeni Reklam Grupları veya Kampanyalar oluşturmak için anahtar kelime bulma sürecinde kullanıcılara yol gösterecek entegre iş akışı adwords uzmanı tarafından da sağlanabilir.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı, üç temel kullanım durumunu destekler:

  • Anahtar kelime ve reklam grubu fikirleri arayın
  • Tahmin almak için anahtar kelimeleri girin veya yükleyin
  • Tahmin almak için anahtar kelime listelerini çoğaltın

Adwords reklam verme işlemleri sitelerde gösterildiği gibi sihirbaz benzeri bir arayüz aracılığıyla zorlanmadan gerçekleştirilir.

Anahtar Kelime Planlayıcı Kullanarak Anahtar Kelime ve Reklam Grubu Fikirlerini Arama

Google adwords nedir ve nasıl çalışır; Google’ın önerdiği anahtar kelimelere göre hesabınıza anahtar kelimeler eklemek birincil kullanım durumudur. Anahtar Kelime Planlayıcı (aşağıda gösterilmiştir), AdWords hesabınıza eklemek üzere anahtar kelimeleri araştırmak ve seçmek için güçlü bir anahtar kelime çalışma alanı sağlar.

Ayrıca google adwords reklam hizmetleri tekliflerinizi nasıl vereceğiniz konusunda müşteri temsilciniz size her adımda yardımcı olacaktır.

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar Kelime Planlayıcı Adwords reklamları aracını kullanarak günümüzde reklam vermek için anahtar kelimeleri kullanmak çok kolay:

Tek tek anahtar kelime fikirlerine göre veya açılış sayfanıza, bir ürün kategorisine veya yukarıdakilerin herhangi bir kombinasyonuna dayalı olarak anahtar kelime fikirleri üzerine beyin fırtınası yapın ve öncelikle Google adwords nedir anahtarı ile araştırma yapın.

Anahtar kelime istatistiklerini ve performans tahminlerini görüntüleyin: Anahtar kelime tahminlerinizi bildirmek için ülke, dil ve arama ağı gibi seçtiğiniz hedefleme seçeneklerini belirtin ve google adwords reklam verme işlemlerinizi tamamlayın.

Anahtar kelimelere filtre uygulayın: Anahtar kelime listenizi, ortalama TBM ve ortalama aylık arama hacmi gibi çeşitli kriterlere göre daraltabilirsiniz. Ayrıca, belirli terimleri içeren anahtar kelimeleri dahil edebilir veya hariç tutabilir ve zaten AdWords hesabınızda bulunan anahtar kelimeleri hariç tutabilirsiniz.

Lütfen Adwords reklamları nedir sorusunu sorduğunuzda bu cevabı unutmayın; Anahtar Kelime Planlayıcısının tam eşlemeli arama trafiği döndürdüğünü unutmayın. Sıralı ve geniş eşlemeli arama trafiği için, bu Google Anahtar Kelime Planlayıcı ipuçlarını deneyin.

Anahtar Kelime Araştırması İçin

Yeni bir kampanya için anahtar kelime araştırması yaparken, yeni anahtar kelime fikirleri bulmak için Google adwords anahtar kelime planlayıcı gücünden ve Wikipedia tarafından sunulan bilgi zenginliğinden yararlanın.

Diyelim ki lojistik yönetimi işindesiniz. AdWords’te teklif verebileceğiniz potansiyel yeni anahtar kelimeleri belirlemek istiyorsunuz ve işletmenizle alakalı tüm terimleri bulduğunuzu ve ardından teklif verdiğinizi hissediyorsunuz. Potansiyel olarak değerli anahtar kelimeleri atlayıp atlamadığınızı kontrol etmek için, Anahtar Kelime Planlayıcı’nın Açılış Sayfası bölümüne alakalı Wikipedia sayfasını girin:

Ardından, sayfanın içeriğine bağlı olarak size potansiyel anahtar kelime fikirlerinin bir listesi sunulacak. Google adwords anahtar kelime planlayıcı kadar doğru olduğu göz önüne alındığında, bu liste inanılmaz derecede değerlidir, özellikle oldukça niş bir sektörde faaliyet gösteriyorsanız veya alışılmadık derecede spesifik ürün veya hizmetlerle uğraşıyorsanız:

Bu teknik aynı zamanda işletmenizle alakalı bazı anahtar kelimelerin arkasındaki amaç hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. Örneğin, “tedarik zinciri yönetiminin ne olduğunu” açıklayan eğitim içeriği sunabilir veya bir “tedarik zinciri yöneticisinin” sorumluluklarını açıklayan bir blog yazısı yazabilirsiniz.

Bununla birlikte, Adwords reklamları kullanmayı seçerseniz, bu ipucu tüm disiplinlerdeki pazarlamacılar için olağanüstü derecede yararlı olabilir.

Mobil Trafikler

Cihaz segmentasyonu, günümüzün çok cihazlı, her zaman açık dünyasında çok önemlidir. Ancak, yalnızca toplam trafiğinizin ne kadarının mobil cihazlardan geldiğini bilmek yeterli değildir – uygun şekilde teklif verebilmek için hangi anahtar kelimelerin mobil arama yapanlar arasında popüler olduğunu bilmeniz gerekir. Google adwords anahtar kelime planlayıcı kullanarak birçok iş için Google hizmetlerinize anahtar kelimeleri girerek reklamlarınızı verebilirsiniz.

Anahtar Sözcükler İçin

Görebileceğiniz gibi, birçok anahtar kelime için Adwords reklamları mobil hacim, bu terim için masaüstü arama hacminin neredeyse iki katı. Çok daha büyük mobil arama hacmi, insanların evlerinden bağlanabilecekleri için mobil cihazlarından 24 saat anahtar kelimeleri aradığını gösterdiğinden, bu, bu aramanın arkasındaki amacı güçlü bir şekilde göstermektedir.

Bu nedenle, teklif verme stratejinizi mobil ve masaüstü arama hacmi arasındaki eşitsizliği hesaba katacak şekilde yapılandırmak istersiniz.

Anahtar Kelime Planlayıcı Kullanarak Rekabet Verilerinin Ötesine Geçin

Anahtar kelimelerin rekabet gücünü değerlendirirken, Google adwords anahtar kelime planlayıcı yararlı bir şekilde belirli anahtar kelimelerin ne kadar rekabetçi ve dolayısıyla potansiyel olarak pahalı olduğu konusunda biraz rehberlik sunar. Ancak, Anahtar Kelime Planlayıcı’da sunulan yalnızca üç rekabet gücü seviyesi olduğundan, bu göründüğü kadar yararlı değildir: Düşük, Orta veya Yüksek. Bu, bir anahtar kelimenin ne kadar rekabetçi olduğuna yalnızca üstünkörü bir bakışa ihtiyacınız varsa harikadır, ancak Adwords reklamları konusunda daha doğru verilere ihtiyacınız varsa, yaratıcı olmanız gerekir.

Bir anahtar kelimenin tam olarak ne kadar rekabetçi olduğunu görmek için, arama verilerini Anahtar Kelime Planlayıcı’dan bir elektronik tablo uygulamasında açılabilen bir CSV dosyası olarak dışa aktarın. Bunu yaptıktan sonra, Düşük, Orta ve Yüksek rekabet gücü verilerinin aşağıda gösterildiği gibi 0 ile 1 arasında sayısal bir değer haline geldiğini fark edeceksiniz:

Bu sayıya dayanarak, basit bir hesaplama kullanarak hangi anahtar kelimelerin en yüksek potansiyel getiriyi sağladığını hesaplayabiliriz. Ayrıca google adwords eğitimi size bu gibi konuların eğitimini ve kullanımını öğretir.

Adwords Planlayıcı

Adwords reklamları raporlarındaki diğer bazı terimlerle karşılaştırıldığında yüksek, ayrıca aylık ortalama arama hacminin 390 olduğunu ve önerilen teklifin ne kadar olduğunu görebiliriz.

Bu hesaplamayı kullanarak, son rakam ne kadar yüksekse, o anahtar kelimenin sunduğu potansiyel getiri o kadar büyük olur. Benzer terimler için teklif veriyorsanız veya rekabetçi anahtar kelimelerin gerçekte nasıl performans gösterebileceğini daha doğru bir şekilde bilmeniz gerekiyorsa, bu oldukça yararlı olabilir.

Anahtar kelime seçimi iş akışının filtreleme yönleri adwords iletişim merkezi tarafından kolaylıkla size aktarılabilir. Anahtar kelime analizini ve anahtar kelime gruplamasını entegre ederek önceki AdWords anahtar kelime araçlarından daha tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlar.