Alışveriş Merkezi ( AVM ) Reklam Fiyatları

Alışveriş merkezlerinde bir çok reklam mecrası yer almaktadır. Bu mecralar temelde basılı ve dijital çalışmalar olmak üzere ikiye ayrılır. Basılı çalışmalar avm içi pano görsellerden , otopark camı giydirmeye mağaza içi görsel uygulamalara kadar devam etmektedir. Dijital çalışmalar ise sanal ortamlarda yapılan reklamlardır veya avm içi ve dışı ekranlarda yapılan çalışmalara da denmektedir.

Bunların da yanında ağırlıklı olarak basılı işler reklam çalışmaları olarak aranmaktadır. Bunda ağırlıklı olarak mağazalar bu hataya düşmektedir. Mağaza içi tüm uygulamalara reklam gözü ile bakmaktadır. Bazı avm yönetimlerinde de aynı hataya düşen olmaktadır.

Gerek avm içerisinde mecra satın almak için gerek ise yukarıda bahsettiğimiz yanlış anlaşılmadan dolayı genelde arama motorlarında alışveriş merkezi ( avm ) reklam fiyatları araştırması yapılır.

Çalışmayı yapmadan önce fiyatını merak ederiz. Aslında bir çalışmayı neden yapmayı ve hangi hedefleye ulaşmayı tasarladıktan sonra fiyat araştırmasına gidilmelidir. Öncelikle hangi hedef kitleye ulaşmayı seçmeliyiz daha sonrasında neden yapmayı planladık sonra mecra ve fiyat araştırması yapılmalıdır. Bu araştırmayı yapanlar direk sonuca atlayarak ilerlemek istemektedirler.

Belki ulaşmak istediğimiz hedef kitleye hiçbir reklam çalışması yapmadan da ulaşabiliriz veya o hedef kitle basılı değil de dijital ortamlarda da yer alıyor olabilir. Bu gibi konularda özellikle avm lere yoğunlaşmış uzman avm reklam ajansları ile çalışmanızı önermenin yanında eğer kendiniz de yapıyor iseniz araştırmalarınızı iyi yapmanız gerekmektedir.

Avm lerde ise ; reklam mecraları oldukça geniştir. Mağazalar özelinde ise yine yapılacak reklam çalışmaları oldukça geniştir. Mağaza içi uygulamalara reklam diyor iseniz bile bu uygulamaların bile bir çok alt başlıkları yer almaktadır.