Ataşehir Reklam Ajansları

Ataşehir reklam ajansları markaların taleplerine yanıt vermek üzere faaliyet gösteren işletmelerdir.

Basit bir cevapla temel bir soru gibi görünebilir, ancak modern reklam ajansları göründüğünden daha karmaşık bir yapıya sahiptir.

Ataşehir reklam ajansları, bir müşterinin reklamının tüm yönlerini oluşturmaktadır. Bu ajanslar markanın stratejisini  planlar ve yönetir. Reklam ajansları, etkileşimli reklamcılık gibi alanlarda uzmanlaşabilmektedirler. Bunun yanı sıra web siteleri, çevrimiçi ve sosyal kampanyaları, broşürler, kataloglar, doğrudan posta , basılı reklamlar, radyo ve TV reklamları ya da satış mektupları gibi reklam malzemeleri oluşturan tam hizmet ajansı olmalarıyla dikkat çekmektedirler.  .

Ataşehir Reklam Ajansları Türleri

Ataşehir reklam ajansları aynı fırçayla boyanamamaktadır. Bu söz her TV kanalının aynı olduğunu söylemek kadar doğru olmasıyla dikkat çekmektedir. Evet, hepsinin çok benzer işlevleri bulunmaktadır. Ancak onları ayıran birçok varyasyona da sahiptirler.

 Başlangıç ​​olarak, üç farklı ajans türü vardır:

  • Çizginin Üstünde (ATL): Bunlar, asal hesapları ele alan ve müşterinin bütçesinin önemli bir kısmını alan; ulusal ve uluslararası reklam kampanyaları oluşturan büyük ajanslardır. Çalışmaları büyük TV kampanyalarında,  dergilerde, gazetelerde ve geleneksel olmayan medyada yayınlanmaktadır.
  • Çizginin Altında (BTL): Bu Ataşehir reklam ajansları için ATL ajanslarının aksine bütçeleri veya tanınmaları yoktur diyebiliriz. Ancak medya karması için hala hayati önem taşımaktadırlar. BTL ajansları genellikle doğrudan postaları, bölgesel reklamları, metin reklamları, çevrimiçi metin ve afiş reklamları işler.
  • Hat Üzerinden (TTL): İki ajans türü açısından en yaygın olan TTL acenteleri için ATL ve BTL’nin bir karışımı diyebiliriz. Çorbadan kuruyemişlere, büyük dublörlerden, açık hava, TV ve radyodan mikrositlere ve kuponlara kadar kampanyalar yaratmalarıyla dikkat çekmektedirler. Bir zamanlar BTL olarak kabul edilen taktikler, SnapChat, YouTube, Facebook ve Twitter’daki kampanyalar da dahil olmak üzere büyük bütçeler alabilmektedirler.

Ataşehir Reklam Ajansları Çalışanları

Herhangi bir Ataşehir reklam ajansları için tipik çalışanlar arasında ajans başkanı, reklam yönetmeni, hesap yöneticileri, metin yazarları, grafik tasarımcıları ve medya yönetmeni bulunmaktadır.  Bazı ajanslar, genellikle yerinde çalışmayan serbest metin yazarları ve / veya serbest grafik tasarımcıları ile de çalışır. Daha sık olarak, küçük reklam ajansları müşteri projelerine göre büyür ve küçülür.