AVM Görsel Baskı

Günümüzde her ne kadar dijitalleşme söz konusu olsa da özellikle avm lerde halen basılı materyaller oldukça kullanılmaktadır. Gerek reklam alanları gerek ise tanıtıcı materyaller halen basılı olarak yer almaktadır.

Bu yüzden avm ler özellikle kendilerini tekrar etmemek için görsel baskı çalışmalarını incelemektedirler. Gerek rakipleri neler yapıyor onu incelemek için gerek ise aynı çalışmaları yapmamak için sürekli araştırma yapmaktadırlar.

AVM lerde reklam alanlarının yanında , dergiler , kat planları , insertler halen basılı olarak yer almaktadır. Bu kalemlerde avm lerin ana tanıtıcı materyalleri arasında yer aldığından basılı çalışmalar en fazla satın alım yapılan çalışmalardandır.

Bunların yanında avm lerde basılı iş yapmanın en büyük engeli avm lerde uzmanlaşmaktır. Çünkü avm lerin görsel kuralları vardır. Müşterinin görmediği zamanlarda tüm mecra çalışmalarını yapmanız gerekmektedir. Bunun da yanında ilgi süresi az olan avm müşterisini kısıtlı süre zarfında iyi yakalamanız gerekmektedir. Bundan dolayı baskının yanında görsel tasarımı da oldukça önemlidir.

Gerek mağaza olarak gerek ise avm yönetimi olarak avm lerde yapılacak görsel çalışmalarda ve baskı süreçlerinde avmlerde uzman deneyimli kişiler tarafından iş süreçlerinizin yönetilmesini önermekteyiz.