AVM Mağaza Kiraları

Avm lerde mağaza kiralamak çoğu yatırımcının gözünün korkutsa da doğru bir kiralama çalışması ile korkmanın yanı sıra kiralama yapmak için yarışa girilen bir süreç olmaktadır. Özellikle avm lerde yeni yatırım yapacak yatırımcılar fiyat araştırması yapıp kaçmaktadırlar. Halbuki doğru bir strateji ile ödemesi yapılan bu kiraların misliyle kar olarak geri döndüğü örnekler ile karşımızdadır.

AVM Mağaza kiraları öncelikle yapılan anlaşmaya göre değişmektedir. Ve/veya sözleşmeleri olarak bilinen avm mağaza sözleşmeleri kira veya ciro üzerinden yapılmaktadır. Burada markanız için en doğru strateji ile sözleşme şartlarınız belirlenmelidir. Her avm nin kendi kurulları olmasının yanı sıra genelde aynı şartlar geçerlidir. Bazı avm ler bu sözleşmeleri kullanmak yerine kendi sözleşmelerini hayata geçirmektedirler.

Kira rakamları sizleri yatırımdan soğutmasın aksine doğru bir danışman sizlere bulunacak doğru lokasyon bu yatırımların markanız için ne kadar kar elde edeceğinizi göreceksiniz. Burada yatırım veya kira fiyatından daha çok markanız için en doğru kar noktasıdır. Tüm markalar gözde avm leri tercih eder iken markanız için en doğru avm hedef kitlenizin olduğu avm dir. Bundan dolayı gözde avm den ziyade doğru avm önemlidir.

AVM Mağaza kiraları araması yapan yatırımcılar genel avm süreçlerinden haberi olmayan yatırımcılardır. Onlara öncelikle kira araştırmasından ziyade avm kiralama firmaları veya şirketleri araştırmalarını öneririz. Çünkü bu yolculuğa alanında uzman biri ile başlamanız sizler için hem bütçe hem de zaman kazandıracaktır.