AVM Tanıtım

Günümüzde sürekli artan avm ler arasında bir tanıtım savaşı olmaktadır. Bu savaşta kendini daha iyi tanıtan ve daha iyi iletişim kuran avm rakiplerine fark atmaktadır. Tabi burada bütçeler de çok önemlidir fakat az bütçe ile kendini oldukça tanıtan avm ler de vardır.

Aslında burada dikkatini çekmek istediğimiz konu tanıtım konusudur. Bir çok artık pazarlama departmanlarını başka departman ile birleştirmektedir. Bu da karşımıza pazarlama konusunda yetkin olmayan personelleri çıkarmaktadır. Bu personeller için avm lerin yürüttüğü tüm pazarlama iletişimi çalışmaları tanıtım olarak algılanmaktadır.

AVM lerin reklam çalışmalarından tutun da pr çalışmalarına , medya planlamasından , video prodüksiyona kadar tüm kalemler tanıtım olarak algılanmaktadır ve bu şekilde aramalar yapılmaktadır. Halbuki her biri ayrı bir uzmanlık alanıdır.

Bunun da yanında departman birleştirmelerinden veya yoğunluklarından dolayı süreci hızlandırmak isteyen pazarlama departmanları da belirli sürelerde bu araştırmalara girmektedirler. Tanıtım olarak araştırma yapılan bu konuda aslında avm ler konusunda uzman ajans arayışı için kullanılmaktadır.

Bu araştırmalarda önemli olan gerek mağaza gerek ise avm yatırımcısının arayış sebebini iyi bilmek ve bu arayışa göre çalışmaları hayata geçirmektir. Her avm ye veya her mağaza aynı tanıtım çalışmaları yapılmaz. Bundan dolayı ihtiyaç analizi iyi yapılarak doğru çalışmaların hayata geçirilmesi gerekmektedir.

Bundan dolayı özellikle avm lerde uzman avm reklam ajansları ile çalışılmasını önermekteyiz.