Bakü Sosyal Medya Hizmeti

Bakü sosyal medya hizmeti açısından, hem profesyonel ajansların hem de bağımsız danışmanların en çeşitli servislerinden faydalanabileceğiniz bir Azerbaycan şehridir.

Azarbaycan’ın hemen her şehrinde bu hizmetlerden faydalanabilmek mümkündür. Bu hizmetlerden yalnızca şirketler değil aynı zamanda bireysel kullanıcılar da faydalanabilmektedir. Siyasetçiler, bilim insanları, oyuncular ve sanatçılar gibi toplum tarafından tanınan isimler de profesyonel olarak danışmanlık hizmeti alabilmektedirler.

Platformun kullanıcılarına verdiği kontrol panelleri ve yönetim araçları hizmeti sayesinde, etkin bir raporlama hizmeti almayı mümkün kılıyor. Kullanıcıların paylaşımlarınızla nasıl etkileşim kurduğunu, sosyal medya etkinliklerinizi, kaç retweet veya kaç beğeni aldığı gibi istatistikleri göstermenin yanında, takipçilerinizdeki artışları ya da onlar hakkındaki demografik bilgileri de size sunmaktadır.

Sosyal Medya

Sosyal medya kavramı hayatımıza gireli yaklaşık 20 yıl oldu. Peki, bu kavram neleri kapsamakta? Bireylere ve şirketlere ne gibi katkıları var?

İnternet kullanıcıların aplikasyonlar ya da web siteleri aracılığı ile kendi içeriklerini oluşturabildikleri, başka kullanıcıların oluşturdukları içeriklere yorum yapabildikleri, beğenebildikleri veya paylaşabildikleri platformların tümüne sosyal medya demekteyiz. Bu platformlar sadece bilgi paylaşmak için değil, bilgiyi edinmek için de önemli ve gereklidir. Sosyal medya dediğimizde herkesçe kabul görmüş ve milyarlarca üyesi olan belirli platform isimleri akla hemen gelir. İşletmeler de bu mevcut kitlelere ulaşmak ve müşteri portföylerini genişletmek amacı ile bu platformlarda hesaplar oluşturmaktadır. Bakü sosyal medya hizmeti almak isteyen bireysel ya da işletme hesaplarına danışmanlık yapan pek çok ajansı bünyesinde barındırır. Bu ajanslar danışanların istek ve arzularını dikkate alarak dijital ortamda kurumsal kimlik oluşturma, marka yönetimi, pr çalışmaları ve hatta insan kaynakları gibi pek çok meslek kolunu bir arada icra edebilmektedirler.

Sosyal Medya Hizmeti

Sosyal medya hizmeti her an gelişen teknoloji çağına ayak uydurmak isteyen tüm işletmelerin klasik yöntemlere oranla daha ucuza daha geniş kitlelere ulaşabildikleri servislerin tümüne verilen isim olduğunu bilmekteyiz. Bu hizmetler sosyal medya ajansları aracılığı ile işletmelerin isteklerine ve bütçelerine göre şekillendirilebilmektedir.

Bakü sosyal medya hizmeti ajansları ne gibi hizmetler sunmaktadır? Öncelikle markanızı ya da isminizi dijital medyada yansıtacak olan mecrayı belirlemek çok önemlidir. Örneğin; restoran, cafe veya gıdaya yönelik hizmet veriyorsanız fotoğraf çekimleri ve video çekimlerinin ön planda olması gerektiği için Instagram ve Youtube tercih edilir. Kitleniz daha kurumsal kişilere hitap ediyor ve endüstriyel alanlarda hizmet veriyorsanız Linkedin’i etkin olarak kullanabilirsiniz. Seçim sonrasında kitle analizleri yapılır ve kitlenize en uygun şekilde içerik yönetimi yapılır, sayfa moderasyonu sayesinde takipçilerinizin yorumları, beğenileri ve tüm etkileşimleri anlık olarak cevaplanır, omni channel sosyal medya takibi sayesinde de markanız ile problem yaşayan kullanıcıların internet üzerinden yaptığı şikayetlerin takibi ve raporlanması gibi başlıca hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Twitter

Bakü sosyal medya hizmeti almak isteyen işletmelerin Facebook’tan sonra en çok önem verdiği 2 mecradan biri de bu platformdur. Twitter, gelişen trendlerin en hızlı şekilde takip edilebildiği, buna ek olarak kullanıcıların anlık olarak tepkilerini gösterebildiği özellikle CRM anlamında firmaların en çok dikkat etmesi gereken platformlardan biridir diyebiliriz. Profesyonel bir sayfa yönetimi sayesinde, markanızın online itibar yönetiminde önemli yollar kat edebilirsiniz.

Bu platform, müşteri ilişkileri ve çevirim içi itibar yönetimini profesyonelce yapmak için kusursuz diyebileceğimiz bir mecradır. Mecranın dinamiklerine uygun içerikler ve hashtagler kullanmak, düzenli paylaşımlarda bulunmak, takipçilerin ilgisini çekebilecek kampanyalar oluşturmak takipçi kitlesi aktif tutmaya yardımcı olur. Gelen sorulara anında yanıt vermek, rastgele aramalarla marka hakkında bir şeyler yazan kişilere yorumlarda bulunmak ve övgüleri RT etmek bir Twitter hesabını etkili kullanma yollarından biridir.

Facebook

Ocak 2021 aylık aktif kullanıcı verilerine göre, Facebook 2,7 milyar kullanıcısı ile en büyük platform olma özelliğini sürdürmektedir. Dünya genelinde yaklaşık 1,6 milyar kullanıcının Facebook’ta küçük bir işletme ile etkileşim halinde olduğu yapılan araştırmalar tarafından açığa çıkmıştır. Bakü sosyal medya hizmeti sunan ajanların en çok önem verdiği mecra olan bu platform, işletmelerin isteklerine göre şekillenen çeşitli servisler sunmaktadır. “Facebook for Business” ile markaların sayfa yönetimi daha kolay ve etkin hale gelmiştir. “Facebook Sayfa Yöneticisi” uygulaması sayesinde işletmeler hesaplarını akıllı telefonlarından da rahatlıkla yönetebilmektedirler.

Facebook stratejilerini belirlemede yararlı olabilecek bazı dijital stratejiler şunlardır; çekici bir profil oluşturma, bir grup kurma ve diğer gruplara katılma, firmanızın düzenlediği aktiviteleri duyurma, buluşmalar organize etme, web sitenize ait linklere profilinizde yer verme, sektörünüz ile alakalı profilleri ziyaret ederek yenilikleri takip etme, iş ilanı yayınlama, sayfanızda sektörel haberlere yer verme, müşteri hizmeti sağlama ve Facebook reklamları. Bakü sosyal medya hizmeti veren firmalar bu stratejileri hassasiyetle yerine getirmektedir.

 

Instagram

Bakü sosyal medya hizmeti sunan ajansların merkez ofislerine ev sahipliği yapan bir şehirdir. Aynı zamanda kısıtlı bütçe ile hizmet alabileceğiniz pek çok bağımsız sosyal medya uzmanını da içerisinde barındırır. Hem profesyonel hizmet sunan ajansların hem de bağımsız çalışan danışmanların en çok önem verdiği platformlardan biri olan Instagram, 1,2 milyar aktif kullanıcısı ile dijital mecralar arasında en geniş kitleye sahip olanlardan biridir. Bu kitlenin farkında olan şirketler ve bireysel kullanıcılar seslerini daha çok kişiye ulaştırabilmek ya da marka bilinirliğini arttırmak için bu platformdaki hesaplarını profesyonel ellere emanet etmektedirler.

Instagram üzerinden danışmanlık hizmeti sunan ajanslar hesap açma ya da mevcut hesap varsa düzenleme, hesap üzerinden paylaşılacak fotoğraf ve videoların profesyonel ekiplerce çekilmesi ve düzenlenmesi, paylaşımlara gelen yorumların, beğenilerin ve mesajların takibi ve yanıtlanması, çekilişler düzenleyip hediyeler dağıtarak halk arasında markanıza olan sempatinin arttırılması, online itibar ve kriz yönetimi, markanıza yönelik içerikler ve görseller seçerek hesaplarınızın arama motorlarında ilk sıralarda kullanıcılara sunmak amaçlı dijital pr çalışmaları ve raporlama gibi servisler sunmaktadır.

Bakü sosyal medya hizmeti konusunda destek almak isteyen tüm kullanıcıların iletişime geçebileceği çok sayıda ajansa ev sahipliği yapıyor.