Bankalar İçin İnternet Reklamları

Bankalar İçin İnternet Reklamları

Bankalar için internet reklamları her sektörde olduğumu gibi reklamcılık bölümünün büyük kısmını oluşturmaya başlamıştır. Etkili bir dijital reklamcılık stratejisi oluşturmak için, herhangi bir işletme için önce belirli hedefleri tanımlamak çok önemlidir. Bazı işletmeler için tek bir hedef olacak (genellikle satış yapmak) ve diğerleri için satış yaratmaktan marka bilinirliği oluşturmaya kadar çeşitli hedefler olacaktır. Banka ve kredi birliği reklamcılığı söz konusu olduğunda, tipik olarak iki ana hedef vardır: Potansiyel (yeni) müşterilere ürün tanıtmak ve satmak. Mevcut müşterilere ek ürünler sunmak ve satmak. Elbette bunlar tüm kredi birlikleri veya topluluk bankalarının odak noktası olmayacak, ancak bunlar defalarca görülen iki ana hedef.

Potansiyel Müşteriler İçin Banka ve Kredi Birliği Reklamcılığı

Yeni müşteriler için reklam verirken akılda tutulması gereken en önemli şey, insanların genellikle iki gruptan birine düşeceğidir: Ya markanıza aşinadırlar (her gün şubenize gelirler, kardeşleri sizinle birlikte vb.) Veya sizin hakkınızda hiçbir şey bilmiyorlar. Size aşina olan insanları hedeflerken bir avantajla çalışıyorsunuz. Marka tanınırlığı inanılmaz derecede değerlidir, bu nedenle işletmeler markalaşma için para öderler, bu nedenle aşinalık kazanmanız sizi bu potansiyel müşterilerle ilişkiye bir adım daha yaklaştıracaktır. Potansiyel bir müşteri sizinle birlikte çalışan birini tanıyorsa, bu daha da iyi – ücretsiz bir referans almak gibi. Potansiyel müşterilerinizin geri kalanı sizin hakkınızda hiçbir şey bilmiyor. Bir düşünün: Dışarıda bir milyon başka finans kurumu var ve çoğu bir bakışta oldukça benzer görünüyor. Bu ifade, özellikle “mali” ve “federal” gibi terimler adın yarısını oluşturduğunda, kredi birlikleri için daha da doğru olma eğilimindedir.

Çevrimiçi Kaynaklar Aracılığıyla Reklam Verme

Bu bir “reklam” gibi görünmeyebilir ve kendi başına bir reklam olmayabilir, ancak web sitenizdeki mevcut müşteriler için kaynaklar sağlamak, ek ürünleri organik olarak tanıtmanın harika bir yoludur.  İşte bir örnek: Müşteriniz hesabını kontrol etti ve çıkış yaptı. Sonraki sayfada, söz konusu kullanıcı için özel olarak hazırlanmış birkaç kaynak sunacaksınız. Bu durumda, kullanıcı 21 yaşında ve birkaç yıl önce ebeveynlerinin kendisi için oluşturduğu bir çek hesabına sahip. Bu kaynakların aşırı derecede tanıtıcı olmadığına dikkat edin. Bunun yerine, müşterileriniz için değerli bilgiler sağlamaya daha fazla odaklanırlar.  Kaynakların içine, sağlanan değeri tamamlamak için, faiz getiren bir çek hesabı gibi belirli ürünleri örnek olarak dahil edebilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Forrester’a göre, sosyal medya ve görüntülü reklamcılık 2021 yılına kadar dijital pazarlama harcamalarının % 37’sini oluşturacak – ve bunun iyi bir nedeni var. Sosyal medya ile reklam verdiğinizde, insanların yeni şeylere daha açık olma eğiliminde olduğu bir zamanda maruz kalırsınız. Hedef kitlenin artan duyarlılığına ek olarak, kitle hedefleme araçları inanılmaz derecede sağlam hale geliyor ve ürünlerinizle ilgilenebilecek insanlara odaklanmayı kolaylaştırıyor ve uygun olmayacağını bildiğiniz kişileri filtrelemeyi kolaylaştırıyor.

Mevcut Müşteriler İçin Banka ve Kredi Birliği Reklamcılığı

CU’lar ve yerel bankalar için diğer ortak hedef, mevcut müşterilere ek ürünler tanıtmaktır. Kısaca söylemek gerekirse, potansiyel müşteriler için yapabileceğiniz gibi mevcut müşteriler için sosyal medyadan ve arama ve görüntülü reklamcılıktan yararlanabileceğinizi söyleyerek başlamak gerekir.  Bununla birlikte, burada vurgulamak istenen reklam, farklı gayrimenkullerde gerçekleşiyor – kendi gayrimenkulünüz. Çoğu finans kurumu gibiyseniz, sitenize her gün, çoğunlukla hesaplarına giriş yapan müşterilerden çok fazla trafik alırsınız. Müşterilerinize harika bir deneyim sunduğunuzdan emin olmak isterken, bu fırsatı bilmedikleri diğer ürünleri tanıtmak için de değerlendirebilirsiniz.