Bankalar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Bankalar İçin Sosyal Medya Yönetimi

Bankalar için sosyal medya yönetimi yeni müşteri kazanmanın ve halihazırda müşteri olanları bankada tutmanın en önemli yoludur. Dijital pazarlama söz konusu olduğunda, bankalar için sosyal medya, sizinki gibi finans kurumlarına hedef pazarınızla bağlantı kurma, yeni müşteriler çekme ve müşteri sadakati oluşturma şansı sunuyor. Bankanızı büyütmek ve marka imajınızı iyileştirmek istiyorsanız sosyal medya bankacılığına yatırım yapın. Çevrimiçi zamanlarının neredeyse% 30’unu sosyal medyada geçiren insanlar için sosyal medyayı kullanmak akıllıca bir karar. Bahsetmiyorum bile, insanların% 70’inden fazlası, satın alma kararları verirken, ister hangi kahve makinesini satın alacağına veya bir kredi için hangi bankaya güveneceğine dair tavsiye almak için sosyal medyaya yöneliyor.

Bilgilendirici Gönderiler Paylaşın

Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını banka olarak kullanmanın en kolay yolu, basitçe katılımı artıracak gönderiler oluşturmaktır. İdeal olarak, en az 10.000 takipçiniz varsa Facebook’a günde iki kez göndermelisiniz. Ancak, 10.000’den az takipçiniz varsa, maksimum katılım için ayda yalnızca 1-5 kez yayınlamalısınız. Genel olarak, Twitter’da daha fazla gönderi paylaşabilirsiniz. Ne tür içerik göndereceğinize gelince, birçok farklı seçeneğiniz var. Öncelikle, bankanızda yeni bir şey olduğunda her zaman gönderi yapmalısınız. Örneğin, önümüzdeki iki ay boyunca bireysel kredilerde özel bir faiz oranını teşvik ediyorsanız, Facebook ve Twitter bu bilgileri takipçilerinizle paylaşmak için mükemmel platformlardır. Bunun gibi bir teklifin reklamını yapmak için Instagram gibi bir sosyal medya ağını da kullanabilirsiniz, ancak göz alıcı bir grafik veya video oluşturmanız gerekecek. Teklifinizi nereye gönderdiğiniz önemli değil, bunu paylaşmak mevcut üyelerinizin promosyondan haberdar olmasına yardımcı olur ve potansiyel müşterilere ne kazanacaklarını gösterebilir.

İnfografikler Oluşturun

İnfografikler, bilgiyi görsel bir şekilde gösteren içerik parçalarıdır. Kullanıcılar, ilgi çekici ve bakması eğlenceli olduğundan, infografikleri yazılı içerikten daha fazla etkileşimde bulunma ve paylaşma eğilimindedir. Aslında infografikler sosyal medyadaki diğer tüm içeriklerden üç kat daha fazla “beğeniliyor” ve paylaşılıyor. İster Canva gibi bir programı kullanarak kendiniz bir program oluşturun, ister bankanız için bir infografik oluşturmak için bir serbest çalışan tutuyor olun, her zaman yalnızca en önemli bilgileri dahil ettiğinizden emin olmalısınız. Bir infografiğin amacı, kullanıcıların onu hızlı bir şekilde gözden geçirmesine ve bazı eğlenceli ve ilgi çekici grafiklerin yanı sıra ihtiyaç duydukları bilgileri almalarına olanak sağlamaktır. Örneğin, bir çek hesabı açmanın adım adım sürecine ilişkin bir infografik ve onu nasıl sağlıklı tutacağınıza dair ipuçları oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar infografiğinizi son derece yararlı veya benzersiz bulurlarsa, bunu arkadaşlarıyla paylaşabilirler – bankanızın duyurusunu sosyal medyada daha da ileriye yayabilirler.

Bankanızın Web Sitesine Bağlantılar Ekleyin

Facebook ve Twitter, web sitenize bağlantılar paylaşmak için harika yerlerdir. Her iki ağ da arkadaşlarınızın sadece tıklayıp blogunuza, bilgilendirici sayfalarınıza ve daha fazlasına ulaşmasını kolaylaştırır. Bankanızın bir blogu varsa, sitenize gelen mevcut ve potansiyel müşterilerin devam etmesini sağlamak için en son gönderilerinizin bağlantılarını paylaşabilirsiniz. Sunduğunuz farklı kredi türleri, SSS’leriniz ve web sitenizdeki diğer popüler sayfalar hakkında daha fazla bilgi veren sayfaların bağlantılarını da paylaşabilirsiniz. Instagram gibi bir sosyal medya ağı için, web sitenize bağlanırken yaratıcı olmanız gerekir. Instagram, gönderilerdeki bağlantılara izin vermez, ancak profiller bir bağlantı içerebilir. Linktree gibi araçlar, kullanıcılarla birden fazla bağlantıyı paylaşmanıza yardımcı olabilir. Linktree ile bir bağlantı merkezi oluşturursunuz. Kullanıcılar Linktree bağlantınızı tıklar ve ardından son zamanlarda bahsedilen bir blog yazısı gibi diğer bağlantıların bir listesini görürler.

Güvenilir Endüstri Liderlerinden İçerik Yayınlayın

Bankacılık sektöründeki liderlere ait içeriği paylaştığınızda, takipçilerinizin yararlı ve bilgilendirici içerik ihtiyaçlarını karşılayacaksınız. Sadece bu da değil, sektör liderleri içeriklerini paylaştığınızı gördüklerinde, içeriğinizi de paylaşmaya daha istekli olabilirler – bu da yayınlarınızı erişim açısından bir sonraki seviyeye taşır.