Beykoz Reklam Ajansı Çalışma Prensibi

Beykoz reklam çalışma prensipleri genel olarak aynıdır. Bir reklam ajansının iç işleri sektör dışındaki herkes için bir gizem olabilmektedir.

Bu ajansların filmlerde ve televizyonda temsil edilme şekli, meşru bir firmanın günlük işleyişinden ayrı bir dünyadır. Bu, birbirine kenetlenen birçok parça ve personele sahip tahrikli ve bazen de acımasız bir endüstridir.

Beykoz Reklam Ajansı Nasıl Çalışır?

Çoğu ajansın dört ana departmanı vardır. Bunlar iş, araştırma, yaratıcılık ve medyadır. Bir ajans başarılı olacaksa, herkes başarılı olmalıdır.

Beykoz reklam ajansı genellikle potansiyel bir müşteriden bir adım aldığında işe başlar. Müşteriye yaratıcı bir özet sunar. Bunu yaparken sorunu en iyi çözecek olanı seçebilir.  Bu çalışma bazen rakip bir markanın çizgileri boyunca da olabilmektedir. Her zaman böyle olmaz, ama yaygındır. Daha sonra sözleşmeler imzalanır ve gerçek çalışma başlar. İşlerin kapsamı (SOW), ajansın türüne ve müşteriye bağlı olarak büyük ölçüde değişmektedir. Ancak ajans genellikle belirli bir miktar para için belirli bir miktar iş üretmeyi kabul eder. Bu bir hizmetli, saatlik ücret veya başka bir düzenleme olabilir. Müşteri, işi ajansa verdikten sonra ödeme yapmayı kabul eder.

Beykoz Reklam Ajansı Proje Oluşturma Süreci

Beykoz reklam ajansı, pazarlama, tasarım ve halkla ilişkiler firmalarının çoğunluğu aynı temel adım kavramı boyunca çalışır. Bazı adımlar atlanabilir veya birleştirilebilir. Ancak temel yapı genellikle aynıdır. Hesap yöneticisi ve ekibi, çözülmesi gereken sorunu tanımlamak için müşteriyle görüşür. Hesap yöneticisi bu soruna dayalı bir reklam öğesi özeti yazar. Rekabetçi analiz, araştırma, planlamacının ve / veya yaratıcı yönetmenin yardımını ve nihayetinde müşteriden bir imzalamayı içerecektir. Hesap yöneticisi reklam ekibine bilgi verir ve bir zaman çizelgesi, bütçe ve önerilen medya oluşturur.

Beykoz reklam ajansının yaratıcı ekip birkaç gün veya hafta boyunca projede çalışır ve ilk fikirleri yaratıcı yönetmene getirir. Yaratıcı yönetmen çalışmayan fikirleri itlaf ve daha iyi fikirler keşfetmek için takımı yönetecek. Yaratıcı ekip, gerektiğinde üretim departmanından yardım alarak fikirler üzerinde çalışmaya devam edecektir. İşin yolda olduğundan emin olmak için hesap yöneticisi ve ajansın diğer üyeleri de kayıtlı olabilir. Üretim departmanı, basılı parçalar olup olmadığını veya bir çekim yapılması gerekip gerekmediğini tahmin etmeye başlayacaktır.