Beykoz Reklam Ajansı

Beykoz , İstanbul’un en eski semtlerinden biridir. Anadolu Yakası’ndan bir çok kişinin uğrak yeri olan Beykoz sırf Anadolu Yakası’ndan değil Avrupa Yakası’ndan da kişilerin uğrak yeri olmaktadır. Gerek deniz kenarındaki gezinti yerleri  gerek ise doğası ve dinlenme yerleri tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Bunların da yanın çevreyolu ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün de burada ye alması ulaşım bakımın da olay sağlamaktadır. Toplu taşıma ile de gerek deniz gerek ise otobüsler ile ulaşım bu bölgeye ulaşmada imkan sağlayan olanaklardandır.

Beykoz ilçesi gezilip görülecek ve dinlenilecek bir yer olmasının yanı sıra yaşam ve ticaret için de oldukça cazibe bölgesi olmuştur. Acarkent , Riva , Polonezköy, Göksu , Çubuklu , Kavacık gibi meşhur semtleri ile bir yaşam merkezi olmuştur. Özellikle bu semtlerde bulunan siteler , sakinlerine hem şehrin içerisinde bir kaçış yeri olmaktadır hem de doğanın tadını çıkarabildikleri bir yaşam merkezi olmuştur. Bunun da yanında bu yerlerde bulunan restoranlar , kafeler gibi yeme – içme merkezleri ile burada oturmayan insanlar için keyif alma noktaları olmuştur.

Bu yaşam merkezleri ile yanında ticaretin gelişmesini de getirmiştir. Sadece yeme – içme ile gelişmeyen bu semt ayrıca bir çok kurumsal şirketin de buraya gelmesine sebep olmuştur. Bu kurumsal şirketlerin de gelmesi beraberinde otellerin , hastahanelerin hatta üniversitelerin bile gelmesine sebep olmuştur. Özellikle Kavacık semti bu firmaların birleştiği bir nokta olmuştur.

Bu kadar gelişmişlik ve ticaretin ön plana çıkması buranın reklam ve özellikle pazarlama iletişimi bakımından da rekabet etme durumunu ortaya çıkarmıştır. Hayliyle bu rekabet de reklam ajansları arayışlarını arttırmıştır. Beykoz reklam ajansı diye yapılan aramalar ile özellikle bu bölgeye hakim ve bu bölgenin dinamiklerini bilen ajans arayan kişilerin yaptıkları bir arama yöntemidir.

Aslında bölgesel arama yapmak bir bakıma doğru bir strateji olsa bile dahi sizlerin markalarınızı en lanse edebilecek ve tanıtabilecek ajanslar aslında sizler için en iyi ajanslar sıralamasına girmektedir.