Billboard Pano Fiyatları

Billboard ları halen bir çok firma pano reklam ilanları ile karıştırmaktadır. Halbuki billboard lar ile pano reklam alanları oldukça farklıdır. Bu iki kavramı iyicene karıştırıp Billboard Pano olarak da algılamaktadırlar. Hatta billboard kiralamak isteyenler billboard reklam fiyatları yerine billboard pano fiyatları olarak aramalar yapmaktadır.

Öncelikle billboardlar ağırlıklı yollarda gördüğümüz büyük reklamlarıdır. Pano reklamlar ise ağırlıklı avm ler de gördüğümü reklam alanlarıdır. Ayrıca görsel olarak da billboardlar yatay , pano alanları ise dikey reklam alanlarıdır.

Billboardlar , araç ve yolcu trafiğindeki kişilere hitap ettiğinden dolayı daha rahat algılansın diye yatay olarak karşımıza çıkmaktadır. Panolar ise avm tuvaletlerin de veya avm yürüme alanlarında olduğundan daha fazla dikkat çekilsin diye dikey olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir çok kişi halen bu farkı bilemediğinden billboard pano fiyatları reklam öbeği kullanmaktadır. Bunun yerine billboard kiralamak yerine başka pano kiralamak için başka kelime öbekleri önermekteyiz.