Billboard Reklam Satın Alma

Billboard mecra kullanımlarında arama motorlarında bir çok kelime öbeği kullanılmaktadır. Bunların biri de billboard reklam satın alma kelimesidir. Bu kelime ile firmalar billboard kullanım yapacağını ve bu kullanım sırasında da ulaşabileceği firmaları aramaktadır.

Aslında bu aramayı yapan kişi billboard kiralama yapmak istemektedir. Reklam satın alma araması ile bu alanda daha önce mecra kullanmadığını veya alanında yetkin kişilerce arama yapılmadığının kanısına varabiliriz. Bu tür durumlarda medya planlama ajansları veya uzmanlaşmış olarak Açıkhava ( outdoor ) reklam ajansları ile çalışılmasını önermekteyiz.

Çünkü billboardlarda alanlar satın alınmaz kiralanır. Öncelikle firmalara bu bakış açısı anlatılmalıdır. Daha sonrasında mecra kullanmasını önermekteyiz. Bu mecra kullanımı da eğer hedef kitlesi ile örtüşüyor ise önermekteyiz eğer hedef kitlesi bu mecrada değil ise marka için boşa harcanan bir bütçe olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir başka sonuca göre de satın alma departmanları Açıkhava(outdoor ) mecralarında kiralama yapacak iken departmanlarının da gereği satın alma süreçlerine hakim ve mecra kiralayan ajanslara da ulaşmak istemektedirler. Böylece onlar da süreçlerini hızlandırmayı planlamaktadırlar.

İlginizi çekebilir:

Billboard Afiş Tasarım Hizmeti

Metro Reklam Fiyatları