BOSNA-HERSEK İÇİN DİJİTAL PAZARLAMA AJANSI

Bosna-Hersek için dijital pazarlama ajansı kurup dijital pazarlama ajansları listesi içinde bulunmak isteyenler için belli başlıklar altında neler yapılması gerektiğini aıklayalım.

 

Dijital Ajans Nedir?

Dijital ajanslar, geleneksel reklam ajanslarından farklı olarak, pazarlama çalışmalarını İnternette bulunan tüm çevrimiçi ve dijital kanallarda sürdüren ajanslardır.

 

Dijital Pazarlama Ajansını Kimler Kurabilir?

Dijital pazarlama ajansı kurmak ve markalarına dijital pazarlama danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler dijital pazarlamaya ilgi duyuyor, bu alanda eğitim alıyor, pazarlama dünyasındaki güncel eğilimleri takip ediyor ve dijital pazarlama araçlarını etkin kılıyor. Pazarlama hedeflerinizi analiz etmek için kullanmanız gerekir.

Markalar da bu açıdan iyidir, pazarlama araştırmalarını analiz etmek, arama motoru optimizasyonu bilgisi, içerik oluşturma ve internet reklamcılığı ile donatılmış önemli faydalardır. Dijital pazarlama ajansı olarak hareket eden şirketler de bazı hizmetleri dışarıdan temin edebilir.  Bu tür hizmetleri dışarıdan satın alan, kendi getiri oranlarını belirleyen Bosna-Hersek için dijital pazarlama ajansı vardır.

 

Bir Dijital Pazarlama Ajansı Kurmak İçin Ne Gerekiyor?

 

Dijital pazarlamayı donatmanın yanı sıra, dijital pazarlama hizmetleri sağlamak için bazı araçlara ihtiyacınız var. Ajansın altyapısını oluşturarak başlamalısınız. Ajansın adı ve logosunun ve ajansın faaliyet gösterdiği yerin belirlenmesi önemlidir. Ofisinizin uygun bir yerde olması akıllıca olacaktır.

 

Yeni kurulan dijital pazarlama ajansları için ilk başta büyük bir ofise ihtiyaç olmayabilir. Sınırlı sayıda kişiniz varsa veya yalnız seyahat ediyorsanız, yaklaşık 20 ila 30 metrekarelik bir ofisi de kullanabilirsiniz. Fonksiyonel ofis mobilyaları ve ofis ekipmanlarının tedariki bir sonraki konudur. Rahat ofis mobilyaları, günün büyük bir kısmı bilgisayar başında olduğu için önemlidir. Ofis malzemelerine de ihtiyacınız olacak. Bütçenize ve zevkinize göre ofisinize farklı bir hava katmak için çay veya kahve makinesi, mini buzdolabı, TV, duvar masası, akvaryum ve saksı çiçekleri de satın alabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Oluşturmak

 

Bosna-Hersek için dijital pazarlama ajansı kurarken kurumsal web sitesi bir zorunluluktur. Ajans web siteleri genellikle WordPress tabanlıdır. Birçok şirket için WordPress ajansı temaları vardır. Themeforest’te 50-60 dolara çok güzel bir tema satın alabilirsiniz. Bu temayı amaçlarınız için optimize ederek, potansiyel müşterilerin dikkatini çeken ve gezinmesi kolay bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

Kurumsal kimlik çalışması içerisinde antetli kâğıt, kartvizit, duvar posteri, ofis kapıları için mini tabela, masa isimlik, kupa, bardak altlığı, sticker ve daha fazlasını hazırlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda ajansın potansiyel müşterilerin zihninde olumlu bir şekilde konumlanmasını sağlar.

 

Ajansın İletişim Kanalının Belirlenmesi

 

Web siteniz hazır olduğunda, iletişim için bir e-posta hesabı oluşturun, sitenizin kişiler kısmına Google Haritalar konumu ekleyin ve telefon ve dahili numaralarınızı, WhatsApp, Skype ve daha fazlasını tanımlayın. Bosna-hersek için dijital pazarlama ajansı kurarken mesajlaşma ve görüntülü arama programlarınızı optimize etmeniz önemlidir. Bu site aynı zamanda canlı bir destek düğmesi olabilir.

Ajansınızın etkinlik adresine karar verdikten sonra, Google My Business’a kaydolmanız çok önemlidir. Ayrıca dijital ajanslar tarafından işletilen Edvido gibi kurumsal rehberlere ve platformlara katılmak çok önemlidir. Ek olarak, sosyal medya kanalı olarak aktif olarak LinkedIn üzerinde çalışmak, potansiyel müşterilerle ilk temasınız için çok önemlidir. Birçok dijital pazarlama ajansı, LinkedIn’de yeni müşterilere ulaşabilir.

 

Dijital Pazarlama Ajansları İçin Müşteriler Nasıl Bulunur?

 

Bosna-Hersek için dijital pazarlama ajansı kursakta öncelikle müşteri bulması çok zordur. Bu noktada dijital pazarlama hizmetlerinizi alacak markayı veya kişileri ikna etmeniz gerekiyor. Öncelikle ajansın hizmetini tanıtan firmanın tanıtım sunumu olmalıdır.

Şirket sevk dosyası olması, diğer kişinin yapılan iş ve verilen hizmetler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar. Bu dosya bir PDF olarak oluşturulabilir ve yazdırılabilir. Şirketlere, yöneticilere, LinkedIn’e ve daha fazlasına e-posta gönderin. Platform üzerinden iletişim kurma, sosyal medyada ve AdWords reklamlarında potansiyel müşterilerin dikkatini çekme, bir ajans kurmadan önce onlara hizmet veren markalar ve kişilerle yeniden bağlantı kurma, tanıdıklar aracılığıyla iş yönü alma vb. Adımlar. Web Yöneticisi Forumu’nda aktif olmak yeni müşteriler çekmek için uygulanabilir.

 

Bosna-hersek için dijital pazarlama ajansı Web sitesi SEO, yeni müşterileri çekmede de önemli bir rol oynar. Arama motorları aracılığıyla yapılan dijital pazarlama araştırmalarında üst sıralarda yer almak, daha fazla potansiyel müşteri çekecektir. Düzenli olarak faydalı blog içeriği oluşturarak organik trafik kazanabilir ve ürün ve hizmetlerinizin kullanımını kolaylaştırabilirsiniz. Google My Business’a eksiksiz bilgi kaydederek, konum arama ile müşterileri çekmek daha kolay olacaktır.