Doktorlar İçin Dijital Pazarlama İpuçları

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları daha çok kişi tarafından tanınmak için oldukça önemlidir. Tıp alanı güçlü bir şekilde geliştiğinden, bu alandaki profesyonellerin, doktorlar için Dijital Pazarlama olan farklı bir şeye gitmeleri gerekiyor. Tıbbi uygulamalara yönelik pazarlama stratejilerini geliştirmek için, doktorlar etkili bir dijital pazarlama planı sürdürmelidir. Bir doktora danışmadan önce, hastaların% 72’si çevrimiçi bir arama yapıyor. Google Arama Sonuçlarının en üst sıralarında yer almak istiyorsanız, üzerinde çalışmanız gerekir. Bir tıbbi muayenehaneyi pazarlamak için farklı yöntemler vardır. Hepsi size farklı bir bakış açısı veya tavır sunar. Bir doktor olarak, müşteri tabanınızı büyütmek için önemli pazarlama ipuçları içeren başarılı bir strateji oluşturun.

Profesyonel Bir Web Sitesi Oluşturun

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları genellikle internet sitesi oluşturmakla başlar. Pek çok doktor, bireyleri daha az yetenekli olarak görüyordu, ancak web sitelerine göre hasta oluyorlar. Web sitenizdeki mağaza olası hastaları etkilemeye çalışın. Ve bu sorular üzerinde düşünün – Rakipleriniz yerine tıbbi muayenehanenizi ziyaret etmek için sitenize yeni gelen onları ne tatmin edebilir? Çalışanlarınızın ve ofisinizin yüksek kaliteli görüntülerini sergilediniz mi? Normal hastalarınızdan geri bildirimleriniz var mı? Eksiklerse sitenizi yeniden tasarlayın.

Arama Motoru Web Sitenizi Optimize Edin

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları uygulanırken uzman yardımlarına başvurmak tıklanma sayısını ve tanınırlığı artıracaktır. Yararsız olduğunda sitenizi kimse ziyaret edemez. Arama motoru optimizasyonu (SEO) sayesinde, işlevsel bir tıbbi uygulama web sitesi, hedeflenen müşterilere ulaşabilir. Tam bir araştırma yaparak, web sitenize daha fazla trafik çekecek arama anahtar kelimeleri alabilirsiniz. Ve bir web sitesini ara sıra yeni blog yazıları ile güncellemek; anahtar kelimeleri birleştirmek sitenizi sayfanın en üstünde sıralayacaktır. Bu pazarlama ipuçları, tıbbi uygulamalarınızı önemli ölçüde artırır.

Yerel Arama Varlığınızı Oluşturun

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları arasında en önemli hususlardan biri doktorla iletişime geçebilme kolaylığıdır. Ziyaretçiler çevrimiçi olarak doktorları ve tıbbi hizmetleri aradığında, adınızın ilk sayfada olmasını istersiniz. Öyleyse, işletmeniz için tanınırlıklar oluşturur, işletmenizin mümkün olduğunca çok sayıda çevrimiçi dizinde doğru şekilde sipariş edilmesini sağlar. Yerel arama varlığınızı artırmak, hızlı bir şekilde uygulanacak en iyi doktor pazarlama fikirlerinden biridir.

PPC’nin Gücü

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları arasında diğer alanlar için de sıklıkla kullanılan tıklama başına ödeme geniş çevrede tanınırlığa daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Pek çok nedenden ötürü, bilgisayarlar ve İnternet Tıklama Başına Ödeme’yi (PPC) daha “Dahi” bir tanıtım biçimi haline getiriyor. Çünkü potansiyel hastalar genellikle sağlık bilgileri ve yerel sağlayıcıları aramaya başlamak için Google, Bing ve diğer sosyal medyayı kullanıyor. Reklam için belirli arama terimleri aldığınızda, mesajınız yalnızca önceden belirlenmiş olasılıklara hediye edilir. İlk tercih fikirler listemizde, PPC, ziyaretçileri tam olarak hedeflemesi ve bütçeye duyarlı bir sistem olması nedeniyle bir yer kazanır (hizmetinizi veya ürününüzü arayan, sitenize girmeyi ve reklamınıza bakmayı seçen ziyaretçilere ödeme yapılabilir).

Facebook

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları arasında facebook gibi sosyal medya ağlarının etkin kullanımı da yer almaktadır. Facebook, düzenli hastalarla iletişim halinde kalarak tıbbi uygulamalarınızı tanıtmanın yanı sıra yeni hastaları almak için en iyi platformdur. Ancak birçok sağlık hizmeti sağlayıcısı, onu nasıl doğru şekilde kullanacağını bilmiyor. Öyleyse, sosyal medyanın faydalarından yararlanın. Facebook hayranlarını fitness yarışmalarında veya oyunlarda, hikayelerde yer alın ve bunu nasıl yaptıklarını göstermek için bir resim yayınlamaya teşvik edin. Facebook reklamcılığını kullanmak, reklamlarınızı normal hasta demografinize hedeflemek ve sosyal medya pazarlaması yoluyla uygulamanızı geliştirmek için tıbbi uygulamalar için en iyi dijital pazarlama fikirlerinden biridir.

E-posta Pazarlama

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları arasında bu yöntem daha az kullanılmakla beraber etkili olduğu bilinmektedir. Düzenli konsültasyonlar için, E-posta pazarlaması, hastalara gelmelerini söylemenin en iyi yoludur. Sonuç e-postalarını iki yıllık konsültasyonlar için ofisinize gelmelerini sağlamak için her randevudan sonra 4-6 ay için planlayabilirsiniz. Ayrıca hastaları tıp bilimi haberleri, sağlık hizmetleri ipuçları ve işletmenizle ilgili güncellemeler ile yıl boyunca bilgilendirebilirsiniz. Bu doktor pazarlama ipuçları, hastalarınızı sizinle iletişim halinde olmaya teşvik eder. Temel olarak, tercih edilen e-posta pazarlama biçimleri, araştırma raporları yeni iş edinme, marka bilinirliği ve elde tutma için en verimli araçlar arasındadır.

Hasta İncelemelerini Teşvik Edin

Doktorlar için dijital pazarlama ipuçları yer alan bir başka önemli husus ise hasta incelemelerine yer vermektir. Kapsamlı incelemeleri olan doktorlar, daha net, sevk edilmiş hastalar ve basitleşir. Birincisi, potansiyel bir hasta yeni bir doktor bulduğunda, hemen incelemeye gittiklerinde iki neden vardır. Yalnızca bir göz atın – her ay “doktor incelemeleri” anahtar kelimesinin kaç kez kullanıldığı. İkinci neden, Practo gibi sitelerdeki iyi incelemeler ile Google Business sayfanız arasında sağlam bir bağlantı vardır. Otomatik e-postalar aracılığıyla, hastaları her ziyaretten sonra incelemeleri bırakmaları için desteklemek başka bir iyi yoldur. Mailchimp gibi basit e-posta yazılım çözümleriyle bakımı yapılabilir ve geliştirilebilir.