Doktorlar Sosyal Medyayı Kullanmalı Mı

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı sorusuyla oldukça sık karşılaşılmaktadır. Tanıdığınız kişilerle konuşun ve muhtemelen bir tür sosyal medyada olduklarını göreceksiniz. Baby boomers’tan Y kuşağına, yerel 13 yaşındaki gazeteci çocuğunuza, sosyal medya günlük yaşamın büyük bir parçası. Şu anda dünya çapında yaklaşık 2,46 milyar sosyal ağ kullanıcısı var ve bu sayı aydan aya artıyor. Facebook, pazar payının% 18’ini elinde tutan ve herhangi bir zamanda aktif olan yaklaşık 1,87 milyon kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi olmaya devam ediyor . En yakın rakipler Facebook’un rakamlarına bile dokunmuyor, WhatsApp sadece 1 milyon aktif kullanıcıya sahip ve Twitter sadece 317 milyon aktif aylık kullanıcıya sahip. Çevrimiçi olarak hastalara ulaşmak için tek bir şey yaparsanız, Facebook’a girin. Bununla birlikte, diğer sosyal medya biçimlerinin de avantajları vardır. Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı sorusu sosyal medya platformlarının avantajları dikkate alınmalıdır.

Hastaları Eğitmek

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı sorusu yanıtlanırken bunun sadece doktor için değil hastalar için de fayda getireceğini bilmemiz gerekir. Sosyal medya, hastaları ve genel halkı eğitme fırsatı sunar. Sosyal medya aracılığıyla eğitim almanın birkaç yolu vardır. Bunun bir yolu, uzmanlık alanınızla ilgili yeni araştırmalara bir bağlantı yüklemektir. Örneğin, bir kardiyolog iseniz, yüksek kolesterolün genel kardiyovasküler sağlık üzerindeki etkisi hakkında henüz tamamlanmış bir çalışmayı paylaşabilirsiniz.

Daha İyi Müşteri Hizmeti

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı sorusu sıklıkla sorulmakla birlikte genel olarak hastalar sosyal medya üzerinden doktor araştırması yapmaktalardır. Müşteriler, sosyal medyada olmanızı bekliyor ve yaklaşık % 67’si müşteri hizmetleri ihtiyaçları için oraya gidiyor. Rakibiniz çevrimiçi müşteri hizmetleri seçenekleri sunuyorsa ve siz sunmuyorsanız, müşteri kaybetme riskiniz vardır. Doktorun soruları yanıtlamak ve müşteri şikayetleriyle ilgilenmek için vakti olmasa da, bu sorunları sosyal medyada ele almak için ofis yöneticisini veya başka bir çalışanı görevlendirmek sizi bir adım öne taşıyabilir. Sahip olduğunuz bir yanıtlama servisine bu kadar çok para harcamak yerine, çevrimiçi canlı sohbet yapan kayıtlı bir hemşire veya pratisyen hemşireyi hayal edin. Hastalara acil servise gitmeleri gerekip gerekmediğini veya sorunun küçük olup olmadığını bildirebilir ve ertesi güne kadar bekleyebilirler. İdeal olarak, bu kişi de yerinde bir randevu ayarlayabilecektir.

Yüz Yüze Görüşmeleri Azaltmak

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı sorusu yanında aynı zamanda bu araçlarla görüşme yapmak da dikkate alınmalıdır. Teknoloji hızla büyüyor ve tüketicinin canlı video yoluyla bir akıl sağlığı uzmanına veya hekime anında erişmesine olanak tanıyan uygulamalar daha yaygın hale geliyor. Hatta bazı sigorta şirketleri bu randevu masraflarını karşılayacaktır. Bu, ofise gidip gelirken zamandan ve paradan tasarruf edebilen doktorlar için de faydalıdır. Bu tür bir kurulum özellikle danışmanın danışanla canlı sohbet yoluyla görüşebildiği zihinsel sağlıkta işe yarar. Araştırmalar, bu tür uygulamaları kullanmanın, bu sorunlarla mücadele eden kişilerde depresyon ve endişeyi azaltabileceğini bile göstermiştir.

Planlama

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı sorusu yanıtlanırken en önemli unsurlardan birinin planlama olduğu unutulmamalıdır. Bir hasta için doktorun muayenehanesindeki meşgul sinyalinden daha çileden çıkacak çok az şey vardır. Aşırı derecede hasta hissederek veya yüksek ateşle uyanırsınız ve sadece meşgul sinyali veya kesintisiz zil sesi ile karşılanmak üzere, aramak ve randevu almak için telefonu kaldırırsınız. Bu tür şeyler yüzünden hastalarını bile kaybedebilirsin. Pek çok doktor muayenehanesindeki sorun, randevular için çağrıları alan resepsiyon görevlisinin hastaları geldiklerinde selamlaması, dosyaları çekmesi ve çeşitli diğer görevleri yerine getirmesidir. Bir veya iki kişinin başa çıkması gereken çok şey var.

Bağlılığı Artırın

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı ve nasıl kullanmalı soruları hasta çekmek konusunda önem göstermektedir. Çevrimiçi bir sosyal medya varlığına sahip olmak, markanızla, yani doktorunuzla olan bağlılığı ve etkileşimi artırmaya yardımcı olabilir. Bir üniversite çalışması, sosyal medyada düzenli olarak etkileşimde bulunan markaların daha yüksek müşteri sadakat oranlarına sahip olduğunu gösterdi. Düzenli bir ofis ziyareti sırasında, bir doktor biraz aceleye getirilmiş olabilir ve hastalarıyla istediği şekilde iletişim kurma fırsatı bulamayabilir. Sosyal medya, toplu halde onlara ulaşmasına ve genel sağlıkları hakkındaki düşüncelerini paylaşmasına olanak tanır. Aynı zamanda doğum günlerine ve büyük yaşam olaylarına ayak uydurmanın iyi bir yoludur. Sosyal medyanın izin verdiği sürekli diyaloğu yaratmak, hastaların takdir edeceği bir şeydir. Onlara hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak ihtiyaç duydukları her şeyi sunuyorsanız, bölgedeki başka bir doktora gitmeleri olası değildir.

Sanal Bakımda Hasta Elde Tutma Nasıl İyileştirilir

Doktorlar sosyal medyayı kullanmalı mı cevaplanırken aynı zamanda nasıl kullanmalı sorusu da sorulmalıdır. Bunlar, sosyal medyanın işinizi geliştirebileceği yollardan sadece birkaçı. Yerel bir kitleye yönelik hedefli reklamcılık da dahil olmak üzere sosyal medyayı kullanmanın birçok başka yolu vardır. Zaman ve tutarlı çabalarla, sosyal medya varlığınız büyüyecek ve genel maliyetlerinizi azaltacak ucuz bir pazarlama platformuna girmiş olacaksınız.