Eczane Sosyal Medya Ajansı

Eczacılar ve eczane çalışanları aktif olarak sosyal medya kullanır iken bir çok hataya düşmektedir. Sosyal medya kullanır iken dikkat etmeleri gerekenlere de uymadıkları zaman bir çok ceza ile de karşılaşmaktadırlar. Bundan dolayı da eczane sosyal medya hesaplarını yönetmek için ajans arayışlarına geçmektedirler.

 

Halbuki arama yapmak istedikleri eczane sosyal medya ajansı değil sağlık iletişim ajansıdır. Zamandan kazanmak adına sağlık alanında yoğunlaşmış bu ajanslar içerisinden eczanelere yoğunlaşanını bulmak istemektedirler. Bu arayışlarını da hızlandırmak adına direk eczane sosyal medya ajansı olarak arama motorlarında aramalar yapmaktadırlar.

 

Sağlık iletişimi , diğer ajans işleyişlerine nazaran ekstra bilinç düzeyi ve dikkat düzeyi daha fazla olan iletişim çalışmalarında yer almaktadır. Çünkü nihai tüketicinin bilgilendirilmesi sağlık iletişiminde bir çok yasaklara denk gelmektedir. Eczane iletişimi de sağlık iletişimi içerisinde yer aldığından dolayı aynı kurallar eczanelerin sosyal medya hesaplarında da geçerlidir.

 

Eczacılar sosyal medya kanallarını , alanında uzman sağlık iletişiminde uzmanlığı olan kişilere emanet etmeleri gerekmektedir. Bu kişiler ile çalışmaları önceden bir ceza ile karşılaşmalarını engellemektedir.