Eczane Sosyal Medya

Eczacılarımız en yakın sağlık danışmanlarımızdır. Sağlık alanında her an sorunlarımıza cevap vermek için çalışan eczacılarımız ve eczane çalışanlarımız sürekli kendilerine yeni bilgiler edinmekte ve bizlere de bu bilgileri aktarmaktadır.

 

Günümüz artan rekabet şartlarında ve giderek artan eczane sayısından da dolayı eczacılar ve eczane çalışanları kendilerini sürekli geliştirmekte ve artan rekabette kendilerine yer edinmek istemektedirler. Bunun yanına eklenen artan avm sayısı ve avm lerdeki eczaneler ile de rekabet iyice kızışmaktadır.

 

OTC ürünlerinin ve Dermokozmetik ürünlerinin de çoğalması ile eczaneler kendilerine yeni alanlar da eklemektedirler. Buna besin destekleri piyasasının da genişlemesiyle bizlere sundukları ürünler oldukça genişlemektedir. Fakat bu kadar ürün hakkında bilgi edinmek ve bunları en doğru şekilde aktarmak oldukça zorlanmaktadır. Sonuçta her bünyenin de durumu oldukça farklıdır.

 

Günümüz teknoloji zamanında ise bizler önceden bilgi araştırmakta ve eczacılarımıza hemen ulaşmak istemekteyiz. Kendi durumumuz yanında piyasa ve ürünler hakkında da önceden bilgi edinmek istemekteyiz. Malesefki bu kadar hızlı bir bilgi akışı eczanelerde oldukça ağır işlemektedir. Bundan dolayı sosyal medya ve dijital araçlar eczacılar için birer can kurtaran olmaktadır.

 

Konular ve ürünler hakkında önceden bilgi verebildikleri , danışanlarına önceden dokunabildikleri sosyal mecralar sayesinde eczacılarımız ve eczane çalışanları danışanlarına daha kaliteli ve hızlı cevap verebilmelerinin yanında daha fazla vakit ayırabilmektedirler.