Facebook Hesap Yönetimi Hizmeti

facebook

Sosyal medyanın etkileşim kapasitesi şüphesiz tartışılamayacak kadar önemli bir konudur. Sosyal medya yönetimlerini iyi yapan firmalar, dijital pazarlama sektöründe hedef kitlesine daha kolay ulaşır, reklamlarını, ürünlerini ve hizmet tanıtımlarını daha iyi yaparlar. Bunun neticesinde de hem satış hacmi yükselir, hem markası daha bilindik hale gelir hem de aktif bir sosyal medya yönetimi sayesinde potansiyel ve gerçek müşterilerle olan diyaloglarını kesintisiz olarak geliştirirler. Facebook hesap yönetimi hizmeti gibi çalışmalar minimal bütçelerle en verimli pazarlama tekniklerini geliştirmenizde sizlere yardımcı olacaktır. Facebook hesap yönetimi hizmeti, aşağıda işlenen her bir konuyu kendi bünyesinde barındırmaktadır. İşletmenizin ihtiyaçlarına göre uygun analizler yapılarak, Facebook hesabınız etkili olarak yönetilir ve olumlu geri dönüşler elde edilebilir.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullanmalısınız

Özellikle küçük işletme sahipleri sosyal medyanın gücünden yararlanmak zorundadırlar. Firmanıza ait sosyal medya hesaplarınızı nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, ne tür reklamlar, paylaşımlar yapacağınıza dair geniş bir bilgiye sahip değilseniz şirketiniz için yeterli seviyede sosyal medya yönetimi yapamıyorsunuz demek yerinde olacaktır. Şirketinizi takip eden, ürün – hizmetlerinizi takip eden kitleleri elde edebilmek ve harekete geçirebilmek için sosyal medya hesaplarınızın düzenli aralıklarla kontrol edilmesi, etkileşimin 7/24 kesilmemesi gereklidir. Bunun yanı sıra şirketinizi bağlı bulunduğu sektörde ön plana çıkarmak için sosyal medyadan yararlanmak neredeyse şart olmuştur.

Facebook Hesap Yönetimi Hizmeti

Ülkemizde en çok tercih edilen Facebook sosyal platformu dünya genelinde en çok kullanılan birkaç sosyal ağ sitesinden biridir. Türkiye’de aktif olarak kullanıldığı için Facebook hesap yönetimine maksimum özen gösterilmelidir. Facebook sosyal medya yönetimi gerçekleştirilirken aşağıda alt başlıklar şeklinde incelediğimiz her bir konuda yeterli deneyim – bilgi ve zamana ihtiyacınız vardır.

Facebook Hesap Yönetiminde Görselliğin Önemi

İlk olarak şirketinizin ismi, faaliyet alanına uygun olarak hesap açmalısınız. Bu aşamadan sonra etkili, göze gelen ve elbette kurumsal bir dil ile bütünleştirilen kapak görsellerinizi – profil görsellerinizi özgün bir tasarımla elde etmelisiniz. Sağdan soldan alınan kopyala yapıştır görsellerden uzak durulmalı, uzman bir grafikerin elinden çıkan, sektörünüze uygun, şirketinizi en iyi yansıtabilecek başlangıç olarak birkaç adet kapak ve profil görselleri tasarlatmalısınız.

Facebook Reklamları ile Hedef Kitlenize Yönelin

Hedef kitle belirlemenin pek çok yöntemi vardır. Yöntemlerin daha etkili ve daha fazla insana ulaşmasını sağlamak için Facebook ads yani facebook reklam hizmetinden yararlanmaya başlamalısınız. Teçhizat, materyal, ekipman, eşya, mobilya kısacası ne tür bir ürün ya da hizmet satışı yapıyorsanız hedef kitlenizi belirlemekle işe başlamalısınız. Firmanızın kazanç sağlayabilmesi – kazancını arttırabilmesi için; hangi cinsiyete sahip potansiyel müşterileri belirlemekle başlayabilirsiniz. Ardından satışlarınızın hangi yaş aralıklarına daha uygun olduğunu saptayabilmelisiniz. İnsanların ilgi alanlarına göre filtreleme seçeneklerini kullanabilir, kendi firmanızın bulunduğu şehir ve konuma en yakın Facebook kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Tüm bu aşamaları, filtreleme işlemlerini Facebook ads – Facebook reklam ağı ile tamamlayabilirsiniz. 

İçerik Yönetiminize Yeterli Özeni Göstermelisiniz

Birey değil, kurumsal bir firmasınız. Amacınız daha fazla insana ulaşmak ve satış hacminizi arttırmak. Bu nedenle içerik yönetiminize yeterli özeni ve süreyi ayırmak zorundasınız. Facebook hesabınızdaki tüm içerikler bizzat firmanız ve sektörünüzle ilgili olmalı, özenle hazırlanmalı, %100 özgün olmalıdır. Hedef kitlelerinize daha kolay ulaşmak ve firmanızın daha anlaşılır olabilmesi için içerik konusunda dikkatli olunmalı ve özel günlerle ilgili çok daha itinalı paylaşımlar yapılmalıdır.

Paylaşımlarınız Firmanızı Yansıtır

Hesabınızdaki tüm paylaşımlar olabildiğince güncel olmalıdır. Sektörünüz, işletmeniz, ürünleriniz, hizmetleriniz ile ilgili sürekli olarak özel olarak dizayn edilmiş, %100 özgün tutulmuş fotoğraflar, resimler, görseller,story’ler ve reklam videoları  paylaşmalısınız. Bu konuda yeterli deneyime, bilgi ve beceriye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız Facebook media supportFacebook medya desteği alma için profesyonel ekiplerle çalışmanızı öneririz.

Diyalog Yönetimi Aktif Tutulmalıdır

Firmanızın hesabından gelen tüm mesajlara olabildiğince kısa sürede yanıt sağlanmalıdır. Yapılan her bir yoruma uygun bir lisan ile karşılık verilmeli ve geri bildirimi yapılmalıdır. Facebook for businessFacebook business canlı destek adımlarından hesap yönetimi ile ilgili tüm menü ve sekmeleri inceleyerek bilgi dağarcığınızı arttırabilirsiniz. Eğer sosyal medya takip ve yönetmek için yeterli vakit bulamıyorsanız bu işi profesyonel olarak yapan firmalarla çalışabilirsiniz.

Rakip Analizleri Yapıyor musunuz?

Facebook business giriş yap kısmından Rakip Analizi sekmesine ilerleyerek sizinle aynı sektörde olan benzer şirketlerle sizin şirketiniz arasındaki farklılıkların detaylı incelemelerini yapabilir ve kendinizdeki eksi yönleri ortaya çıkartarak geliştirme olanağından yararlanabilirsiniz. Bu konuda Facebook Live Support ile daha detaylı – kolay erişimlere sahip olabilirsiniz.

Takipçi Sayısını Arttırmalısınız

Sektörünüzle ilgili sosyal medya hesaplarını sizi takip ettikleri gibi siz de takip etmelisiniz. Böylece ilgili kullanıcıların geri dönüşlerini elde edebilir – organik takipçiler kazanabilirsiniz. Ne kadar çok kullanıcıyı takip ederseniz o denli geri dönüş sağlayabilirsiniz.

Analytics’den Maksimum Yararlanma

Facebook business help adımından Analytics için daha fazla bilgi edinebilirsiniz.Analytics yani analizler sekmesinde yer alan raporları günlük, haftalık, aylık olarak gözlemlemeli ve Facebook hesap yönetimi sırasında yaptığınız olumlu dönüşlerin – olumsuz dönüşlerin etkileşimlerini takip edebilirsiniz. Analizler sayesinde mevcut stratejinizi değiştirebilir ya da doğru bir strateji üzerindeyseniz daha da geliştirebilirsiniz.