Facebook Yönetimi

facebook yönetimi

Sosyal medya takip hizmetlerinden biri olan Facebook hesap yönetimi hizmetleri bireysel ve kurumsal tüm müşterilere verilmektedir. Özellikle firmalar için hayati öneme sahip olan sosyal medya yönetimleri ile işletmelerin tanıtımı, reklamları, hedef kitleleri daha iyi analiz ederek uygun bütçelerle gerçekleştirilebilmektedir. Facebook yönetim hizmetini kullanmak isteyenler genelde küçük ve orta ölçekli işletmelerdir. Büyük ölçekli işletmeler de bu hizmeti almaktadır. Ancak onların kadrosunda sosyal medya uzmanları görev almaktadır.

Facebook Yönetimi Nedir?

Kurumların Facebook üzerinde etkili tanıtımını, marka bilinirliğini, ürün ya da hizmet tanıtımlarını minimal maliyetlerle maksimum kitlelere ulaştırmayı sağlayan bir hesap yönetimi hizmetidir. Facebook yönetimi sosyal medya ajansları, sosyal medya danışmanları, sosyal medya uzmanları tarafından yapılmaktadır. Yönetimi yürüten kişi ya da kişiler sosyal medyanın en bilindik yüzü olan Facebook’u etkili kullanabilen, tanıyan ve hedefler doğrultusunda işlemleri gerçekleştiren uzmanlardan oluşmaktadır.

Facebook Yönetiminde Neler Yapılır?

Facebook yönetimi ne işe yarar sorusunun da yanıtlarını vereceğimiz bu alanlarda şu işlemler gerçekleştirilir;

  1. Facebook ads Manager yani Reklam yöneticisi Facebook kullanılarak kurumun reklam ve tanıtımları için ön analiz gerçekleştirilir. Bu analiz kurumun bulunduğu sektör ve sektördeki en yakın rekabetçi firmaları kapsar. Bu analiz sayesinde kurumun ve ürünlerinin tanıtım – reklam planları için en uygun bütçelerle en fazla kitleye ulaşma hedefi sağlanır.
  2. Facebook Yöneticisi; kurumun resmi facebook sayfasını düzenler, günceller, görsel ve metinleri özgün olarak denetleyerek markanın Facebook üzerinde boy göstermesini sağlar.
  3. Facebook Business Reklam Verme; adımlarının takibi gerçekleştirilir. Hedef kitlelere ulaşma imkânı sunularak müşteri potansiyeli taşıyan tüm bireyler için en uygun reklam metinleri yapılır.
  4. Kurumun adı, ürünleri, hizmetleri kapsamında yeni ve etkileyici görseller, kapaklar, logolar, bannerlar, kampanyalar, indirim fırsatları yapılır.
  5. Verilen reklamların takibi yapılır, geri dönüşlerin analizleri yapılır.
  6. Müşterilerle olan iletişim mesai saatlerine bağlı kalınmaksızın 7/24 idame ettirilir.
  7. Firma ve firma ürünleri için en uygun anahtar kelime analizleri – takipleri yapılır.
  8. Sektördeki diğer rakiplerin analizleri tutulur, raporları tutulur, adım adım izlenir.
  9. Facebook hesap yönetimi sayesinde kuruluşunuzun sosyal platformlardaki bilinirliği güçlendirilir, kontrol altında izlenir, duyurularınız ilgili kitlelere ulaştırılır, geri dönüşler takip altında tutulur.
  10. Sizin yerinize tüm facebook takip işlemleri yapılır, gerekli kontroller – güncellemeler – yüklemeler yapılır. Müşteri dönüşleri hakkında bilgi alır ve müşterilerinize anlık yanıtlar verilerek müşteri kaybı yaşamazsınız.

Zamandan Tasarruf Sunar

Facebook için yeterli zamanı ya da deneyimi olmayan işletmeler için firmanın Facebook üzerinde yer edinmesini, yerinin sağlamlaştırılmasını sağlayan Facebook yönetimi ile zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Yönetim hizmeti birkaç saati kapsamaz, 7/24 ilgilenme düzenli olarak devam ettirilir.

Tasarımı Güçlü Tutar

Facebook üzerinde yer alan kapak fotoğrafları, marka logosu, firma fotoğrafları, ürün görselleri ve tüm metinsel içerikler özgün olarak yazılır – dizayn edilir – tasarlanır. Sık sık güncelleme yapılarak Facebook hesabınızın çöp hesaplardan biri olması engellenir. Etkileyici ve hedef kitlelere yönelik kampanya – indirimler görseller eşliğinde yapılır. Beğeniler takip edilir, beğenilere beğeni şeklinde dönüş yapılır.

İletişimde Kalmanız Sağlanır

Firma ya da ürünleriniz hakkında gelebilecek her türlü yorum, istek, şikayet, dilek, talep ve sorulara anında dönüş yapılarak imajınız korunur – güçlendirilir. Tüm işlemler tek tek kayıt altına alınır ve istediğiniz zaman aralıklarında size sunulur. Acil konularda derhal size ulaşılarak verilmesi gereken yanıtlar sorulur. Böylece mevcut müşteri ya da potansiyel müşterileri elinizde tutmanız, daha fazla müşteriye sahip olmanız için çaba gösterilir.

Satışlarınızı Güçlendirir

Facebook hesap yönetimi hizmetleri ile Facebook üzerinde gerekli tüm araştırmalar, analizler, anketler, rakipler, sektörler tak tek kontrol edilir. Bu kontrol tek seferlik değildir. Düzenli olarak devam ettirilir. Tüm analizler neticesinde uygun ilerleme stratejileri, dijital pazarlama teknikleri kullanılarak ürün – hizmet satışınız güçlendirilmeye çalışılır.

Raporlar Sunulur

Facebook hesabınızda gerçekleştirilen ya da hesabınız için yapılan tüm araştırma raporları, ilerleme kayıtları dahil tüm analizler raporlara dönüştürülür. Böylece hesabınızın yönetimi sırasında firma bilinirliğini, firma kalitesi, müşteri iletişimleri, reklam yönetimleri ve stratejileri, firmanızın satış rakamlarına olan katkıları dahil tüm bilgiler kolay ulaşılabilir şekilde sizlere sunulur.