Fatih Reklam Ajansı

Fatih, İstanbul’un can damarlarından biri olan ilçesidir. İlçenin İstanbul için önemli olmasında pek çok etken vardır. İlçe, bulunduğu konum itibariyle çok önemli ve özel bir noktada yer almaktadır. Avrupa Yakası’nda, İstanbul Boğazı’nın yanında yer alan ilçe İstanbul’un en uğrak yerlerinden birisidir. Bölgede karayolu, demiryolu ve deniz yolu ile ulaşım seçenekleri çeşitlilik göstermektedir. Bu anlamda bölgeye ulaşım kolaylıkla mümkün olmaktadır.

Fatih, İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Bölge tarihi bir kimlik taşımaktadır. Bu anlamda bölge çok önemli bir kültür hazinesidir. Fatih, İstanbul’dan öte Dünya’da en çok turist potansiyeline sahip bölgelerden birisidir. Gerek İstanbul’un gerek Türkiye’nin simgelerinden birçoğu burada yer almaktadır. Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii ve Ayasofya Müzesi gibi çok değerli yapılar bunlardan bazılarıdır. Fatih bu nedenlerden dolayı sadece Türkiye’de değil, Dünya’da tanınmış bir yerleşim bölgesidir. İlçe bu anlamda gerçekten marka değeri taşımaktadır.

Fatih, tarihi-kültürel zenginliğinin yanı sıra çok sosyal bir cazibe merkezidir. Yurt içinden ve yurt dışından ziyarete gelen turistler dolayısıyla bölgede pek çok mağaza, büyük çarşı vb. alışveriş merkezi bulunmaktadır. Aynı şekilde pek çok yeme-içme ve eğlence mekanı bulunmaktadır. Bu anlamda hayatın her an canlı olduğu bir cazibe merkezidir.

Bölge ayrıca bir yaşam merkezidir. İstanbul’da nüfusun en çok kalabalık olduğu yerleşim bölgelerinden birisidir ve nüfus her geçen gün artış göstermektedir. Ayrıca bölgede pek çok hastane, üniversite ve otel yer almaktadır.

Fatih, taşıdığı turist potansiyeli dolayısıyla ticaretin çok geliştiği bir bölgedir. Bu potansiyeli nedeniyle, gerek İstanbul için gerek Türkiye için ticari anlamda büyük önem taşımaktadır. Ticaretin bu derece geliştiği bölgede pek çok kurumsal firma, ofis vb. iş yeri de yer almaktadır. Bu şirketlerin kendi aralarındaki rekabetten kaynaklanan pazarlama faaliyetleri için ve turizm açısından bölgeyi tanıtmak için reklam ajanslarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bölgeyi daha iyi bilmeleri ve hızlı, başarılı sonuç alabilmek adına yakın ajanslar tercih edilmektedir. Bundan dolayı da Fatih Reklam Ajansı aramaları yapılmaktadır.