Freelancer Seo Hizmeti Mi Ajans İle Seo Hizmeti Mi ?

Seo hizmeti almak isteyen kişilerin akıllarında freelancer seo hizmeti mi ajans ile seo hizmeti mi ? diye soru oluşmaktadır. Freelance çalışma modeli, bazı mesleklerin mekân ve kimi durumlarda zamandan da bağımsız icra edilebileceğini göstermektedir. Gerekli eğitim alınınca ve deneyim sahibi olduktan sonra freelance çalışmak, tam zamanlı çalışmakla aynı ölçüde kâr getirebiliyor. Mesleğin mekân kısıtlaması ve kimi durumlarda da zamanı olmaması freelance çalışmaya uygun bir alanı yaratırken seo ajans hizmeti kurumsal bir seo ajansı ile çalışması bir tek uzman kişiyle çalışmaktan daha fazla fayda sağlar. Ajansların sunmuş olduğu bol alternatifler sayesinde istediğiniz hizmetleri kolayca seçilebilmektedir.  İster freelancer isterse ajanslardan seo hizmeti almak mümkündür. Kişinin tercihine kalmıştır.

 

Seo Nedir ?

 

Seo hizmeti almak isteyen kişilerin seo nun anlamını bilmesi gerekmektedir. Dijitalleşen bir dünyada kullandığımız arama motorları birçok konu dahilinde hizmet sağlamaktadır. İnternetin hemen hemen her yerde olması ve sık kullanılması, arama motorları ekseninde de kullanıcı girişine izin veriyor. Kısaca seo olarak bildiğimiz arama motoru optimizasyon, uzunca search enginie optimiazation olan mevcut  web sitesinin internet arama motorları içerisinde kullanıcıların girişini sağlaması olarak ifade bulmaktadır. İnternetin sağladığı imkânlar, Google, web sitesi yönetiminin önemli görülmesi gibi pek çok değişken bir araya gelerek günümüzde her alan için gerekli bir kavram, seo ortaya çıkmış oluyor.

Web sitesi yönetimi sadece bir web adresi oluşturarak ve birkaçta içerik ekleyerek ziyaretçi beklemeye koyulmak değildir. Günümüzün dijitalleşen nimetlerinden yararlanmak ve bunu doğru uygulayabilmek gerekmektedir. Bu aşamada da web sitesinin ziyaretçi açığını kapatmak yönetimini arama motoru üzerinden sağlayabilmek için bir uzmandan yararlanmak şarttır.

 

 

Freelancer Seo Hizmeti Ne Demektir ?

Freelance çalışma modeli, bazı mesleklerin mekân ve kimi durumlarda zamandan da bağımsız icra edilebileceğini göstermektedir. Dijital pazarlamanın pazarlama ve reklam dünyasında yarattığı sükse, bu alanda icra edilecek meslek grupların da önüne açtı. Seo uzmanı dediğimiz meslek adı da dijital varlığını kullanıcılara anahtar kelime, web sitesi araçları, arama motorları üzerinden göstermek isteyen müşterilere hizmet sağlamakla görevlendirilir.

Seo uzmanı ajans ve kurumlar dahilinde tam zamanlı çalışabildiği gibi, meslek icrasına başarıyla devam eden pek çok freelance çalışanı da söylemek gerekmektedir.  Gerekli eğitim alındıktan ve deneyim sahibi olduktan sonra freelance çalışmak, tam zamanlı çalışmakla aynı ölçüde kâr getirebiliyor. Mesleğin mekân kısıtlaması ve kimi durumlarda da zamanı olmaması freelance çalışmaya uygun bir alanı yaratıyor. Seo hizmeti almak isteyen birisi freelancer seo hizmetini tercih edebilir.

 

 

Ajans Seo Hizmeti Ne Demektir ?

Web sitelerin başarılı olması için iyi bir seo ajansı ile çalışmak yolundan geçiyor. Seo çalışmaları ancak uzun vade sonuç getiriyor. Yani uzun vadede ortaya çıkan bir dijital pazarlama olduğu için doğru ajansın seçilmesi konusunda dikkatli olunması gerekir.
Her sektörde olduğu gibi seo hizmeti referanslar oldukça önemlidir. Referanslar dikkatli inceleyerek yapılan görüşmelerde ilk olarak seo firmasından referanslar istenmesi gerekir. Seo hizmeti almak isteyenler tercihen ajans seo hizmetinden de yararlanabilmektedir.

 

Seo Adımları

Seo hizmeti işleminin adımları bulunmaktadır. Bu adımlar hakkında bilgi sahibi olmanız en iyi seo hizmetinasıl alınacağını bulma yolculuğunda yardımcınız olacaktır. İlk adım hedef kitlenin belirlenmesidir. Hedef kitlenin belirlenmesinde belli başlı analizler vardır. Anahtar kelime analizi ilk analiz sayılabilmektedir. Sektöre göre uygun anahtar kelime analizi hedef kitleye uygun aranması yüksek kelimelere odaklanarak yapılmalıdır. Belirlenen anahtar kelimeler doğrultusunda site içerikleri kontrol edilir ve yapıları güncellenir.

İkinci analiz ise rakip analizidir. Sektördeki rakipleri inceleyerek, belli bir dönem boyunca büyüme, ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimelerle arama sonuçlarında ki görünürlük hedeflenmektedir. Üçüncü analiz ise sektörel analizdir. Rakip analizi doğrultusunda sektörün rekabet oranı incelenmekte ve hedefler bu doğrultuda gerçekçi bir biçimde belirlenmektedir.

Seo uygulamasında ikinci bir adımı kullanıcı kazanımdır. Kullanıcı kazanımı kendi arasında üçe ayrılmaktadır. İlk alt başlığı içerik optimizasyonudur. Hedef kitleye uygun ve aranma ihtimali yüksek anahtar kelimeleri içeren ziyaretçi dostu içerikler seoya uygun olarak tanımlanır. Ayrıca web sitesi içerikleri bu şekilde düzenlenmelidir.

Kullanıcı kazanımının ikinci alt başlığı ise mobil uyumluluktur. Mobil uyumlu web siteleri, mobil uyumlu olmayan web sitelerini oranlandığında daha üst sıralarda yer edinmiştir. Bu doğrultuda web siteleri mobil uyumlu olacak biçimde düzenlenmelidir ki daha fazla insana ulaşım sağlanabilirsin.

Üçüncü ve son alt başlık ise kullanıcı deneyimidir. Kullanıcı deneyimi esas alınarak site içi etkileşim kontrolleri sağlanmalı ve uygun olmayan zamanlarda değişiklikler meydana getirilmelidir.

Bir diğer adım ise davranış ölçümleme adımıdır. Davranış ölçümleme adımı kendi arasında üçe ayrılmaktadır. İlk alt başlığı düzenli kontrollerdir. Yapılan düzenlemelerin yazılım açısından bir sorun veya güncellemeyle bozulması son derece mümkün bir olaydır. Bu sebepten dolayı proje düzenle aralıklarla kontrol edilmelidir.

İkinci adım veri kontrolleridir. Açılış sayfaları, en çok ziyaret alan sayfalar, olan artışla, yeni kullanıcı artış oranları gibi veriler aylık ya da yıllık periyotlar içerisinde incelenirken; aylık veya sezonluk karşılaştırmaları olarak da incelenmelidir.

Seo hizmeti son adımı dönüşümdür. Dönüşümde doğal durum satışa nasıl yansır sorusunun cevapları aramaktadır. Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay anlaşabilmesi verimi ve dönüşüm arttıracaktır. Ayrıca arama sonuçlarını üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını ve güvenmesini sağlamaktadır. Kullanıcının aslında odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak popülerliğin artması hedeflenmektedir.