İlaç Firmaları Sosyal Medya Ajansı

İlaç firmaları gerek kurumsal olarak gerek ise ürün bazında günümüz popülaritesinden de yararlanmak için sosyal medya kullanımlarına başlamıştır. Günümüz iletişim araçlarında ön planda olan sosyal medya ve araçları ilaç firmaları için de olmazsa olmaz kitle iletişim aracı olmuştur.

 

Fakat firmalar bu alanda ne yapacakları bazen bilememektedir. Kurumsal çalışmaların nasıl yapılacağı veya ürün bazından çalışmaların nasıl yapılacağı çoğu zaman kafa kurcalayan sorulardan olmuştur. Bunun da yanında ilaç sektöründeki reklam yasakları çoğu firmayı zora sokmaktadır. Bundan dolayı da ilaç firmaları sektörde uzmanlaşmış sosyal medya ajansı arayışlarına girmektedir.

 

Hem kurumlarını hem de ürünlerini ön plana çıkarmak gerek prestij gerek ise Pazar paylarını arttırmak için sosyal medya ajansları ile çalışmaktadırlar. Burada önemli olan sağlık veya ilaç sektöründe uzmanlık olunmasıdır. Çünkü yapılacak en ufak bir hata oldukça cezai durumlar ile karşılaşılmasına sebep olmaktadır. Hatta Pazar payı küçük olan bir çok firma sırf bu durumlardan dolayı sosyal medya hesapları ya açmamaktadır ya da olmuş olmak için çalışmalar yapmaktadır. Fakat Pazar payı büyük olan firmalar rekabetinde de artması ile bu mecraları aktif kullanmak istemektedir. Burada da alanında uzman kişilere ulaşmak istemektedirler.

 

Çünkü bir çok sosyal medya ajansı yasakların olmadığı  sektörler ile çalışmaya alışıktır bundan dolayı daha rahat markaları büyütebilmektedirler. Halbuki ilaç sektörü öyle değildir. Yasakların söz konusu olduğu bu alanda rekabeti en üst seviyeye çıkarmak oldukça uzmanlık gerektirmektedir.

 

Bizler de ilaç veya sağlık alanında hizmet veren firmalara özellikle uzmanlığını daha sonra hizmet dallarındaki uzmanlığının kontrol edilmesi taraftarıyız.