İstanbul Eczane Sosyal Medya

İstanbul’da yer alan eczane sayısı diğer illerimizdeki eczanelerimizden fazla olduğundan dolayı buradaki kuruluşlar arasında ciddi bir rekabet vardır. Özellikle İstanbul’da artan avm sayısını ve avm lerde yer alan eczanelerinde sayısını hesaba katar ise oldukça sayıda kuruluşla karşılaşmaktayız. Bundan dolayı da rekabet oldukça ön plandadır.

 

Bu rekabette ise eczacılarımız veya eczane çalışanlarımız iletişim mecralarını kullanarak ön plana çıkmak istemektedirler. Bu mecraların başında da sosyal medya gelmektedir. Fakat bir çok kuruluş bunu yanlış kullanmaktadır.

 

Özellikle girmeye başladığımız kış aylarında besin desteklerini pazarının hareketlenmesinden dolayı da yanlış mecra kullanımları artmaktadır.

 

Bir çok kuruluş sosyal medya üzerinden reklam vererek ön plana çıkmaya çalışmaktadır. Bu çalışmaların bir çok alanda yasak olduğunu bir çok yazıda belirtmiştik. Bunun yerine toplum sağlığını bilinçlendirici içerikler üretilmelidir.

 

Ayrıca bu içerik kullanımlarında hashtag ler de oldukça önemlidir. Hashtag yönlendirmeleri reklam vermek gibi kritiktir. Sonuçta toplumun arama hacimlerine etki etme durumu söz konusudur.

 

Tüm bu yasaklar ve bu kadar kritik noktalar var iken eczacılarımız ve eczane çalışanlarımızı danışanlarına daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için alanında uzman ajans arayışlarına yönelmektedirler. İstanbul’da rekabetin daha fazla olmasından dolayı da ağırlıklı İstanbul Eczane Sosyal Medya aramaları gerçekleşmektedir.