İstanbul Metro Reklam Panoları

İstanbul’da metro en fazla kullanılan toplu taşıma araçlarındandır. Özellikle plazaların ve çeşitli avm lerin de bağlantısı olan metrolar ile neredeyse tüm yaşam alanlarına rahatlıkla ulaşılmaktadır.

İşe gidenler haricinde eğlence ve sosyalleşme alanlarına da kolaylıkla ulaşım sağlayan metrolar özellikle İstanbul halkı için hayatı kolaylaştıran bir toplu taşıma aracıdır.

Hal böle olunca buradaki trafiğin de etkisi kullanmak isteyen reklam verenler karşımıza çıkmaktadır. Geren çalışanlara gerek ise sosyalleşme mekanlarına  giden kişilere ulaşmak isteyen markalar için bulunmaz bir mecra olmaktadır. Bu mecralarda da büyüklüklerine ve kullanım şekillerine göre çeşitli mecra bölümlemeleri vardır fakat bir çok kişi terimlere hakim olmadığından hepsini reklam panosu olarak görmektedir.

Bu bakış açısına firmalar da sahip olduğundan metrolarda reklam istediklerinde İstanbul metro reklam panoları kelimelerini kullanmaktadırlar. Halbuki metrolarda metronun özelliğine göre bile çeşitlenen reklam alanları vardır.