İstanbul Sosyal Medya Danışmanlığı

 

İstanbul sosyal medya danışmanlığı, toplumsal ağlarda işin yüzü ve sesi olarak hizmet vermektedir. Sosyal medya kampanyaları yürütüyorlar, toplumsal medya gönderileriyle etkileşimi ve sadakati geliştiriyorlar ve sonuçta sosyal platformlardan satışları artırmaya çalışıyorlar.

 

İstanbul sosyal medya ile ilgili pozisyonlar için işe alım icra eden binlerce şirket varken, toplumsal medya danışmanlık işine başlamanın zamanının gelip gelmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlık işinize 6 adımda nasıl başlayabileceğinizi anlatacağız.

 

 

1.  Adım Önerilen Becerileri Kazanmak

 

İstanbul sosyal medya ajansları doğru niteliklere sahip olmadan sizi sosyal medya danışmanı olarak işe almaz. Aktif bir sosyal medya varlığına sahip olmak güvenilirliğin sağlanmasına yardımcı olsa da sadece 1.000 Facebook arkadaşına veya 2.000 Twitter takipçisine sahip olmak bunun için yeterli olmaz.

 

İstanbul sosyal medya danışmanlığı için belirli yetkinliklere sahip olmak gereklidir. Müşterinin işinin ve hedef kitlesinin anlaşılması, markalaşma anlayışı ve markanın sesini koruyabilme becerisi, etkileşimi çoğaltmak ve satışları artırmak için yaratıcı yetenek, büyük toplumsal ağlarda müessir gönderilerin nasıl yapılır konusunda operasyonel bir anlayış. Bazı sosyal medya hizmetleri için bu sosyal ağlardan birinde veya daha fazlasında uzmanlaşmış olmak gereklidir.

 

 

2.  Adım İlk Müşterileriniz Olarak Lokal İşletmeler Bulun

 

Bölgenizde yardım etmek dilediğiniz yerel minik işletmeleri bulduktan ve hizmetlerinizi iskontolu bir maliyetle onlara sunun. İstanbul sosyal medya danışmanlığı deneyiminiz yoksa, portföyünüzü oluşturmak için ücretsiz çalışmayı düşünmelisiniz.

 

Yerel girişimlerin ve küçük işletmelerin sınırlı bir bütçesi ile taleplerinin karşılanması o kadar zorlayıcı olmayacaktır. Örneğin, bazı müşterilerin İstanbul sosyal medya danışmanlığı yapmanız, gönderiler planlamanız ve platformlar arasında etkileşimi izlemeniz yeterlidir.

 

 

 

3.  Adım Oranlarınızı ve Finansal Politikalarınızı Belirleyin

 

İstanbul sosyal medya yönetimi için çalışma yapmaya başlamadan önce fiyatlarınızı, ödeme planınızı ve ödeme şeklinizi belirlemeniz gerekir. Ortalama olarak, bir sosyal medya danışmanı, uzmanlık seviyelerine bağlı olarak dolar kuru üzerinden saatlik ücret alır.

 

İstanbul sosyal medya danışmanlığı olarak, faturalar ve vergiler için bir muhasebeci tutmayı veya sektörünüzde her açıdan size yardımcı olacak bir yazılım satın almayı da düşünmelisiniz. Süreç başladıktan sonra her şeyin sorunsuz devam edebilmesi için önceliği buna yönlendirebilirsiniz.

 

 

4.  Adım Serbest Çalışmaya Başlayın

 

Bazı İstanbul sosyal medya ajansları sayesinde biraz deneyim elde ettikten sonra, daha geniş bir işletme seti için çalışarak serbest bir kariyer başlatabilirsiniz. Bu tarz sitelere girdiğinizde, bazı şirketlerin çok özel sosyal medya hizmetleri aradığını fark edebilirsiniz. Bunun nedeni, İstanbul sosyal medya danışmanlığısektöründe birden fazla iş olmasıdır.

 

İdareci yöneticiler, müşterilerinizle etkileşime girerek, konuşmaları kolaylaştırarak ve marka bilinirliğini artırarak markanızın yüzü ve sesi gibi hareket ederler. Satış danışmanları, müşteri büyümesini, karlılığını ve bağlılığını artırmak için çeşitli sosyal medya ağlarında ücretli promosyonları kavramsallaştırır ve yönetir.

 

5.  Adım Size Yardımcı Olacak Kişileri İşe Alın

 

Bir sosyal medya ajansı çalışanı olarak deneyim kazandıktan sonra, çeşitli müşteriler için kampanya stratejisi, veri analizi, raporlama ve sürekli iş genişletme dahil olmak üzere büyük resme odaklanın. Diğer faaliyetler için yardım almak isteyebilirsiniz.

 

İşte İstanbul sosyal medya danışmanlığı ekibinizin ilk üyeleri olarak işe almayı düşünmeniz gereken roller. Sosyal medya pazarlama uzmanı, müşteri adayı oluşturucu web tasarımcısı içerik pazarlamacısı vb. Bir çalışanı işe almadan önce serbest olarak danışmanlık hizmeti sunan kişilerden yardım almayı deneyebilirsiniz.

 

Serbest Çalışanları İşe Almanın Avantajları Nelerdir?

 

Yalnızca sunulan hizmetler veya saatler için ödeme yaparsınız, minimum eğitim gereklidir. İstanbul sosyal medya danışmanlığı için daha ucuz pazarlardan dış kaynak tasarrufu sağlar denizaşırı ülkelerden işe alabileceğiniz birçok sanal asistan ve insan vardır.

Birçok serbest çalışan sektörde tutabilmek uğruna birden fazla beceriye sahiptir. Bunu avantaja çevirerek fazla eleman işe almak yerine, birden fazla beceri türüne sahip yetenekli bir kişi bulabilirsiniz. Daha sonrasında, İstanbul sosyal medya danışmanlığı tarafından yapılan serbest işin kalitesinden memnun kalırsanız, işi gerçekleştiren elemanı da işe alabilirsiniz

 

6.  Adım Gerekirse Finansman Elde Edin

 

Daha fazla müşteri aldıkça, personel eklemeniz, daha kapsamlı seyahat etmeniz veya işletmenizi başka bir şekilde yükseltmeniz gerekebilir. Bunların hepsi yüklü bir fiyat etiketi ile gelebilir. Bazen, İstanbul sosyal medya danışmanlığı şirketleri fon eksikliği nedeniyle büyümede zorluk çekiyor.

 

Neyse ki, orada birçok başlangıç kredisi seçeneği vardır. Bazı krediler teminat gerektirir, ancak düşük faiz oranları ve daha uzun ödeme koşullarıyla gelir. Bazıları teminat gerektirmeyebilir, ancak daha yüksek faiz oranları talep ederler. Seçenekler arasında sosyal medya ajansı kredileri, kitle fonlaması ve hatta ticari kredi kartları bulunur.

 

Birçok kişi işlerini finanse etmek için kredi kartı kullanmakta tereddüt etse de hızlı olabilir ve birçok kart %0 ile tanıtım promosyonları sunar.2-3 yıldır İstanbul sosyal medya ajansı olarak işinizi yaptıktan sonra, daha birçok iş finansmanı seçeneği açılacaktır.

 

Sosyal Medya Danışmanlık İşletmesi Nasıl Başlatılır

 

İstanbul sosyal medya danışmanlığı işine başlamak kolay değildir. Diğer işler gibi işinizi sıfırdan kurmalısınız. Müşterileri imzalamadan önce gerekli niteliklere sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Buradan müşteri portföyünüzü genişletebilir, likidite alabilir ve iş alımları yapabilirsiniz.

 

Global olarak sosyal medya kullan 4 milyara yakın insan var. Böylesine büyük bir potansiyel tüketiciye, marka farkındalığını artırma sebebiyle ve ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak için İstanbul sosyal medya danışmanlığı tarzında hizmetlerin tercih edilmesi çok önemli bir rol oynuyor.

 

Sonuç olarak bu tamamen sizin kontrolünüzde oluşacak bir piyasa olduğundan, müşteri portföyünüzde ve hizmetlerinize gelen talepte bir artış oluşmaya başladığında, müşterileriniz sizden aldığı İstanbul sosyal medya danışmanlığı hizmetini tavsiye etmeye daha istekli olacaklardır.