Kavacık Reklam Ajansı

Kavacık , Beykoz ilçesinin son zamanlarda en popüler semtlerinden biridir. Gerek ulaşım kolaylığı gerek ise bir çok kurumsal firmanın burada olması bu semti ön plana çıkarmaktadır. Çevreyolu bağlantısı, FSM Köprüsüne bağlantı , Beykoz’un sahiline veya Polonezköy , Riva gibi dinlenme yerlerine ulaşım yollarının kesişim noktasında olması bilinirliğini arttırmıştır.

Bu bilinirlik ise semte ayrı bir yaşam ve ticaret merkezi olma noktasında yardımcı olmuştur. Bir çok kurumsal firmanın buraya taşınmasının yanında otellerin , hastahanelerin , yeme – içme yerlerinin hatta üniversitelerin bile buraya gelmesine sebep olmuştur. Bu gelişmişlik ise semti başlı başına bir yaşam merkezi olmasına sebep olmuştur. Bir yerde yaşam var ise orada ticari olarak da gelişmişlik söz konusudur. Bu ticari gelişmişlik sadece kurumsal firmaların yaptıkları değil kobi ve benzer düzeydeki firmaların da gelişmişliklerine sebep olmuştur.

Bu durum da firmaların kendi aralarında rekabet düzeyinin de artmasına sebep olmuş ve farklarını ortaya çıkarma ihtiyacını doğurmuştur. Bu ihtiyaç da pazarlama iletişimine olan ihtiyacı doğurmuştur. Genelde firmalar pazarlama iletişimi içerisinde reklam kısmına odaklanırlar ama halbuki bunun içirişinde halka ilişkiler çalışmaları , dijital pazarlama ( seo , adwords , sosyal medya vb ) , medya planlama gibi hizmetler yer almaktadır. Bunun yerine firmalar reklam ajansı aramalarına odaklanır ve öyle yaparlar bu süreci hızlandırmak için yapılan bir işlem olsa da pazarlama stratejisi olarak eksik bir yaklaşımdır.

Bunun da yanında Kavacık’ta bulunan firmalar genelde Kavacık Reklam Ajansı olarak aramalar yapmaktadır. Bu yaklaşım genelde kendilerine yakın ve hızlıca çözüm bulabileceklerine inandıkları bir yaklaşım olsa da firmalar bir çok yerde bulunan ajanslardan hizmet alabilirler. Fakat Kavacık bölgesine de hakim ve ulaşım sorunu olmayan ajans arayışları var ise kısmı olarak doğru bir yaklaşım olarak değerlendirile bilinir.