Kozmetik Markası Tanıtımı

Kozmetik markası tanıtımı yapmak, diğer sektörlerdeki markaların tanıtımını yapmak kadar önem arz etmektedir.

Kozmetik Markası Tanıtımı İçin Sosyal Medya

Kozmetik markası tanıtımı yaparken en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.

  • Facebook’ta pazarlama yapmak: Facebook uygulaması hala en çok büyük sosyal medya platformudur. İçerisinde 3,5 milyara yakın data olduğu bilinmektedir. Bu yüzden Facebook’ta reklam çıkmak, kozmetik markamızın tanıtımını yapmak ve kozmetik markamızın marka bilinirliğini arttırmak için tercih etmemiz gereken platformların başında gelir. Kendi bünyesinde sunulan reklam yöntemleri ve pazarlama yöntemleri ile bize çok imkânlar sunar.

Ayrıca Facebook’un sadece kendisinin bize sunduğu imkanlarla kısıtlı değildir marka bilinirliğimizi arttırma yöntemlerimiz. Yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar ve yüksek etkileşimli hesaplarla ortak bir pazarlama stratejisi belirlememiz son derece işe yarayacaktır. Bu kişilerle ortak çalışmaları viral kampanyalar yapmanın getirileri çok kez gözlemlenmiştir.

  • Instagram’da pazarlama yapmak: Instagram uygulaması Facebook ile ortak bir sosyal medya platformudur. Günlük aktif olarak 250 milyon civarı kullanıcı içerde işlem yapmaktadır. Bu yüzden Facebook’tan sonra en çok tercih edilen sosyal medya platformudur.

Instagram’da pazarlama yaparken kozmetik Influencerları ve yüksek takipçili ve müşteri profilimize uygun takipçi kitlesine sahip Instagram hesaplarıyla çalışmalar yapılması önerilmektedir. Bu hesapların etkileşim oranları yüksek olduğu için markanın tanıtılması konusunda çok etkin rol oynayabilirler. Yüksek takipçili Influencerların haricinde Instagram’ın bize sağladığı kendi içindeki reklam platformunu kullanmak da son derece etkilidir.

  • Twitter’da pazarlama yapmak: Twitter’in kullanıcısı Facebook ve Instagram’a oranla düşüktür. Günlük 150milyondan fazla kişinin Twitter kullandığı bilinmektedir. Twitter’in kullanıcısı sayısının az olması onun tercih edilmeyen veya edilmemesi gereken bir yer olduğu anlamına gelmez. Çünkü, az diğer platformlara göre az kullanıcısı olmasına rağmen daha çok etkileşim içinde olan bir kullanıcı profili vardır.

Kozmetik Markası Tanıtımı İçin Fiziki Reklamcılık

Kozmetik markası tanıtımı yaparken sadece sosyal medyayla sınırlı kalmamız gerekir. Sosyal medya kullanmayan potansiyel müşteriler bu şekilde es geçilmemiş olur. Şirketimizin bütçesine göre billboard, televizyon reklamı ve sponsorluklar da kesinlikle uygulanmalıdır. Hem sosyal medya hem de eski usul reklamcılık birleştiğinde çok iyi bir sonuç alınması kaçınılmazdır.