Mağaza Kapama Branda

Özellikle avm mağazaları açılırken mağazalarının içerisini kapamak için branda yaparlar veya avm yönetimi mağaza kapandı ise içerisi gözükmesin diye branda kaplatmaktadır. Her iki türlü de mağazaların içerisi hoş bir görüntü sergilemediği zaman mağazaların dış cepheleri branda ile kapatılmaktadır.

Bu işlem genelde vinly baskı ile yapılarak yapılmaktadır. Gerek mağazalar gerek ise avm yönetimleri mağaza kapama branda , avm mağaza kapama branda  veya mağaza dış cephe kapama gibi kelime öbekleri ile bu işi yapan kişileri arama motorlarında aramaktadır.

Bu kişileri aramaktan ziyade firmaların avm yönetim mantıklarına yakın olmaları da önemlidir. Yönetimlerin bu brandaları birkaç kez daha kullanacaklarını bilmeleri gerekmektedir veya mağaza yönetimi ise aynı brandanın diğer mağazalarda da kullanılacağı bilinmelidir.

Buradaki amaç içerideki boş mağaza ve tadilattaki mağaza gözükmesin diye yapıldığından baskısı yapılan görselin dikkat çekici olması gerekmektedir. Hatta bazı yatırımcılar bu görsellere sosyal medyada paylaşılabilecek görsellerden yaparak hem bilinirliklerini arttırmaktadır hem de  cephelerini iyi değerlendirmektedirler.