Maltepe Reklam Ajansı Hizmetleri

Reklam ajanslarının verdiği hizmetlerden yararlanmak, iş yükünüzü azaltabileceği gibi daha fazla müşteriye ulaşmanızı da kolaylaştıracaktır. Hizmet kapsamında yer alan faaliyetlerden her biri kendi bünyesinde uzmanlık gerektirmektedir. Uzman ellerden çıkmayan işlemler işletmenize olumlu dönüşler sağlamamakla kalmaz aynı zamanda firma markanıza zararlar da verebilir. Reklam ajansı hizmetlerini aşağıda sıraladığımız gibi 5 ana kategoride incelemekteyiz.

 1. Sosyal Medya Hizmetleri
 2. Grafik Çalışmaları
 3. Google Adwords Optimizasyonları
 4. Web Tasarım Çalışmaları
 5. Arama Motoru Hizmetleri – SEO

Yukarıda madde madde sıraladığımız her bir hizmet ayrı bir fayda sağlamaktadır. Her hizmetin kapsamı farklıdır ve işlem yoğunluğu değişkenlik göstermektedir. Açılımlarını, ne işe yaradıklarını, faydalarını ve nasıl gerçekleştirdiklerini anlayabilmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medya Hizmetleri Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi hizmetleri; yeterli donanıma, uzmanlığa, zamana sahip olmayan firmalar için tasarlanmış bir hizmet metodudur.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri Neleri Kapsar?

 • Youtube Yönetimi Hizmeti
 • Facebook Yönetimi Hizmeti
 • İnstagram Yönetimi Hizmeti

Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri Ne İşe Yarar?

 • Sosyal medyadaki kullanıcıların firmanızı ve ürünlerinizi tanımasını sağlar.
 • Daha fazla kullanıcıya, potansiyel ve gerçek müşterileri ulaşmanızı kolaylaştırır.
 • Daha hızlı ve daha fazla satış yapmanıza olanak tanır.

Sosyal Medya Hizmetleri Nasıl Verilir?

Örnek olarak Facebook Sosyal Medya Yönetimini verelim;

 • Firma kimliğinizi yansıtacak Facebook hesabı açılır.
 • Sektörünüze ve şirketinize uygun kapaklar, logolar tasarlanır.
 • Hesabınız 7/24 takip altında tutulur. Böylece sizinle iletişime geçtiklerinde anında haberdar olursunuz.
 • Müşterilerinizin sorularına yanıt verilir ya da size bildirilir. Böylece potansiyel müşterilerinizi kaybetmemiş olursunuz.
 • Sayfanız sürekli güncel tutulur. Ürün, hizmetlerinizle ilgili tanıtımlar özgün olarak ele alınır ve özel tasarlanmış görsellerle desteklenmesi sağlanır.

Web Tasarım Hizmetleri

Web tasarım hizmetlerinden yararlanarak kullanıcılarınızın size daha kolay ulaşmasını sağlayabilir, iletişimde hızlanmayı yakalayabilir, ürün ve verdiğiniz hizmetlerin detaylarını vererek daha hızlı satın alım sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Web tasarım yapılırken tamamen sektörünüz ve firmanız göz önünde bulundurularak; anlaşılır, kolay kullanılabilir, sade ama şık bir tasarım baz alınarak kodlanır ve dizayn edilir.

SEO Hizmetleri

SEO hizmetleri internet üzerinden ekipman, teçhizat, motor, ürün, besin takviyesi, hizmet gibi tüm materyallerin satışı için hayati bir değere sahiptir. Öyle ki seo çalışması yapılmamış ya da özensiz – dengesiz – yanlış yapılmış ise hedeflenen kullanıcı kitlesine ulaşamaz ve satış rakamlarınızı yükseltemezsiniz. Başlı başına binlerce kelime yazabileceğimiz Seo hizmetleri hakkında daha detaylı bilgilere erişmek için seo hizmetleri nedir? Ne işe yarar? Faydaları nelerdir kısaca özetleyelim istiyoruz.

SEO Nedir?

 • İnternet aracılığı ile ürün – hizmet satmak isteyen şahıs ya da kurumların; internet arama motorlarında yüksek bulunulabilirlik oranlarına kavuşmasını sağlayan ve yine internet ortamında planlanan bir dizi projenin hayata geçirilerek sürekli takibinin – yenilenmesinin sağlanmasıdır.

SEO Ne İşe Yarar?

 • Kurumsal web sitenizin aynı sektördeki diğer sitelerden arındırılarak daha üst sıralarda çıkmasını sağlar.
 • Ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin rakip sitelerden daha ön planda tutulmasını sağlar.
 • E-ticaret ya da bireysel sitelerinize giren kullanıcı sayısının büyük oranda arttırılmasında etkili yöntemleri içerir.

SEO’nun Faydaları Nelerdir?

 • Daha fazla kullanıcı girişi – daha fazla potansiyel müşteri anlamına gelir.
 • Potansiyel müşterilerin gerçek yani satın alım işlemi yapan müşterilere dönüşmesinde etkilidir.
 • Satış rakamlarınızı yükseltir.
 • Marka bilinirliğinizi, marka yüzünüzü kısacası firmanızın internet ortamındaki ününü yükseltir.

Google Reklamları Hizmetleri

Google, dünyada en fazla kullanıcı tarafından tercih edilen arama motorlarından biridir. Dolayısıyla google kullanılarak verilecek reklamlar da daha fazla kitleye ulaşır. Ne var ki dünyanın en pahalı sanal reklam tarifelerine de sahiptir. Google Adwords adı verilen reklam hizmeti kullanılarak; bütçeniz yeterli ise her gün yeterli değil ise sizin belirlediğiniz dönemlerde satış yaptığınız siteye giriş kat sayısını yükseltebilirsiniz. Belirli dönemlerden kasıt; yeni açılmış firma kimliği, indirim ya da kampanya yapılacak dönemler olabilir. Google reklamlarını herkes verebilir ancak bu oldukça risklidir. Riskli olmasının nedeni; yüksek bütçelerle hazırlanan reklamlar deneyimsiz ellerden çıktığı takdirde hem yeterli kullanıcıya ulaşamaz hem de satış rakamlarında yeterli seviyelerde artış gözlemlenmez. Bu nedenle google reklam optimizasyonları konusunda yeterli tecrübeye ulaşmış ekiplerce gerçekleştirilmelidir. Reklam öncesi bağlı bulunan sektörün detaylı araştırılması, rakip sitelerin analizlerinin tutulması ve satılmak istenen ürün – hizmetlere göre ayrı ayrı çalışmalar – anahtar kelimeler elde edilerek saptanması gereklidir.

Grafik Hizmetleri

Grafik tasarım çalışmaları; sitelerin, sosyal medya hesaplarının, kurumsal sitelerin görünmeyen temelleridir. Ancak varlıkları tüm çalışmalarda gereklidir. Özgün olmayan grafik çalışmaları, internet ortamından kopyala yapıştır olarak elde edilen görseller kurumsal hizmet veren sitelere faydadan çok zarar verir. Bu nedenle uzman grafikerlerin elinden çıkan özenle dizayn edilmiş görseller kullanılmalıdır. Kurumsal kimliğin olmazsa olmazı olan logo ve kapaklar, ürün resimleri kesinlikle özel çalışmalar yürütülerek tasarlanmalıdır.