Medikal Reklam Ajansı Hizmetlerimiz

Sağlık alanında uzun yıllardır çalışan markalar genellikle medikal ajansları tercih etmektedirler. Hem sağlık alanındaki süreçlere daha hakim olduklarından hem de içerik bakımından reklamverenlerin elini rahatlattıklarından dolayı tercih etmektedirler.

 

Sağlık alanında ilaç sektörünün yanında medikal cihaz , laboratuvar malzemeler , görüntüleme cihazları , hastahaneler , besin destekleri , doktorlar , eczaneler gibi bir çok kişi ve kurumlar medikal ajans ile çalışmaktadırlar. Çünkü sağlık alanında reklam yasaklarının olması bir çok firmanın doğrudan ön plana çıkmasını engellemektedirler. Fakat artan rekabet şartlarına göre de firmalar gerek kurumsal olarak gerek ise ürün bazından çeşitli tanıtım çalışmalarını yapmaları gerekmektedir. Bundan dolayı da medikal ajanslara ihtiyaç duymaktadırlar.

 

Medikal ajanslar bir çok ajansın yapabildiği pazarlama iletişimi çalışmalarını yapan fakat sağlık markalarına yoğunlaşan ajanslardır. Bunun yanında bünyesindeki medikal departmanlar sayesinde medikal içerik de üretebilmektedirler. Bu durum özellikle ilaçta kullanılan kapalı devre pazarlama çalışmalarında işe yaramaktadır. Böylece ilaç firmaları ekstra içerik derdi ile uğraşmazlar.

 

Ayrıca dönem toplantıları , ürün lansmanları , film çekimleri gibi alanlarda da yine medikal ajanslar sağlık iletişimi alanında önemli rol oynamaktadır.

Kaynakça:

https://morinek.com/medikal-ajans