Medikal Reklam Ajansı

Medikal alanda hizmet veren firmalar pazarlama faaliyetleri hayata geçirmek için çeşitli ajanslara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle pazarlama alanında çok fazla tecrübesi olmayan kişiler medikal reklam ajansı arama hacmini kullanmaktadır. Çünkü medikal alanda reklam yapılması yasaktır. Bu arama hacmini kullananlar genellikle tasarım , baskı , video çekimi gibi pazarlama süreçlerini yürütmek için ajans arayışlarına girerler ve süreçleri hızlandırmak için reklam ajansı aramasını kullanırlar.

 

Halbuki sektörde uzun yıllar geçiren kişiler tüm bu pazarlama iletişimi bileşenlerini içeren iletişim ajansı kavramını kullanmaktadır ve bundan dolayı sağlık iletişim ajansı veya medikal iletişim ajansı arama terimini kullanırlar. Böylece süreçlerini daha hızlı hayata geçirirler fakat bu alanda fazla yatırımı veya tecrübesi olmayanlar medikal reklam ajansı aramısını kullanırlar.

 

Bizler de bu konuda sağlık alanındaki yasakları da göz önünde bulundurarak reklam arama hacminin yerine iletişimi tercih edilmesi ve medikal iletişim ajansı aramasının yapılmasını önermekteyiz.