Medikal Sosyal Medya Ajansı

Medikal sektör her geçen gün büyümektedir. Bu sektörde yer alan firmalar da rekabet koşullarını arttırmak veya korumak istemektedirler. Bu isteklerini de yasakların izin verdiği sürece tüm pazarlama iletişimi mecralarında kullanmak istemektedirler. Günümüzde ise en popüler olan pazarlama iletişim mecrası sosyal medya bu firmalar için olmazsa olmaz mecralardan olmuştur.

 

Medikal firmalar genelde sosyal medyayı prestij için kullanmaktadırlar. Gerek sektördeki diğer firmalar rekabetlerini gerek ise prestij durumlarını ortaya koymak için bu mecrayı kullanmaktadır. Bundan dolayı da medikal sosyal medya ajansı arama hacmini kullanmaktadırlar.

 

Fakat burada dikkat edilmesi gereken ajansların medikal veya sağlık alanında uzmanlaşmış olmasıdır. Çünkü sosyal medya üzerinde genel yer alan firmalar ile medikal firmalar oldukça farklı şekilde yansıtılmalıdır. Sağlık alanındaki reklam yasakları içerisinde yer alan tüm hizmet dallarını içerdiğinden medikal sektördeki kişileri de etkilemektedir. Hayliyle tüm iletişim mecralarında oldukça dikkatli olunarak çalışmalar yapılmalıdır.