OTC Sosyal Medya Ajansı

OTC ürünleri sağlık alanında kitle iletişim araçlarının en fazla kullanıldığı ürün gamıdır. Hal böle olunca günümüz kitle iletişiminde en fazla kullanılan sosyal medya mecralarında da yer almamak olmazdı.

Sağlık alanında en fazla rekabetin yaşandığı ve en fazla pazarlama harcamalarının yapıldığı bu ürünlerde hedef kitlelerine en hızlı ve en doğru şekilde ulaşmak için sosyal medya mecralarına önem vermektedirler. Çünkü OTC pazarında ürün gamı oldukça geniş olduğundan hedef kitle de bir o kadar geniş olmaktadır. Bunun yanında belirli alanlara hitap eden ürünler için ise daha gerçek veriler ve daha gerçek analizler ile daha az maliyet ile hedef kitlelerine ulaşabilmektedirler.

Bunun yanında kişiye özgü veri çalışmaları ile kişiye özgü çalışmalar da hayata geçirilen sosyal medya OTC markaları için bulunmaz bir pazarlama aracı olmaktadır. Fakat bu pazarlama aracında bile OTC pazarından dolayı ekstra bir uzmanlık alanı karşımıza çıkmaktadır. OTC ürünleri de gerek hedef kitlesinden gerek ise bazı satış kanallarından dolayı sağlık iletişimi içerisine girmektedir. Bundan dolayı OTC alanında sağlık iletişim ajansları ile çalışılmasını önermekteyiz.