Outdoor Reklam Ajansları

Yüz yıldan daha uzun bir süredir hayatın içerisinde yer alan Outdoor reklamları, insanların ilgisinin çekilmesine yardımcı olarak ürünlere olan ilgiyi arttırmış ve satışların artmasını sağlamıştır. Reklamların istenilen amaca ulaşmasını sağlayan Outdoor reklamları oldukça popülerdir. Duvarlarda, duraklarda, toplu taşımalarda ve hatta özel araçlarda bile yer alan reklamlar sayesinde firmalar isimlerini duyururlar. Bu durum insanların Outdoor reklam ajanslarına yönelmesini sağlar ve yapacakları reklamın tam olarak işe yaraması için insanları çeşitli çalışmalara iter.

Outdoor Reklam Ajansları Ne İş Yapar?

Outdoor reklam ajansları reklamların daha ilgi çekici bir hale gelmesini sağlarlar. Çeşitli panolar hazırlayarak, reklamı yapılan ürünlerin halk tarafından benimsenmesine yardımcı olurlar. Çeşitli reklam panoları vardır. Pano uygulanacağı alana ve ürüne göre çeşitli renkler, yazı puntoları ve ilgi çekici başlıklar bulundurur.

Outdoor reklam ajansları, reklamı yapılan ürün için en etkili ve çarpıcı oluşumu sağlar. İnsanlar bunu kendilerinin de yapabileceğini düşünseler de aslında tecrübeli reklam ajansları gibi işler çıkarmaları mümkün değildir. Çünkü reklam ajansları tanıtımı yapılacak olan ürünle ilgili tüm konulara hakimdir. Örneğin karşı markanın neler yaptığını bilir ve tekrara düşmez. Hangi rengin en uygun olduğunun farkındadır. Çeşitli tasarımları buluşturabilir. Hangi puntonun en iyi olduğuna karar verir. Yazı fonunun dikkat çekici olması için çalışır. Yani reklam ajansları her şekilde avantajdır.

Örneğin restoran tanıtımı yapacak olan bir Outdoor reklam ajansı, kırmızı rengin insanın acıkmasını sağladığının farkındadır. Bu nedenle buna uygun bir pano geliştirir. Ve buna uygun çarpıcı bir yazı ile insanların markaya olan katılımını arttırır. Dizi veya film reklamı yapacak olan bir ajans, dizinin içerisinde yer alan bir kesitten bahsederek veya diziyle alakalı çarpıcı bir başlık koyarak diziyi yayınlar. Bu durum insanların diziyi merak etmesini ve diziye yönelmesini sağlar.

Outdoor Reklam Ajansları Fiyatları

Outdoor reklam ajansları tanıtımı yapılacak olan ürün hakkında detaylı bilgi edinir, bu konuda eskiden yapılmış olan reklamları inceler ve düzenler. Buna ek olarak ürünü en iyi tanıtacak rengi, tasarımı ve kullanılacak yazıyı seçerek ürün tanıtımının başarıyla sonuçlanmasını ve satışların artmasını sağlar.

Outdoor reklam ajans fiyatları reklamın üretileceği ajansa, kullanılacak olan programa ve programı hazırlayacak olan kişinin talep edeceği ücrete göre değişiklik gösterir. Genel olarak bu tarz panolar ücretli programlarda hazırlandığı ve insanların en az birkaç günlük zamanını aldığı için fiyatlar indoor tanıtımlara oranla yüksek olabilir. Fakat bir ürünün tanıtımının birkaç kez yapılmasındansa, bir kez yapılıp istenilen başarıyı elde etmesi daha doğru olacaktır. Unutulmamalıdır ki, sokakta yapılan tanıtımlar günlük hayatın içerisindedir ve insanların bilincine işleyerek markanın prestijinin artmasını sağlarlar. Bu durumlar göz önünde bulundurulmalı ve maliyet yüksek olarak algılanmamalıdır.

İlginizi çekebilir:

Outdoor Reklam Nedir?

Outdoor Reklamlar