Outdoor Reklam Alanları

Outdoor reklamların kullanıldığı pek çok farklı alan vardır. En yaygın olarak kullanılan Outdoor reklam alanları; billboardlar ve otobüs duraklarıdır. Bilinen bu reklam alanlarının dışında silindir board, mini board gibi farklı tasarımda olan panolar da tercih edilenler arasındadır. Bina giydirme ise oldukça prestijli Outdoor reklamları arasındadır. Şehirlerin büyük binalarında bulunan ışıklı reklamlar, araç giydirme çalışmaları da farklı uygulamalarla karşımıza çıkan Outdoor reklam alanları arasında yerini alır.

Outdoor reklam alanları olarak; üç boyutlu ve iki boyutlu tabelalar ve totemler, ATM kabinleri, banner, billboard, bigboard, megaboard, bina giydirme, cama uygulanan grafikler, çatı reklamları, çatı üstü panoları, çift taraflı, çok yüzlü panolar, duvar reklamları, yanıp sönebilen reklamlar, ışıklı panolar, levhalar, tabelalar, kabinli reklam panoları, köpük reklamlar, kule reklamları, LED ekranlı reklamlar, neon reklamlar, otobüs durağı reklamları, pencere reklamları, poster panelleri, taşıt giydirme, yer grafikleri, yer reklam panoları, yönlendirme panoları, levhaları, zeplin ve balon reklamları gibi bir çok alan sıralanabilir.

Outdoor reklamlar gün içerisinde 7/24 etkisini gösterir. Bu da ne kadar etkili ve önemli bir reklam yöntemi olduğunun göstergesidir. Hızlı ve karlı bir geri dönüş sağlayan en iyi tercihlerden biridir. Outdoor reklamcılık, yaratıcılığa açık ve etkili bir mecra olarak dünyada ve Türkiye’de kendini her gün yeniliyor.

Outdoor Reklamda Dikkat Edilecek Özellikler

  • Etkili bir Outdoor reklam için açık ve anlaşılır bir düşünce oluşturmak gereklidir.
  • Büyüklüğü ile bakışları etki altına almalıdır.
  • Kullanılan metinler kısa ve öz, genellikle tek bir cümleden oluşan tanıtım ya da ürün açıklaması şeklinde olmalıdır.
  • En iyi etkinin yaratılabilmesi için iyi bir tasarıma sahip olması gerekir.
  • Güçlü bir konsept yakalanabilmesi için görsel ve metinsel ögelerin en iyi şekilde düzenlenmesi gerekir.
  • Yüksek oranda görünürlüğe sahip olması gerekir. Bu da kullanılan görsel ve grafiklerin dikkat çekici olması ile sağlanır.
  • Büyük boyutlarda fotoğrafların kullanılması, kalınlık ve parlaklık oldukça önemlidir. Dikkat çekiciliği arttırmak için canlı renklerden yararlanılabilir.
  • Outdoor reklamlarda ürün ya da markanın logosuna yer verilmelidir. Metin okunmasa bile logo dikkat çekecektir.

İlginizi çekebilir:

Outdoor Reklam Fiyatları

Outdoor Reklam Mecraları