Profesyonel Sosyal Medya Hizmeti

Profesyonel sosyal medya hizmeti; günümüz dijital dünyasına ayak uydurmak adına sosyal medyanın gücünü fark edenlerin, profesyonel yardım ile işini genişletmesini sağlamaktadır. Teknoloji ve dijital dünyanın her geçen gün gelişerek genişlemesi, birçok alanda farklılık sunmaktadır. Yüksek ödemeler yaparak reklam veren işletmeler, çok daha masrafsız şekilde reklamlarını sosyal medyaya yöneltmektedir.

Sosyal medya, günümüzde sadece eğlence amaçlı değil, büyük bir pazar ortamı oluşturmak için de kullanılmaktadır. Bu bağlamda söz konusu hizmet ve işletme ilişkisi, oldukça yüksek hedeflere ulaşmanın en kolay yoludur. Sosyal medyanın yönetimi, reklamlar ve etkin kalmak gibi terimler, her geçen gün daha çok önem kazanmaktadır.

Her alanda olduğu gibi bu alanda da etkin ve verimli olmak için profesyonellere ihtiyaç duyulmaktadır.Profesyonel sosyal medya hizmeti de bu noktada devreye girmektedir. Profesyonel bir ajans ve sosyal medya yöneticisi sayesinde küçük ya da büyük işletmeler mükemmel sonuçlar almaktadır. Potansiyel müşterilere çok da hızlı, kolay ve uygun sosyal medya hizmeti fiyatları ile kavuşmak mümkün kılınmıştır.

Profesyonel Sosyal Medya Hizmeti Alma İhtiyacı Nasıl Doğar

Daha fazla etkileşim ve daha fazla etkin olmak adına sosyal medya hizmeti almak çok önemlidir. Ancak, profesyonel sosyal medya hizmeti almak bazen önemsenmemekle birlikte geç kalınıyor. Bu anlamda sosyal medya hizmeti alma ihtiyacınızı, aşağıdaki sorulara göre değerlendirebiliriz:

 • Facebook, LinkedIn veya İnstagram’da şirketinizin kurulumu ve etkin kalması amacını güdüyor musunuz? Kendiniz için profesyonel bir profile ve işletme sayfasına mı ihtiyacınız var?
 • Twitter ve Linkedın’deki profillerinizin etkileşiminden memnun değil misiniz?
 • Linkedın’deki tartışma grubu forumlarınıza ve Twitter’daki tweet’lerinize verdiğiniz yanıtların zamanında veya tatmin edici bir yanıtı yok mu?
 • Şirketiniz için:
 1. Web siteniz
 2. Müşteri web siteleriniz
 3. İş tanımlarınız
 4. Sosyal medya profilleriniz
 5. Bloglarınız
 6. Makaleleriniz
 7. Basın bültenleriniz için içerik yazmanıza yardımcı olacak birine mi ihtiyacınız var?
 • Sosyal medyada işletmeniz adına yer edinmek istiyor ancak sosyal medyayı nasıl kullanacağınıza dair net fikirlere sahip değil misiniz?

Tüm bu sorular, profesyonel sosyal medya hizmeti almak için yeterlidir. Ayrıca, istenen tüm hedeflere ulaşmak ve satış artırmak için de bu hizmet, tam olarak beklentilerinizi karşılayacaktır.

Profesyonel Sosyal Medya Hizmeti Neden Gereklidir

Bir iş ortağınız, asistanınız veya küçük bir şirketiniz varsa, profesyonel sosyal medya hizmeti almaya ihtiyacınız var demektir. Çevrimiçi varlığınızı iyileştirmek ve daha fazla iş çekmek için bu adımı atmak gereklidir.

Sosyal medya profillerinize trafik çekmek için sosyal medyayı nasıl kullanacağınız konusunda bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Bunun sonucunda, sosyal medya uygulamaları sayesinde etkileşim alarak daha geniş bir yer edinirsiniz. Birçok fayda sağlayan bu hizmeti profesyonel anlamda aldığınızda, potansiyel müşteri sayısını artırabilirsiniz.

Profesyonel sosyal medya hizmeti kapsamında birçok önemli nokta bulunmaktadır. Bunlar arasında öne çıkan ve en fayda sağlayacak birkaçı, şu şekildedir:

 • Takipçi/ hayran kitlesini oluşturmak/ geliştirmek ve katılımı güçlendiren kanallar geliştirmek için stratejiler tanımlar. Sosyal medya hizmetleri takipçi kasma, bu anlamda ciddi faydalar sağlamaktadır.
 • Pazarlama Ekibi ile koordineli olarak:
 1. Promosyon kampanyalarını
 2. Yarışmaları
 3. Ücretli reklamları
 4. Etkinlikleri
 5. Ürün lansmanlarını çeşitli konularda uygulamak üzere tanımlar.

Sosyal Medya Yöneticisi Ne Demek

Bir sosyal medya yöneticisinin ne olduğu veya bir sosyal medya yöneticisinin ne yaptığı, sıklıkla araştırılmaktadır. Ve dahası sosyal medya ile bir topluluk yöneticisi, profesyonel sosyal medya hizmeti söz konusu olduğunda olmazsa olmazlardır. Sosyal medya yöneticileri, oldukça iyi bilinmektedir.

 • Sosyal medya stratejisti
 • Kurumsal topluluk yöneticisi
 • Sosyal medya planlayıcısı
 • Dijital topluluk yöneticisi
 • Sosyal medya içerik yöneticisi
 • Sosyal medya dijital içerik editörü gibi kendi içerisinde ayrılan sosyal medya hizmeti verenler, sizin için en uygun çalışmaları yapmaktadır.

Farklı etiketlere rağmen, sosyal medya yöneticisi iş tanımı söz konusu olduğunda, sorumlulukları hemen hemen aynıdır. Bu anlamda sorumluluklar operasyonel ve stratejik olmak üzere iki büyük gruba ayrılır. Çeşitli platformlarda stratejik düzeyde alınan kararlardan sorumlu rolü tanımlanmaktadır. Bunun için sosyal medya yöneticisi veya sosyal medya stratejisti terimleri birbirlerinin yerine kullanılabilmektedir.

Sosyal medya hizmeti sunan ajanslar, formülün operasyonel kısmını başarılı şekilde yürütmektedir. Stratejik sorumluluklar da ilgili ajansların yürüttüğü çalışmaların kapsamındadır.

Profesyonel Sosyal Medya Hizmeti Veren Ajanslar Nasıl Çalışır

Sosyal medya hizmeti veren ajanslar, birçok ilke çerçevesinde en iyi hizmeti sunmaktadır. Bu anlamda sosyal medya hizmeti veren ajansların operasyonel ve stratejik sorumluluklarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Marka kimliğine, şirketin hedef kitlesine ve hedeflerine uygun bir sosyal medya stratejisi tasarlanır.
 • Farklı stratejik eylemler için bütçeler yönetilmekte ve kontrol edilmektedir.
 • İçerik stratejisini, iletişim stilini tanımlayarak daha doğru adımlar atılmaktadır. Ve takvim içeriğinin yürütülmesini kontrol edilmektedir. Profesyonel sosyal medya hizmeti kapsamında bu planlama oldukça önemlidir.
 • İletişimin ve eylemlerin yönlendirileceği kullanıcı veya “pazarlama kişisi ” tanımlanmaktadır. Ve segmentlere ayrılmaktadır.
 • Görevleri gerçekleştirmek için hangi araçların ve uygulamaların kullanılacağı seçilmektedir.
 • Sosyal medya güvenilirlik ve bilinirlik için bir plan tasarlanmaktadır.
 • Farklı stratejiler uygulamak için pazar ve endüstri öngörüleri için araştırmaya rehberlik edebilmektedirler.

Doğru stratejiler ile oluşturulmuş bir profil, tüm isteklere cevap verecek niteliktedir. Sosyal medya hizmeti sözleşmesi şeklinde arama yaparak, birçok detaya ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Sosyal Medya Hizmeti Önemi

Hem tehditleri hem de fırsatları tespit etmek ve çeşitli eylemlerin etkinliğini ölçmek, profesyonel sosyal medya hizmeti ile mümkündür. Bunun için yönetici tarafından sağlanan raporların sonuçlarını incelenmekte ve analiz edilmektedir. Buna dayanarak, iyileştirmeler, değişiklikler veya stratejik yön değişikliği yapmak için kararlar alınmaktadır.

Toplulukların ve markanın büyümesini güçlendirebilecek gelecekteki eylemler için sosyal medya hizmeti önemlidir. Sosyal medya hizmeti sayesinde dönüşümler ve yatırım getirisi hedefleri tanımlanmaktadır. Bu, her zaman şirketin satış ve pazarlama departmanı ile koordineli olarak gerçekleşmektedir. Sosyal medya hizmetleri instagram ve diğer platformlarda varlık edinmek, profesyonel yardım ile çok kolaydır.