Residence / Residans Reklam

Günümüz koşullarında site yerleşimleri residence lara veya diğer bir değişle residans lara bırakıyor. Daha residence mı residans mı diye telefuz bile etmekte zorlanırken kendimizi bu karma yaşam projelerinin içinde bulduk. Alışveriş merkezleri ile karma yaşam olarak da denk geldiğimiz bu projeler kendi içerisinde mini alışveriş olanakları olan projeler olarak da karşımıza çıkmaktadır.

 

Sakinlerinin her türlü ihtiyaçlarını düşünen bu projeler kapalı otoparklar dan spor tesislerine ıslak alan kullanımlarından sosyalleşme alanlarına kadar bir çok olanakları içermektedir. Hatta sosyal olanaklara özel oda ve eğlence merkezi sunan projeler de karşımıza çıkmaktadır.

 

Bunun yanında sürekli artan bu projeler kendi içerisinde de rekabete dönüşmüştür. Bundan dolayı rekabet üstünlüğü kurmak için reklam çalışmalarını kullanmaktadır. Gerek klasik mecraları gerek ise dijitalin olanaklarını kullanan bu projeler rekabet üstünlüklerini kurmak istemektedirler.

 

Ayrıca projenin de canlılığını ve maliklerin de enerjisini sürekli yüksek tutmak için bilinirlik ve tanıtıcı çalışmalar yapmaktadır. Bu projelerin reklam çalışmaları sadece satış amaçlı değil maliklerin güvenini arttırmak için de iç reklamlar ile desteklenmektedir.

 

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile de eski projelerin karma yaşam projelerine dönüşmesi aynı zamanda yaşam stilleri ve koşulları da değişmektedir.