Restoran veya Lokanta Reklam Ajansı

Günümüz şartlarında en fazla rekabeti yeme içme sektöründe görmekteyiz. Sabah kahvaltıdan öğle yemeğine ve akşam yemeğine kadar sürekli hareket olan bu sektörde adeta bir yarış söz konusudur. Özellikle avm lerde food court diye belirlenen yemek alanlarında hızlı tüketim olan fast food alanında müşteri yarışları söz konusu olmaktadır.

 

Bunun yanında belirli kesimlere hitabet eden restoranlar veya lokantalar ise ellerindeki mevcut müşterileri korumak istemektedirler. Artan yeme içme alanları ise rekabeti iyicene kızıştırmaktadır. Bu alanlarda kullanılan Amerikan servislerden , afiş çalışmalarına , sosyal medya çalışmalarından web sitelerine kadar yeme içme sektörü sürekli bir rekabet yaşanmaktadır.

 

Bu derece dinamik ve rekabet söz konusu olan alanda ise alanında uzman reklam ajansları olması gerekmektedir. İşletmeler dikkat ederseniz sürekli ajans değişikliğine başvururlar. Çünkü bu tempoyu kaldırabilecek ajans sayısı oldukça azdır. Alanında uzman ajans bulmak ise oldukça zordur. Bunun da yanında işletmeler farklı farklı yer ile uğraşmak ve anlaşmak istemezler. Reklam ile ilgili tüm sorunlarını tek elden çözmek isterler. Bundan dolayı restoran veya lokanta reklam ajansı arayışlarına girerler.

 

İşletmeciler için sosyal medya ajansı veya promosyon ajansı kavramı çok yoktur. Tüm pazarlama iletişimi çalışmalarını reklam olarak algılarlar. Bundan dolayı da bu arama hacmini kullanırlar. Ajansın ıslak mendilden sosyal medya çalışmalarına kadar her konuda yetkin olmasını isterler.

 

Bu yüzden daha önce benzer alanda tecrübeli ajanslar ile çalışılmasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü tıpkı yeme – içme müşterisi gibi düşünün damak tadınız bir yere alıştı ise sürekli oraya gitmek isterseniz ajans ile işletmeci arasındaki ilişki de böyledir. Damak tadı bir kere tuttu mu sürekli aynı çalışma etrafında ilerlerler.