Sağlık Sosyal Medya Ajansı

Sağlık alanı günümüzde özellikle ajanslarda en fazla uzmanlık gerektiren alanların başında gelmektedir. Normal markalara nazaran benzer tanıtım çalışmaları yapılsa dahi çalışmalar belirli hedef kitlelere kapalı devre olarak yapılması gerekmektedir. Buna da kapalı devre pazarlama denmektedir. Özellikle ilaç firmalarının doktorlara yaptıkları çalışmalarda kullanılır.

 

Fakat günümüz iletişim çağında sosyal medyanın öneminin git gittikçe artması ile birlikte markalar sosyal medyaya da çalışmalar yapmaktadır. Burada gözden kaçan durum ise sosyal medyanın halka açık bir mecra olması yani sağlık alanındaki yasakların burada da geçerli olmasıdır.

 

Özellikle plastik cerrahların , saç ekim merkezlerinin ağırlıklı kullandığı bu mecra rakiplerinden ön planda olmak için kullanılsa da yapılan çalışmaların çoğu yasaktır. Bu mecranın popüler olmasının yanı sıra diğer mecralar gibi kullanım ve yönetilmesi için sağlık iletişim ajansları ile çalışılmasını önermekteyiz.

 

Normal sosyal medya ajanslarının aksine sağlık alanına yoğunlaşan ajanslar içerisinde sağlık uzmanlarının ve medikal departmanlarını barındıran ajanslardan oluşmaktadır. Bundan dolayı sağlık alanında sizlerin elini kolaylaştıran ve hedef kitlelerinize daha doğru ulaşım sağlanmaktadır.