SEO Ajansı Hizmetlerinin Faydaları

SEO ajansı hizmetlerinin faydaları pek çoktur. SEO hizmeti, öncelikle daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayarak, olası satış kaynağı olarak ve maliyetlerinizi doğru yönetebilmeniz bağlamında size destek sunar.

 

SEO Ajansı Daha İyi Bir Kullanıcı Deneyimi Sağlar

 

SEO ajansıyla çalışırken, web sitenizi iyileştirmenin ve kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmanın birçok yolu vardır. Bu, hedef kitlenize, metni desteklemek için bir takım bilgileri, ilgili fotoğrafları veya videoları sağlamayı, web sayfalarında gezinmesi kolay veya mobil uyumlu bir web sitesi yapılandırması gibi süreçleri içerir. Tüm bunlar daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan unsurlardır. Bu süreçlerin içine, daha fazla tıklama, daha fazla potansiyel müşteri, daha iyi marka akılda kalıcılığı ve daha yüksek geri dönüşüm oranları girmektedir. Arama motoru sitelerinin (Google, Yandex vb.) aradığı şey budur. Bu sayede arama sıralamanız yükselir.

 

SEO Ajansı İyi Bir OlasıBirinci Satış Kaynağıdır

 

SEO ajansı, işletmeden işletmeye, işletmeden müşteriye ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar arasında etkili ve başarılı bir satış kaynağı vazifesi görür. Bu hizmetler, gelen arama motoru optimizasyonu, sosyal medya, içerik pazarlaması, strateji yönetimi ve daha fazlasını içerir.

SEO taktiklerinizden fayda sağlayamadığınız takdirde, aksiyonlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz.

 

SEO ajansınız, hakkınızda doğru araştırmayı yapmalıdır. Müşterinin ürün veya hizmetinin gerçek ve sağlam bir araştırmasının yapıldığı noktada, daha yüksek geri dönüşüm oranları elde edilmektedir. Amaç, araştırmalarını çevrimiçi olarak yapan bu müşteri hedef kitlesinin tercihi hâline gelebilmektir.

 

SEO Sonuçlarından Daha Yüksek Dönüşüm Oranı

 

Sitenizin herhangi bir arama motoru web sitesinde (Google, Yandex vs.) öncelikli sıralamaya kavuşması, size yüksek dönüş ve satış oranlarını adeta garanti edebilir. En üst konumunuzu koruduğunuz sürece hedef kitleniz sizden daha fazla haberdar olacaktır. Müşteriler markanıza daha aşina hale geldikçe ve ürünler / hizmetler hakkındaki bilgileri arttıkça, müşterilerin ürünlerinizi satın alma ihtimali yükselir.

 

SEO Ajansı Daha İyi Maliyet Yönetimini Teşvik Eder

 

Search Engine Journal, SEO sayesinde oluşacak gelirlerin giderlere oranla %61 yükseldiğini tespit etmiştir.  SEO ajansı, reklam maliyetlerini düşürür. Zaten bir üst sıralarda yer alıyorsanız, tıklama başına ödeme yapmanıza veya sayfanızın reklamını yapmanıza gerek yoktur. İnternet kullanıcıları arama bağlantılarınızı tıkladığı sürece, arama sonuçlarının üzerinde kalmaya devam edeceksiniz.

 

Buna ek olarak, gelen olası satış oluşturmayla ilgili faaliyetler arasında arama motoru optimizasyonu, sosyal medya yönetimi, blog oluşturma, yönlendirmeler vb. yer almaktadır. Bunların hepsi, kazançlarınıza oranla, çok az veya maliyetsiz olarak kabul edilebilir. Daha iyi maliyet yönetimi, SEO ajansının işletmenize sağladığı faydalardan sadece birkaçıdır.

 

SEO Ajansı Mağaza Ziyaret Etme Eğilimini Artırıyor

 

SEO ajansından aldığınız hizmetler sayesinde, müşterilerin mağazanızı ziyaret etme eğilimi yükselir. Örneğin, “Türkiye’deki En İyi Deniz Ürünleri Restoranı”nda anahtar sözcük öbeğini ele alalım. Bu aramadan sonra, gözüken sonuçlar, internet kullanıcısının “Türkiye’deki En İyi Deniz Ürünleri Restoranı”nı ziyaret etmesini ve o restoranın müşterisi olma ihtimalini artırır.

Araştırmaya göre, alışveriş yapanların % 81’i mağazaya gitmeden ve bir ürünü satın almadan önce araştırmalarını online olarak gerçekleştirmektedir.

 

SEO Ajansı Marka Güvenilirliği Oluşturur

 

Birinci, ikinci veya üçüncü sırada yer almak müşterilerinize sektördeki en iyi oyunculardan biri olduğunuzu anımsatır. Bu durm, popüler olduğunuzu ve birçok kullanıcının da sizi araştırdığını gösterir. Öte yandan, arama motoru sonuçlarının en altındaysanız müşteriler, henüz tanınmadığınızı ve hatta sektörde yeni bir oyuncu olduğunuzu düşünebilirler. Bu aynı zamanda bazı müşterilerin, daha iyi arama sonuçları için web sitenizi güçlendirecek bütçeniz olmadığını düşünmelerine neden olabilir.

 

SEO Ajansı Marka Bilinirliği Oluşturmaya Yardımcı Olur

 

Marka Farkındalığı, hedef pazarın bir markayı ne ölçüde tanıdığıdır. Bu, müşterilerinizin ürün veya hizmetinize ne kadar aşina olduğunu ifade eder. Investopedia’ya göre, “Marka bilinirliği oluşturmak, bir ürünü tanıtmanın en önemli adımlarından biridir.” SEO ajansı, ürününüzün arama motoru siteleri tarafından düzenli ve organik arama yoluyla kolayca bulunmasını sağlar. Sıralamada zirvede kaldığınızda, İnternet kullanıcıları sizi daha fazla görebilecektir.

Bu, bağlantınızın tıklanması için daha yüksek bir ihtimal oluşturu, dolayısıyla daha yüksek bir satış yüzdesi oluşmasını sağlamaya yardımcı olur. SEO ajansının işletmeniz için faydalarından biri de markanızın bilinirliğini daha da artırmaktır.

 

SEO Ajansı Web Sitenizin Mobil Dünyaya Ayak Uydurmasını Sağlar

 

Google, Nisan 2015’te, mobil uyumluluğun web sitelerinin Google Arama’daki sıralamaları üzerinde önemli bir etkisi olduğunu belirtti. Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek istiyorsanız, Google, başlamanıza yardımcı olacaktır.

 

SEO Ajansı Uzun Vadeli Bir Pazarlama Stratejisi Olabilir

 

Google’da üst sıralara ulaşmanız ne kadar uzun sürerse, sizi listeden aşağı çekmek de o kadar zaman alır. SEO ajansı faaliyetleri, uzun vadeli bir pazarlama stratejisidir. Üç (3) ay, bir web sitesinin optimum sıralamayı sürdürmesi için gereken minimum süredir. Google algoritması değiştirilmedikçe veya diğer rakipler SEO stratejilerini güçlendirmedikçe, sizi arama sıralamasında aşağı çekmek hiçte kolay değildir.

 

 SEO Ajansı Pazar Payı Kazanmanıza Yardımcı Olur

 

Arama listesinin başında olmak, web sitenizin İnternet kullanıcıları tarafından bulunma şansının yükseldiği anlamına gelir. Bu kullanıcılar ise artık sizin potansiyel müşterileriniz olarak kabul edilir. Web sitenizden alışverişle ilgili gerekli verilere ulaştıkları takdirde, bu kişiler sizin potansiyel müşterilerinize dönüşür. Müşterilerin, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeleri, üyelik için kaydolmaları veya haber bülteninize abone olmaları sizin için sayılacak avantajlardandır. Sonuç olarak, etkileşim oranınız artar. Böylelikle, pazardan daha fazla pay alma şansınız artmış olur.

 

SEO Ajansı Online Pazarlama Faaliyetlerinin Sinerjisini Yaratır

 

Çevrimiçi olarak yürütülen tüm pazarlama stratejileriniz, SEO çalışmalarınızın başarısına katkıda bulunacaktır. İçerik pazarlaması, doğrudan e-posta, sosyal medya pazarlaması, blog oluşturma, web yönetimi, e-ticaret ve diğerleri gibi pazarlama faaliyetleri, çeşitli arama motoru sitelerinde daha iyi sıralamalar elde etmenize yardımcı olur. Tüm pazarlama faaliyetleriniz birbirlerine entegre hâle geldiğinde ve ortak bir hedef belirlendiği takdirde, SEO dahil pazarlama stratejilerinizde kesinlikle başarıya ulaşacağınızı söyleyebiliriz.