SEO Ajansı Nedir?

SEO ajansı günümüz dünyasının öne çıkan kavramlarından bir tanesi olmuştur. Çevrimiçi pazar rekabetçidir, bu nedenle işiniz güvenilir ve deneyimli bir SEO ajansına ihtiyaç duyar.

SEO çalışması günümüz internet dünyasında bir adım öne çıkmak için gerekli bir hal almıştır. Şirketler uluslararası düzeyde rekabet edebilmek için SEO kurallarına uygun çalışma yaptırırlar. Ancak dijital pazarlama çok geniş bir kavramdır. Bu nedenle bu çalışmaları yürütürken profesyonel bir SEO ajansı tarafından çizilen yol haritasına uygun hareket etmek önem teşkil etmektedir.

Şirketiniz ve karar vericileri için işinizi ileriye taşımak çok önemlidir. Satış sayılarını artırmak, olası satışların kalitesini artırmak veya gelir numaralarını bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, arama motoru optimizasyonu yani SEO olarak adlandırılan çalışmayı kullanabilirsiniz.

SEO ajansı şirketinize şu hizmetleri sağlar:

  • Özel strateji
  • Hedeflerinize göre uyarlanmış derinlemesine SEO denetimi
  • Aylık rakip analizi ve takibi
  • Özel hesap yöneticisi
  • Gelişmiş, müşteriye özel pazarlama otomasyon yazılımı
  • Şeffaf raporlama
  • Site tarafından oluşturulan telefon çağrılarını izleme

Dünyada yüz binlerce SEO ajansı var. Bu, şirketinize iyi uyan bir ajans bulmak için zaman zaman son derece zor ve hatta sinir bozucu olabilir. Ancak, seçim sürecini olabildiğince basit hale getirmek için birkaç kolay ipucu bulunmaktadır.

SEO Ajansı Seçerken Araştırma Yapmak

Araştırma yapmak bir numaralı ipucu olarak dikkat çekmektedir. Çünkü mükemmel ajansa karar vermenize yardımcı olmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden birisi budur.

Bir SEO ajansı ararken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır. Pazarlama kampanyanızı gerçekleştirmek için işe almadan önce bilmeniz gereken şeyleri öğrenmelisiniz. İlgilendiğiniz ajansları listenize koymadan önce, ne bulabileceğinizi görmek için web sitelerini derinlemesine incelemelisiniz.

 

 

SEO Ajansı Hangi Hizmeti Sunuyor?

Bir SEO ajansı ile ilgileniyorsanız, pazarlama stratejilerini diğer SEO ajanslarının stratejileriyle kıyaslayabilirsiniz. Bu kesinlikle faydalı bir çalışma olacaktır. Bunun yanı sıra SEO ajansı yorumlar kısmından da müşteri memnuniyetini ölçebilirsiniz. Yorumlar, Google my Business, Yelp ve diğer üçüncü taraf siteleri gibi platformlarda bulacağınız bilgilerdir. Bunlar, önceki müşterilerin gönüllü olarak belirli bir ajanstan sağlanan etkileşimleri, deneyimleri ve hizmetleri hakkında bıraktıkları notlardır.