SEO Fiyat Teklifi

SEO fiyat teklifi üzerinden verilecek hizmetin kapsamını belirleyen anlaşmalar karşımıza çıkabilmektedir. Başvuran taraflar için ihtiyaç duyulan hizmetin kapsamına göre bir fiyat anlaşmasına varılması mümkün olmaktadır.

SEO (arama motoru optimizasyonu) kısaca, bir arama motorunun sorgu sıralamalarından bir web sitesine hedeflenmiş trafik alma uygulamasıdır. SEO ile ilişkili ortak görevler arasında yüksek kaliteli içerik oluşturma, belirli anahtar kelimeler etrafında da içeriği optimize etme ve geri bağlantılar oluşturma yer alır.

Başka bir değişle SEO, bir sitenin arama sonuçlarının, ücretli alan hariç olmak üzere, arasındaki sıralamasını iyileştirmektir. Belirli anahtar kelimeler kullanılarak iyileşme sağlanabilmektedir. Ancak bu tek başına yeterli olmamaktadır. Bu sebeple tecrübeli olan SEO ajans işletmelerinden gerekli durumlarda destek alınması yerinde olacaktır.

SEO Nasıl İşler?

SEO’nun nasıl işlediği konusunu daha fazla açmak gerekebilmektedir. Google veya benzeri başka bir arama motorunda bir sorgu yaptığınız zaman, bir algoritma tarafından bu aramayla ilgili olarak görebileceğiniz en iyi sonucun size gösterilmesi için önceden belirlenen parametreler doğrultusunda gerçek zamanlı olarak eleme yapılır. Özellikle Google, yaptığınız sorgu ile ilgili olarak en faydalı ve en uyumlu şekilde cevap vermek üzere konu ile ilgili daha önceki kayıtlardan milyarlarca sayfalık dizini tarar. Peki en iyiyi nasıl belirler?

Bu konuda oldukça fazla iddia olmasına rağmen Google algoritmasının 200 farklı faktöre bağlı olarak sıralama yaptığı bilinmektedir. Bu sebeple SEO fiyat teklifi yaparak uzman görüşünden yararlanılması isabetli olacaktır.

Neye Göre Sıralama Yapılır?

Google, algoritmasının iç işleyişini Google’ın sunduğu patentlere ve ifadelere dayanarak herkese açık hale getirmese de, web sitelerinin ve web sayfalarının sıralandığı birkaç faktör hakkında bilgi edinilebilmektedir.  SEO başlangıç rehberi öğrenilmesi gerektiği gibi bunlardan biri uygunluktur.

Çikolata parçalı kurabiye tarifleri için arama yaparsanız, kamyon lastikleriyle ilgili web sayfalarını görmek istemezsiniz. Bu nedenle Google anahtar kelimenizle yakından alakalı sayfalar için her şeyden önce arama yapar. Ancak Google, en alakalı sayfaları en üstte sıralamaz. Bunun nedeni, her arama terimi için binlerce hatta milyonlarca alakalı sayfa olmasıdır.  Bu ve benzeri sebeplerle açıkça görüldüğü üzere Google sıralamalarında yukarılarda yer tutmak ciddi bir bilgi gerektirmektedir. Bu sebeple SEO fiyat teklifi yaparak destek almak daha çok internet trafiği sağlanması için gereklidir.