SEO Hakkında Kaçınmanız Gereken Büyük Yanılgılar

Yıllar geçtikçe, SEO hakkında birçok yanlış anlama ortaya çıktı. Herkes SEO yapabilir, anında sonuç almıyorsanız SEO stratejinizde bir sorun var demektir, SEO bir aldatmacadır gibi. bunlardan herhangi biri size tanıdık geliyor mu? Bu yanlış yorumlar, mağdur olmanız durumunda mevcut pazarlama stratejilerinize çok zarar verebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu uzun vadeli bir stratejidir ve sonuçların gelmesi için uzun süre beklendiği için ölçülmesi zor olabilir. SEO ile ilk başladığınızda, şanslı olabilirsiniz ve bazı anahtar kelimeleriniz hemen yüksek sıralamalara ulaşabilirken, bazılarının canlanması en az altı ay sürebilir. Bazı insanlar SEO’nun uzun bir süreç olduğunun farkına varmazlar ve birkaç ay sonra vazgeçerler. SEO konusunda sabırlı olmalısınız, stratejinizi kısa kesmek, sizin tarafınızdan bir yatırım kaybı anlamına gelir.

Herkes SEO yapmak için eğitildiyse, evet bunu kendileri yapabilirlerdi. Ancak bilginiz veya uygulamanız sınırlıysa veya mevcut değilse, istemeden bir web sitesine daha fazla zarar verebilirsiniz. Sıralamanıza ölümcül bir şekilde zarar vermek için küçük bir kullanıcı hatası gerekebilir. SEO stratejinizin çalışması için arama motorlarının nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. Sitenizin indeksini tamamen kaldırabilecek cezalardan kaçınmak için kurallara uymanız gerekir.

Geçmişte, pahalı olduğunu düşündükleri için SEO’yu erteleyen birçok firma oldu. Doğru, SEO pahalı olabilir ama hepsi işinize, rekabetinize ve hedeflerinize bağlıdır. Çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak isteyen küçük bir işletme sahibiyseniz, SEO’nun maliyeti, işlerini dünya çapında almayı umut eden büyük bir şirkete kıyasla daha küçük olacaktır. SEO paketinizin fiyatı, web sitenizle elde etmek istediklerinize göre şekillenebilir, istediğiniz kadar ucuz veya pahalı hale getirme kontrolü sizde.

SEO temelde anahtar kelime doldurmadır mantığıyla ilerliyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Bu yanılgı, bir kişinin SEO hakkında sınırlı bilgisini gösterebilir. Yıllar önce, Google ve diğer arama motorları kuralları koymaya başlamadan önce, insanlar web sitelerini alakalı anahtar kelimelerle doldurabileceklerini sanıyorlardı. Bugün, Google, anahtar kelimelerle aşırı doldurulursa web sitenizi cezalandıracaktır. İçeriğinizin uzunluğuna bağlı olarak, seçtiğiniz kelimeyi içeriğinizde yalnızca 3-5 kez kullanmalısınız.

Web sitenizde SEO yaptırmaya karar verdiğinizde, hangi anahtar kelimeler için sıralamak istediğinize bakacaksınız. Doğal olarak arama hacmi yüksek olan anahtar kelimeleri seçmek istersiniz. Ancak aynı anahtar kelimeleri kullanarak büyük balıklarla rekabet eden küçük bir balıksanız, ilk birkaç sayfada görünmeyeceksiniz. Daha küçük hacimli ve daha az rekabete sahip kelimeler kullanmanız gerekir. Böylece onlar için en üst sıralarda yer almak için çalışabilirsiniz.

Son birkaç on yılda, SEO hakkında efsaneler ve yanlış anlamalar artıyor. Arama Motoru Optimizasyonunun etkilerinin başlaması birkaç ay sürebileceğinden, bazı insanlar doğal olarak SEO’nun bir aldatmaca olduğunu düşünüyor. SEO stratejiniz konusunda sabırlı olmalısınız. Bir web sitesinin arama motorunda görünürlüğünü artırmak için göz önünde bulundurmanız gereken birçok bileşen vardır . Daha fazla işletme çevrimiçi hale geldikçe, işletmelerinin arama motorlarında bulunmasına yardımcı olmak için SEO hizmetleri sunan daha fazla şirket var. Hangi dijital şirketlere güvenilebileceğini ve hangilerinin güvenilmeyeceğini bulmak zor olabilir. Bazı insanlar SEO şirketleriyle kötü deneyimler yaşadıklarından veya SEO hakkında fazla bir şey bilmediklerinden, sonuç olarak yanlış anlamalar arttı. SEO hizmetleri sunan birçok dijital pazarlama ajansı var, bu yüzden başarmak istediğiniz şeyi düşünen ve size gerçekçi hedefler verebilecek bir şirket bulmanız gerekiyor. Her yıl SEO hakkında daha fazla efsane ve daha fazla yanlış anlama ortaya çıkıyor, onlardan haberdar olmanız için onlardan haberdar olmanız gerekiyor.

Siz de SEO hizmeti ve detaylı bilgi almak için şimdi bize ulaşın.