SEO Hizmeti Alacağım Ajansı Nasıl Seçmeliyim?

SEO hizmeti alacağınız şirketi çeşitli yönlerden araştırmanız iyi olacaktır. Güvenilir ve işinde uzmanlaşmış bir ekiple çalışmak doğru bir karar olacaktır. SEO hizmeti almak için seçeceğiniz doğru şirketi nasıl anlayacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Güvenilir Bir SEO Ajansı Nasıl Seçilir?

Güvenilir SEO hizmeti veren şirketler için doğru araştırmalar oldukça önem taşır. Küçük bir işletme sahibi olarak pazarlama, temel yetkinliklerinizden biri olmayabilir. Elbette, sektörünüzdeki diğer oyuncular için işe yarayan en iyi küçük işletme pazarlama stratejilerinden bazılarını okuyabilirsiniz ancak bu kendi pazarlamanızı yapmaya hazır olduğunuz anlamına gelmez.

Araştırmalarınızı yaptıysanız, kendi SEO’nuzu yapmanın önemli miktarda zaman ve uzmanlık gerektirdiğini zaten biliyorsunuzdur. Ne yazık ki, bir işletme sahibi olarak, zamanınız zaten sınırlara kadar uzatılıyor. Bu nedenle, birçok küçük işletme sahibi SEO hizmeti alacağı şirketin uzmanlığından yararlanır. İhtiyaçlarınız için en iyi SEO şirketini nasıl bulacağınızı öğrenmek göründüğünden daha zordur. Ülke çapında çeşitli SEO hizmeti veren firmalar bulabilirsiniz. Seo hizmeti al seçenekleriyle profesyonel ekiplerden destek isteyebilirsiniz.

Büyük arama motorlarının kapalı algoritmaları nedeniyle arama motoru optimizasyonu için çok sayıda öznel katman vardır. En son bağlantılı araştırmalar ve en iyi uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmak, bir SEO ajansının yatırımınıza değeceğini garanti etmez. Güvenilir Bir SEO şirketi seçmeden önce birkaç pazarlama ajansını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Seo hizmeti fiyat aralığı değişkenlik gösterir. Seo hizmeti ücretleriiçin net bir rakam üzerinde konuşmak mümkün olmaz. Seo hizmeti satın al seçenekleri ile güvendiğiniz bir ajanstan kolaylıkla hizmet alabiliriniz.

Gerçekçi Teklifler

Çoğu SEO hizmeti veren ajansın, web sitelerinde veya hizmetlerini kullanma hakkındaki ilk keşif görüşmeniz sırasında keşfedebileceğiniz bir değer teklifi vardır. Tekliflerinin küçük işletme hedeflerinizle doğru orantılı olduğundan emin olun. Bir SEO şirketi seçerken, potansiyel ajans temsilcisinin size hedeflerinizi sorup sormadığını not edin.

İlk önce neye ihtiyacınız olduğunu kontrol etmeden sizin için neler yapabileceklerinin bir listesini karıştırmaya başlarlarsa, gelecekte daha fazla varsayım ve yanlış iletişim bekleyebilirsiniz. Değer önerisi gerçekçi görünmelidir. Garantili SEO sonuçları ve ilk sayfa sıralaması hemen bir kırmızı bayrak olmalıdır. Arama motoru optimizasyonu dünyasında hiçbir garanti yoktur ve muhtemelen gerçek olamayacak kadar iyi görünen çıktılar vardır.

Deneyimli Ajanslar

Uzmanlık için para öderken SEO hizmeti veren ajansınızın aslında yaptıkları işte uzman olduğundan emin olun. Firmaları ne kadar süredir SEO hizmetleri veriyor? Çalışmalarıyla ilgili herhangi bir ödül kazandılar mı? Zamanın ve ödüllerin tek deneyim ölçütünüz olmasına izin vermeyin. SEO hızlı bir şekilde gelişir ve yeni bir sağlayıcı, sektördeki en son gelişmelere ayak uyduramayan bir emektardan kolayca daha iyi performans gösterebilir. SEO stratejilerini yürütmenin katı ve hızlı kuralları olmadığından, sonuçlara göre yetkinliği ve deneyimi ölçmek en iyisidir.

Durum Çalışmaları

Bir arama motoru optimizasyonu ajansı gerçekçi teklifler sunabilir ve çok fazla deneyime sahip olabilir, ancak sadece sözlerine güvenmeyin. Ne kadar etkili olduklarını gerçekten görmek için, diğer şirketler için elde ettikleri sonuçlara bakın. Saygın SEO hizmeti veren şirketler size önceki başarılarını gösterebilir. Müşteri gizliliği konusunda geri itmek makuldür, ancak deneyimli bir şirket, ajansın yeterliliğine tanık olmaya istekli en az bir mevcut eski müşteriyle genellikle yeterince iyi bir ilişkiye sahip olacaktır.

Müşteri referanslarını veya firmanın portföy sayfasını sıralayarak ve ardından bu müşterilere SEO ilerlemeleri ile çapraz referans vererek herhangi bir satış görüşmesinden önce bunu genellikle kendi başınıza araştırabilirsiniz. Ajansın diğer müşterileri için önemli sıralama iyileştirmeleri sağlayıp sağlamadığını görmek için çeşitli yöntemlere başvurabilirsiniz.

Sahip Olunan Sertifikalar

Kendini diğerlerinden ayırmak için en iyi SEO şirketi ne yapıyor? Yaklaşımlardan biri, sertifika almak olabilir. Ajansınızın sahip olabileceği HubSpot veya SEMrush’tan birkaç ilgili sertifika vardır. Ajansınız tıklama başına ödeme hizmetleri de sunuyorsa, Google Partner sertifikalarına da sahip olabilir. Şahsen, sertifikalara muazzam bir ağırlık verilmesini önermem.

Arama motoru pazarlamacılığı endüstrisindeki sürekli algoritma değişiklikleri nedeniyle, 8 ay önceki bir sertifikasyon bile biraz eski olabilir. Bununla birlikte, sertifikalar, herhangi bir kurumdaki yeteneğin gelişmek için önlemler aldığını ve bu da uzun vadede size fayda sağladığını gösterir.

Kullanılan Teknikler

Firmaların kolayca tanımlanabilen ve çoğu arama motoru yönergesine aykırı olan manipülatif uygulamaları kullanması alışılmadık bir durum değildir. İyi bir SEO hizmeti veren şirketin nasıl bulunacağını öğrenirken, firmanızın geleceğe yönelik stratejiler kullandığından emin olmak için bazı sorular sorun. Hangi SEO Sürecini kullanıyorsunuz ve neden?

Her muhtemel kurum, sürecini bir ölçüde özetlemeye istekli olmalıdır. Nitelikli ayrıntılara giremeyebilirler, çünkü günün sonunda onlara bunun için para ödüyorsunuz. Bununla birlikte, süreçlerine genel bir bakış, sitenizi uzun süre sağlıklı tutacak dürüst teknikleri kullanıp kullanmadıklarını belirlemenize yardımcı olacaktır.

İyi bir SEO hizmeti veren şirketi bulmaya çalışırken “tescilli yöntem” gibi terimlere dikkat edin, çünkü bu bazen ajansın bilmenizi istemediği aldatıcı uygulamalar yoluyla sistemi kandırmak anlamına gelebilir. Paranızın bir kısmını kötü bir şirkete harcamanın olabilecek en kötü şey olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz. Aldatıcı teknikler kullanan bir ajans, sitenizin yanlışlıkla Google veya Bing dizininden tamamen kaldırılmasına neden olabilir.

Raporlama ve İletişim Süreci

Bir SEO ajansı kiraladıktan sonra teslimat yapıp yapmadıklarını nasıl anlayacaksınız? Raporlama, kullanmaya karar verdiğiniz firmanın başarısını ölçmenize yardımcı olacaktır. Onlara raporlama yöntemlerini sorun. Otomatik veya manuel raporlama kullanıyorlar mı? Hangi çevrimiçi pazarlama metriklerini ölçüyorlar?

Önemli olduğunu düşündüğünüz şeyin, potansiyel kurumlarınızın ölçtüğü ve raporlayacağı bir şey olduğundan emin olun. SEO hizmeti veren ajansların iletişim modelleri hakkında bilgi edinin. İlerleme raporlarını gözden geçirmek ve sorunları tartışmak için haftalık veya aylık görüşmeler planlıyorlar mı? Genellikle müşteri sorularına ne kadar çabuk cevap verirler? Bu iletişim konuları, ortaklığınız boyunca sizi etkileyeceğinden beklentilerinizin makul olduğundan emin olun.