SEO Hizmeti Veren Ajanslar Nelerdir?

SEO hizmeti her ne kadar büyük işletmeler tarafından alınıyormuş gibi gözükse de küçük esnaf için de oldukça önemlidir. İşletmenizin her koşulda büyümesi ve gelişimi açısından SEO hizmeti almak mühimdir. Özellikle SEO uzmanlığı için vakit ayıracak bir zamanınız yoksa.

SEO Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelir, SEO hizmeti ile ilgili birçok gönderi veya sayfayı kolayca bulabilirsiniz. Google bir arama motorudur ve Google Analytics, Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Google AdWords ve Google Web Yöneticisi araçlarıyla sitenizi optimize etmek için SEO ajansları hizmet verir. Bunlarla veya başka herhangi bir arama motoruyla ilgili herhangi bir şeyle çalıştığınızda, bu terim SEO (Arama motoru optimizasyonu) anlamına gelir. Dahası, bağlantılar, Anahtar Kelimeler, İtibar, kalite ve güven hakkında olabilir.

SEO Ajansı Neler Yapar?

İşletmenizin erişimini genişletmek mi istiyorsunuz? İnternet aramalarında daha üst sıralarda yer almak ve tıklamalardan müşterilere daha fazla dönüşüm elde etmek mi istiyorsunuz? Cevap “Evet” ise, büyük olasılıkla tüm şirketiniz için, içeriğinizi ve web sayfalarınızı gerçekten göze çarpacak şekilde optimize edecek, her şeyi kapsayan bir kampanya düşünüyorsunuzdur.

Kılık değiştirmiş bir SEO sihirbazı olmadıkça veya mevcut personeliniz arasında keşfedilmemiş anahtar kelime dehaları yoksa, bu zorlu ayarlama işini sizin adınıza yapması için bağımsız bir SEO ajansını işe alma şansınız yüksektir. Bir SEO hizmeti veren ajansın ne yaptığı ve bunun neden önemli olduğu hakkında bu bağlantıdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

SEO Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir SEO ajansı seçmek uzun vadeli bir yatırımdır ve bu nedenle onu dikkatlice tartmanız gerekir. Bu, özellikle kullanıcıları dolandırıcıların kirli ellerine ulaştırmak için web’in muazzam potansiyeli de göz önüne alınmalıdır. İşletmenizin bu üzücü sondan kaçınmasına yardımcı olmak için, bir SEO hizmeti sunan şirketi düşünürken kontrol etmeniz gereken dört şeyin bir listesini hazırladık.

Mevcut Çalışmalar Neler?

Bir SEO ajansının web sayfasına göz atmaya gittiğinizde, vaka çalışmaları aramanız gereken ilk temel unsurdur. Tipik olarak “deneyimlerimiz”, “kullanıcıların referansları” veya sadece “örnek olaylarımız” gibi sekmelerin altında yer alırlar. Bunlar mevcut değilse, hepsini atlayıp web sitesinin arama özelliğini kullanabilirsiniz.

Aksi takdirde, onları ajansın temsilcilerinden talep etmek kolay olmalı ve bunları hemen sağlamaktan son derece mutlu olmalıdırlar. Ne de olsa bir vaka çalışması, ajansın beceri ve deneyiminin en iyi kanıtıdır ve gerçekten ihtiyacınız olan kaliteli sonuçları sunabileceklerini doğrudan gösterir. SEO hizmeti fiyat konusunda şirketin deneyimine göre çeşitlilik gösterebilir. Bu yüzdendir ki SEO hizmeti ücretleri hakkında net bir şey söylenememektedir.

Yapılan İyi Çalışmalar Nasıl Anlaşılır?

İyi bir vaka çalışmasının tanınması kolaydır. Kapsamlı bir şekilde yazılır, böylece ortalama bir kişi onu kolayca anlayabilir, şirketin temsili çalışmasını vurgular ve gerçek yaşam koşullarında nasıl performans gösterdiklerine dair belirli örnekler sunar. Çalışmaları paylaşmayı tamamen reddeden veya bundan kurtulmaya çalışan SEO hizmeti veren şirketler konusunda dikkat edin.

Ayrıca, yalnızca küçük durumlara kolay düzeltmeler sunan ve kendinden geçmiş övgülerle dolup taşan aşırı derecede kabarık vaka çalışmalarına da dikkat edin. Bunların tahrif edilmiş olma ihtimali oldukça yüksektir. Başarılı olduğuna inandığınız ajansın web sitesindeki SEO hizmeti satın al bölümünden hizmete kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sunulan Hizmet Gerçekçi Mi?

Bir SEO ajansı size inci gibi kapıları olan meşhur fildişi kuleleri vaat ediyorsa, bu büyük bir kırmızı bayraktır. Nasıl olduğunu bilirsiniz, kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelen şeyler tam olarak böyle olma eğilimindedir. Herhangi bir sıralamayı %100 garanti etmenin bir yolu yoktur, çünkü SEO hizmeti dünyası sürekli gelişmektedir ve hiçbir ajans algoritmaları sonsuza dek elinde tutamaz. Yasal bir uzman bunu anlayacak ve alandaki mevcut duruma göre size gerçekçi tahminler verecektir.

Pazarlamalarını Destekleyecek Sunuma Sahipler Mi?

Bahsi geçen SEO hizmeti veren ajansın kendi alanlarında kaydedilmiş, denenmiş ve test edilmiş deneyimlerle destekleyip destekleyemeyeceği önemlidir. Şans eseri, kendini bu tür bir durumda ilk kez bulan herkes için, bunu kontrol etmenin oldukça basit bir yolu vardır. Düşündüğünüz SEO hizmeti için bir ajansın resmi web sitesine gidin ve “hakkımızda” başlıklı bölümü veya bu satırlardaki bir şeyi arayın.

Ajansın ne zaman kurulduğu ne zaman SEO’ya ayrıldığı (başka bir işletme varlığının bir parçasıysa) veya başka bir şekilde bu işte ne kadar süredir bulunduklarına dair bazı bilgiler olmalıdır. Bu süreler doğrudan onların deneyim düzeyini gösterir ve birkaç güvenilir kullanıcı incelemesi web sitesi ile birleştiğinde size oldukça gerçekçi bir sunum verebilir.

Sertifikalara Sahipler Mi?

Piyasadaki pek çok hizmetin aksine, SEO hizmeti ile uğraşan kişiler genellikle herhangi bir “arama motoru optimizasyonunda yeterlilik sertifikası” veya benzeri bir sertifika almayacaklardır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, SEO trendlerini belirleyen algoritmalar sürekli değişiyor, bu da bu tür varsayımsal sertifikaları kaçınılmaz olarak işe yaramaz hale getiriyor.

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken bir unsur daha vardır: Analitik uzmanlığı için standart sertifikalar. Bu terim, bu bağlantıdan daha fazla bilgi edinebileceğiniz “tıklama başına ödeme” reklam modelini ifade eder. Google, Bing, Yahoo vb. gibi büyük arama motorlarının her birinin kendi PPC sertifikaları vardır ve ciddi SEO ajansları bir veya daha fazlasını elde etmek için çaba gösterecektir.

Ayrıca SEO hizmeti veren firmalar sıralamanızın ne kadar zaman alacağını garanti edebilmelidir. Bu belgeler, arama motorunun reklam platformuna ilişkin bilgi sahibinin kalite bilgisine sahip olduğunu, yani içeriğinizin arama sonuçlarında çok daha üst sıralarda yer aldığını doğrular. Güvenilir olduğunu düşündüğünüz ajansın web sitesinde SEO hizmeti al seçenekleri ile ihtiyaçlarınıza uygun bir paket seçebilirsiniz.