SEO Hizmeti Veren Ajanslar

SEO hizmeti veren ajanslar için doğru bir araştırma muhakkak ki çok önemlidir. Kendi SEO uzmanlığınız yoksa bir ajans tarafından destek almak sağlıklı bir hamle olacaktır. Böylelikle bir yandan zamandan tasarruf ederken bir yardan da profesyonel bir yardım almış olursunuz.

Arama Motoru Optimizasyonu

Bir çevrimiçi pazarlama ajansını bir satıcı olarak görmek kolaydır çünkü sunulan hizmetler için bir ücret ödüyorsunuzdur. Küçük işletmeler için en iyi SEO hizmeti veren ajanslar sizinle ortak rolünü üstlenecektir. Ajansınız içerik oluşturacak mı yoksa araştırmalarına dayanarak bunu yapmanızı mı bekliyor? Çevrimiçi profillerinize ne kadar erişime ihtiyaçları olacak?

Arama motoru optimizasyonu ağırlıklı olarak anahtar kelimeler içerir, bu nedenle en iyi sonuçları elde etmek istiyorsanız mesajınızın ayarlanması gerekebilir. SEO hizmeti veren ajanslar her şeyi tam olarak söylediğiniz gibi yaparsa, taktik düzeyde değer katma yeteneklerini ciddi şekilde sınırlar.

İyi Bir SEO Şirketi Seçerken Kaçınılması Gereken Şeyler

Firmanız mesajınızı hedef pazarınıza görünür kılacaktır, bu nedenle hem sizin hem de müşterilerinizin isteklerini anladıklarından emin olun. Bir satıcı-alıcı ilişkisinden kaçınmak için mesajınızı ve endişelerinizi ajansınıza açık bir şekilde iletin, ancak yaptıkları işte uzman olduklarını unutmayın. SEO hizmeti veren ajanslar hakkında etmeniz gerekenleri bilseniz bile aramanız sırasında aşağıdaki unsurların da farkında olmalısınız.

En Yüksek Sıralama Sonucunu Seçmeyin

Küçük işletme büyümesi için en iyi SEO hizmeti şirketleri, her zaman arama motoru sonuç sayfalarının en üstünde olmayabilir. Mantıklı bir başlangıç ​​noktası gibi görünse de web sayfalarınızın iyi sıralanmasına yardımcı olmalarını istiyorsanız, kendi web sayfalarıyla yüksek sıralamalar elde etmeleri gerekir. Rekabetçi SEO ortamında üst sıralarda yer almak, büyük bir kaynak yatırımı gerektirir.

Bununla birlikte, çok sayıda mutlu müşteriye sahip meşgul ajanslar muhtemelen yönlendirme işiyle doludur. SEO hizmeti veren ajanslar ile ilgili arama ifadeleri için sadece sıralamalara göre yatırım yapmak, paranın kötüye kullanımına sebep olacaktır. SEO hizmeti fiyat konusunda değişkenlik gösteren sektörlerdendir. En iyi SEO ajansı, ağızdan ağza dolaşarak (referans yoluyla) sizi bulabilir. SEO hizmeti ücretleri verilen hizmete göre farklılık gösterebilir.

Dereceli Listelere Güvenmeyin

Google’da en iyi SEO hizmeti veren ajanslar hakkında arama yaparken dikkatli olun ve ardından en iyi pazarlama şirketlerinin listelerini sıralayın. İşletme girişi web sitelerinin bu şartlar için üst sıralarda sıralanması, yalnızca ajansların dahil olmak için ödeme yapmasını sağlamak için yaygın bir iş modelidir. Sahte iddialarla güveninizi satın almak için bütçesi olan şirketlerin listesine bakarken gerçekten en iyi SEO hizmeti veren şirketler listesine baktığınızı düşünebilirsiniz. İnandığınız bir SEO şirketi sitesinden SEO hizmeti satın al seçeneği ile kolaylıkla hizmet alabilirsiniz.

Gizli Hilelere Güvenmeyin

Beyaz şapka arama motoru optimizasyonunda sır yoktur. Arama motorları, sorgunuz için size en iyi sonuçları sağlamayı amaçlamaktadır ve hileler zamanın testine dayanmayacaktır. Ajansınız dürüst uygulamaları kullanmıyorsa, varsa sonuçlarınız kısa ömürlü olacaktır. Sıralamanızı iyileştirmek için gizli taktikler kullanmaktan bahseden ajanslardan kaçının. Hileli bir strateji uygulamadığını düşündüğünüz ve güvendiğiniz bir ajans sitesinden SEO hizmeti al bölümünden başvuru yapabilir, böylelikle ihtiyaçlarınız doğrultusunda gelişen hizmeti satın alabilirsiniz.

En İyi SEO Şirketine Karar Verme Formülü

Artık iyi SEO hizmeti veren ajanslar seçiminde neye bakacağınızı bildiğinize göre, kararınızı nasıl değerlendireceğinizi bilmelisiniz. Aşağıdaki formül, hangi adayın gerçekten en iyi eşiniz olduğunu hesaplamak için iyi bir kuraldır.

  • Güven + Yönlendirmeler + Kültürel Maç + Sözleşme Ayrıntıları

Süreçleri hakkında konuşarak güvenilir bir SEO şirketi keşfedeceksiniz. Bir ajans, iş veya kişisel bağlantılarınızdan biri tarafından yönlendirildiyse, bu da bir başka büyük kalite işaretidir.

SEO hizmeti veren firmalar ile yapılan görüşmeler ve toplantılar aracılığıyla, toplantılardan sonra nasıl hissettiğinize dikkat edin. İletişim kurmakta zorlanırsanız veya ajans temsilcileri nasıl çalıştıkları konusunda şeffaf olmazlarsa, kötü bir kültürel uyum haline gelebilirsiniz.

Kendinize şunu soruyor olabilirsiniz; bir SEO’nun maliyeti nedir? Birkaç şirketten teklif almak, bir ortalama belirlemenize yardımcı olacaktır, ancak SEO hizmetleri söz konusu olduğunda ödediğinizin karşılığını alacağınızı unutmayın. Türkiye’de saygın SEO şirketlerini ararken sözleşme uzunluğu ve fiyatlandırmanın rahat edeceğiniz bir unsur olduğundan emin olun.

Ne Tür Bir SEO Yardımına İhtiyacınız Var?

Sektörünüze bağlı olarak, kendi personelinize sahip olmadan birkaç milyon gelir elde ediyor olabilirsiniz. Uzmanlık alanınızın dışında yürütmeniz gerektiğinde bağımsız bir girişimci olabilir veya yüklenicilerden yararlanabilirsiniz.

SEO için kendin yap yaklaşımı, özellikle zamanınız kısıtlıysa, herkes için uygun değildir. Google’ın kendi Gary Illyes’in Mart 2017 tarihli bir tweet’ine göre, Google’ın algoritması günde ortalama 3 güncellemeden geçiyor. Tercihlerinize ve iş hedeflerinize bağlı olarak, arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda aşağıdaki seçeneklere sahip olmalısınızdır.

Kendi Sitenizi Optimize Edin

Müşterileri, iş sürecinizi ve hatta kendi programınızı yönetmeye çalışan küçük bir işletme sahibi olarak, muhtemelen Google’ın algoritma güncellemelerini takip etme kapasitesine sahip değilsiniz.

SEO hizmeti veren ajanslar ile maliyeti arttırmamak için bu sorumluluğu kendiniz üstlenmeye karar verirseniz, temel bilgileri öğrenmeniz gerekir. Neyse ki SEO eğitiminiz sırasında yararlanabileceğiniz birçok ücretsiz çevrimiçi kaynak var. Kendi SEO’nuzu yapmak, dış kaynaklardan kaynaklanan daha düşük arama motoru optimizasyonu maliyetleri karşılığında daha büyük bir zaman yatırımı gerektirir.

Ayrıca, oyunun başlarında web sitenizi yoğun bir şekilde düzenlemeniz ve hatta yeniden tasarlamanız gerektiğini fark etme şansınız yüksektir. Eylem için bir önyargı genellikle size iş dünyasında bir avantaj sağlarken, SEO alanında tam tersi bir etkiye sahip olabilir. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce SEO’yu kaybetmeden bir web sitesini nasıl yeniden tasarlayacağınızı öğrendiğinizden emin olun.