Sosyal Medya Ajansı İstanbul

Sosyal medya ajansı İstanbul sınırları içerisinde faaliyet göstererek markaların bilinirliğini artırımayı hedeflerler. Bu plan dahilinde bir strateji oluştururlar. Bunun yanı sıra firmalara bütçe örnekleri sunarlar.

Sosyal medya ajansı İstanbul sınırları içerisinde faaliyet gösterirken 3 adımlı sosyal medya pazarlama formülü uygulamaktadırlar. Bu nedenle profesyonel bir sosyal medya ajansıyla anlaşma sağlamak işletmelerin karına olacaktır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, işletmelerin dörtte birinden fazlasının (% 28) sosyal medya çabalarına yardımcı olmak için sosyal medya pazarlama ajanslarını kullandığını ortaya koydu.

Sosyal medya ajansı İstanbul sınırları içerisinde faaliyet gösterirken şirketinizin çabalarını artırmak için değerli uzmanlık ve insan gücü sağlayabilir. Bununla birlikte, bir ajansla olan ortaklığınızı en iyi nasıl en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Bunun için ilk adım olarak güvendiğiniz bir ajansla anlaşmanız gerekmektedir. Etkili bir iletişim sistemi oluşturmak da sosyal medya pazarlama ajansının işleri dahilindedir.

Sosyal Medya Ajansı İstanbul Ne Yapar?

Sosyal medya ajansı İstanbul sosyal ağlarınızdaki yayınları yayınlamaktan çok daha fazlasını yapar. Bir sosyal medya pazarlama şirketi olan Vulpine Interactive CEO’su Derric Haynie’ye göre, sosyal medyada uzmanlaşmış bir dijital pazarlama ajansının faaliyetleri daha fazladır.

Sosyal Medya Ajansı İstanbul Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Sosyal medya ajansı İstanbul, içerik ve dijital pazarlama çabalarınızı derinlemesine anlayarak size uygun bir strateji belirler. Bu hedefleri hizalamalarına, temel performans göstergelerini belirlemelerine, başarılarınızı geliştirmelerine ve başarısızlıklarınızdan öğrenmelerine yardımcı olur.

Ajansınızın isteyebileceği bazı bilgiler şunları içerir:

  • Hedefler ve Stratejiler
  • Planlar
  • Analitik Raporlar

Bu bilgileri sağlayarak yerleşik ve araştırma süreçlerini hızlandırabilir ve sosyal medya ajansı İstanbul yeni kampanyalara daha etkili bir şekilde başlayabilir. Siz de doğru bilgilerle ajans işinizi ileriye taşıyabilirsiniz. Temel performans göstergelerini karşılamanıza yardımcı olabilir.

Sosyal Medya Ajansı İstanbul Temel Görevleri

Bir sosyal medya pazarlama ajansının temel görevleri 4 kategoriye ayrılabilir.

Sosyal Medya için İçerik Düzenleyin ve Hazırlayın Sosyal medya pazarlama ajansı, blog gönderileri, videolar ve etkinlikler gibi mevcut içeriklerden sosyal medya içeriği oluşturur. Altyazı ekler, videolar yükler, bağlantılar ekler ve reklamcılık veya diğer yöntemlerle neyin nasıl geliştirileceğini belirler. Analytics ve Raporlarla Çalışma Bir sosyal medya pazarlama ajansı, sosyal medya kanallarınızın raporları ve analizleri ile genellikle çok zaman harcıyor. Sonuçları ve stratejiyi, hedef kitlenizde neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına göre ayarlamak için bu bilgileri kullanırlar. Ajans ayrıca müşteri için raporlar ve özel gösterge tabloları oluşturur, böylece ilerlemelerini daha iyi izleyebilirler. Sosyal Medya Etkinliğini Yönetin Bir sosyal medya pazarlama ajansının sorumluluklarının bir diğer kısmı, marka adına sosyal medyada aktif bir şekilde varlığını sürdürmeyi içerir. Bu görevler genellikle yayınları yayınlamayı, takipçilerle iletişim kurmayı, yorumlara yanıt vermeyi ve müşteri hizmetlerine yardımcı olmayı içerir. Hesap Büyümesini Yönetin Bir sosyal medya pazarlama ajansı, hesaplarınızın büyümesi için sahiplik kazanır. Bir ajansın müşteri büyümesini sağlamanın yollarından biri, endüstrinin en yeni araçlarını , güncellemelerini, haberlerini ve stratejilerini günlük olarak takip etmektir . Dışarıda, sosyal medya pazarlaması basit bir iş gibi geliyor. Herkes yapabilir, değil mi? Aslında durum böyle değil. Sosyal medya için yetenekli birinin iyi miktarda beğeni ve paylaşım toplayabileceği doğru olsa da, bu eylemler genellikle niyet olmadan kâra dönüşmez. Bir sosyal medya pazarlama ajansı, sosyal ağlar arasındaki popülaritenizin, popülerliği şirketiniz için kar haline getiren bir temel ve izleme ile oluşturulmasını sağlar. İşte işe alma zamanı geldiğinde bir sosyal medya pazarlama ajansı ile başarınızı sağlamak için atabileceğiniz 4 adım.