Sosyal Medya Ajansı Kurmak

Sosyal medya ajansı kurmak günümüzün popüler hedeflerinden birisi haline gelmiştir. Bunun altında yatan en büyük neden ise günümüz pazarlama araçlarının tamamen interaktif bir dönüşüme uğraması olmuştur.

Bir sosyal medya ajansı kurmak için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır.

Sosyal Medyayı Kendiniz İçin Uygulayın

Herhangi bir markanın sosyal medya danışmanlığını almadan önce kendi sosyal medya hesaplarınız üzerinde çalışma yapın. Bu çalışmaların ne kadar başarıya ulaştığını görmek kendiniz hakkında fikir vermenizi sağllayacaktır.

Kazançlı Nişler Seçin

Sosyal medya pazarlaması “önden yüklemeli” bir iş modelidir, yani başlangıçta çok fazla iş yaparsınız. Doktorlar, avukatlar ve diş hekimleri gibi yüksek değerli müşterileri çekmeye odaklanmanızı önerir. Çünkü size ödeme yapmakta zorlanmazlar. Para için işlem süresinin ölüm tuzağından kaçınacak ve birden çok hizmetliden daha öngörülebilir gelir akışları oluşturacaksınız.

Paketler Oluşturun

Sosyal medya ajansı kurmak için müşterilerin isteklerine yanıt verebilmek gerekmektedir. Müşteriler farklı şeyler ister. Bazıları ise her zaman lüks paket tercih eder. Bu nedenle yalnızca bir fiyatınız varsa, ekstra hizmet isteyen müşterileri kaybedebilirsiniz. Fark, yapacağınız işin miktarı ve türüne göre değişir. Bir müşterinin web sitesini birinin e-posta adresini alacak şekilde optimize edebilirsiniz. Ve ilişkiyi beslemek için basit bir e-posta pazarlama katmanı oluşturun. Bir müşterinin tüm sosyal medya hesaplarını yönetebilir ve markalarını oluşturan hikayeler oluşturabilirsiniz.

Daha pahalı paketler için ücretli reklamlar ekleyebilirsiniz. Örneğin 4 farklı paketle aynı hizmetleri sunabilir, ancak Google ve Facebook Reklamlarına yapılacak olan yatırımın miktarı değişir.

Hızlı, İstemcileri Kazanmak

Sosyal medya ajansı kurmak gibi bir adım attıktan sonra müşteri kazanma kaygısı başlamaktadır. Müşteri kazanmanın en iyi yolu arkadaşlar, aile ve yönlendirmelerdir. Birisi sizinle hiç çalışmadıysa, işi size vermek müşteri tarafından risk kategorisinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle müşteriler işlerini riske atmamayı tercih edeceklerdir.  Önceden hazırlanmış bir şablon kullanarak web sitelerinin ve sosyal hesaplarının ücretsiz bir değerlendirmesini yapabilirsiniz.

Başarı Öyküleri Hazırlayın

Reklam ajansı kurmak ufak detaylar temelinde ilerlemektedir. Takipçi çekmek için ilgi çekici hikayeler anlatın. Marka bilinci oluşturma tanımı bir işi ilginç hale getirmektir. İnsanları her gün meşgul etmek ve tekrar izlemek için geri gelmelerini sağlayacak bir filmler hazırlayın.